Hakkını Helal Et

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kibele (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 18.37, 1 Ekim 2016 tarihli sürüm
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Hakkını Helal Et
Yönetmen İsmail Güneş
Dili Türkçe
Yapım
Gösterim süresi 80 dakika
Yayın bilgileri
Kanal Samanyolu TV
Mobility Channel(Tekrar)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 2007 - 2008

Hakkını Helal Et, Samanyolu TV'de 2007 yılında başlayan ve 2008 yılının Haziran ayında sona eren başrol oyunculuğunu Mürşid Bağ'ın, yönetmenliğini İsmail Güneş'in yaptığı yaptığı dizi filmdir.

Konusu

Geçimini her türlü hileli yol ile kazanan Murat, hapishaneden çıktıktan sonra annesi ve kendisini terkeden babasının cenazesine gider. Babası da Murat gibi geçimini dolandırıcılık, hırsızlık sayesinde sağlamakta idi. Cenazede kimse babasına hakkını helal etmemiştir. Bu durum üzerine kendini sorguya çeken Murat tövbe yolunu seçer. Hakkını yediği kim varsa onlardan helallik almak için uzun bir maceraya başlar.

Çalıntı iddiası

2007 yılında başlayan Hakkını Helal Et dizisi bazı kesimler tarafından Amerikan komedi dizisi olan My name is Earl'nin çalıntısı olarak iddia edilmiştir. Hakkını Helal Et yapımcı Melih Sezgin bu dizide karakterin ve senaryonun Fudayl bin İyaz'ın hayatı ile oluşturulduğunu söyledi. Hiçbir şekilde çalıntı olmadığını belirtti [1]. Iddanın sebebi, My name is Earl dizisinin konusu, Earl'ün yaptığı kötülüklerden af edilmesini istiyor ve kötülük yaptığı insanlardan af diliyor. Dizinin her bölümünde Earl bir kişiden af diliyor. Ayrıca, Earl ve Murat aynı fiziksel görünüme sahipler.

Oyuncular

 Oyuncu    Canlandırdığı Karakter  
Mürşid Bağ Murat Yalnız
Necla Nazır Melek Anne
Nusret Çetinel Asım Komiser
Nezih Tuncay İbrahim Abi
Ahu Gül Ürük Merve Hemşire
Seda Saygın Suna
Berkan Keskin Efe
Okan Patırer Nedim
Tansu Gürsu Agop Usta
İbrahim Olam Kahveci
Kaan Girgin Cengiz
Canan Cemali Hülya

Kaynaklar

Dış bağlantılar