Geleceğin askeri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Geleceğin askeri, Amerika Birleşik Devletleri ve ortakları tarafından 1990'lı yılların sonun'da oluşun çok uluslu olan bir projeye verilen kapsamlı bir addır. Geleceğin askeri ve de ABD'de askere kaydedilen ancak askere alınmakta geciktirilen bir askerdir. Geleceğin askeri ve de NATO ve barış ortaklığı üyeleri için yapılan başlıca ulaslararası olan bir sergiye verilen addır. Geleceğin Türk Askeri veya geleceğin Mehmetciği'de Tek Er programı olarak bildiriliyor. Savunma Sanayi Müsteşarı Murat Bayar , Geleceğin Mehmetciği Sempozyum ve Sergisi (23 Aralık 2008)'de Tek Er Modernizasyonu'nu anlattı [1]. Geleceğin askerinin maliyeti 30-80 bin amerikan dollari tahmin ediliyor.[2]

M4 Land Warrior(ABD)
text
Türk Deniz Komandoları

Düzenek[değiştir | kaynağı değiştir]

Düşman kara kuvvetlerine üstün olmak, bir orta kara merkezli savaş askerini bir dizi entegre yüksek teknolojiye sahip üniforma ve donanımlarla donatmakla gerçekleştirilecek. Bunlar bir sıra Gerçek zamanlı ve kayıtlanmış savaş alanı bilgi kaynaklarına bağlanacak. Askerlerin ihtiyaç duyacakları sadece mevcut teçhizatın (tüfek, tabanca, askeri bıçak, miğfer, vücut zırhı, askeri üniforma) yüksek varyantı değil, aynı zaman'da yeni biçim teçhizata'da ki savaş alanın'da savaş düzeni almakta uygulanabilir teknolojilerinin yeni türleri ve birleşimleri gibi mümkün olacak, ihtiyac duyacaklar. Geleceğin askeri sergisi bir uluslararası sergidir ki "Dismounted Soldier" projesi'nin bireysel parçaları sorusuna odaklanıyor ؛ Şöyle ki geleceğin askerinin entegre sistemini yerine getirme'de uluslararası işbirliği için yeni teknolojiler ve maddeler, kavramlar ve fırsatlar üzerinde ve bu gelecek askerinin savaş ve barış zamanı operasyonlar'da bireysel parçalarının birlikte işlerliğini güvenceye almak üzerinde yürütülen araştırmaların sonuçlarına odaklanıyor. Geleceğin askerinin sonuncu sergisi ekim 2012'de Prag'da gerçekleşti. Olay National Armaments Director'un desteği ile Çek Cumhuriyeti'nin savunma bakanlığında düzenlendi.

Başarı için ihtiyaçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Projenin başarısı için hayati olan konu, kara savaş askerlerinin yeni kabiliyetlerini kullanmak için psikolojik ve taktiksel hazırlanmalarıdır. Çeşitli geleceğe ait asker programları ağır şekilde yatırımlanıb ve dünyanın dört bir yanın'da başlanmış durumun'da ki filen bu ülkeleri kapsıyor :

Başarı[değiştir | kaynağı değiştir]

Gelecek askerinin bir takım ilkel teçhizatı 2003'te Irak'ın işgalinde denendi. Başka, uzun süreli fazla amaçlar askerlerin bireysel mekanik dış iskelet, aktif gizleme ve sibernetik artışına bağlı olarak gerçekleştirilmesi gelecek onyıllara'dek böyle teknolojinin ilgili gelişmemişliğinden dolayı olası değil.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]