Game Night

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Game Night"
How I Met Your Mother bölümü
Bölüm no.1. sezon
15. bölüm
YönetmenPamela Fryman
SenaristChris Harris II
Prodüksiyon no.1ALH14
Yayın tarihi27 Şubat 2006
Konuk oyuncular

Ashley Williams (Victoria)
Lyndsy Fonseca (Ted'in kızı)
David Henrie (Ted'in oğlu)
Matt Boren (Stuart)
Virginia Williams (Claudia)

Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Zip, Zip, Zip"
Sonraki →
"Cupcake"
How I Met Your Mother (1. sezon)
How I Met Your Mother bölümleri

Game Night, Amerikalı komedi dizisi How I Met Your Mother'ın birinci sezonunun on beşinci bölümüdür. Orijinal yayın tarihi 27 Şubat 2006'dır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Marshall, Lily, Barney ve Ted her oyun gecesi düzenlediklerinde Marshall yendiği için, Marshall'ı sadece oyunu yönetmekle görevlendirirler. Ama bu onu kendi oyununu icat etmek olarak algılar ve Marshgammon adlı birçok oyunun birleşimi olan bir oyunu oluşturur. Ted ve Victoria sevgili oldukları için onu da davet ederler. Marshall oyunu tarif etmeye başlar ama kimse anlamaz (ayrıca "Ne" diye sorulduğunda içmek zorunludur). Oyun sırasında Lily gittiği bir parti sahibi Shannon'ın Barney'i tanıdığından söz eder. Parti sahibi Lily'e Barney'e vermesi için bir kaset vermiştir. Lily, Barney'in kaset hakkında garip davrandığını düşünerek ona Ted'in mezuniyet kasetini verir. Ve kaseti izlediklerinde şoke olurlar. Barney'in kız arkadaşı Shannon'a kendisini terk etmemesi için doldurduğu bir kasettir bu. Barney bu anısını "yaşadığım en utanç verici andı" olarak niteler. Marshall ise utanç verici olaylardan konuşmanın bazen iyi olduğunu söyler ve gruptakiler utanç verici hikâyelerini anlatırlar ve sonunda Barney'in hikâyesini öğrenmeye hak kazanırlar.

Barney 1998 yılında, üniversiteden mezun olduktan sonra kız arkadaşı Shannon ile bir kafede çalışmaktadır. Ayrıca Shannon ile Nikaragua'ya Barış Gönüllülerine katılma planları yaparlar. Gitme günü geldiğinde Shannon ortalarda yoktur. Barney ne olduğunu sormak için kafeye geri döner. Shannon ise babasının hala maddi yardım yaptığını, gitmesine izin vermediğini söyler ve Barney'e Barış Gönüllüleri'ne katılmasını söyler. Barney yolda giderken Shannon bir yetişkin olduğunu ve babasının onun hayatını yönetemeyeceğini düşünür. Bunu babasına söylemek için kafeye tekrar geri gelir. Geri geldiğinde Shannon ve babasının yoğun bir tartışmada olduğunu görür. Tam o sırada Shannon babasını öper. Barney şoka uğrar ve o sırada Shannon onu görür. Ve Barney babası sandığı Shannon'un kendisini aldattığı zengin bir adam olduğunu anlar. Ardından Barney, Shannon'un kendisine geri dönmesi için bir kaset doldurup Shannon'a gönderir. Shannon birkaç gün sonra son maaş çekini almak için yanında o adam ile birlikte gelir. Barney o adamın önceden gördüğü zengin, takım elbiseli, ukala adam olduğunu görür. Ağlayarak kendini sokaklara vurur ve takım elbise broşürü verilir kendine. Ve o günden sonra tamamen değişerek zengin, takım elbiseli, ukala adamlardan biri olur.

Utanç Verici Hikayeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Marshall'ın utanç verici hikâyesi Lily'nin anasınıfında geçer. Marshall çok sıkışmıştır ve anasınıfı tuvaletine oturur. Ama bunun ortak bir tuvalet olduğunu fark etmemiştir. Panik olan Marshall doğruca fırlar ama pantolonunu çekmeyi unutmuştur ve Lily'nin anasınıfı öğrencilerine rezil olur. Çocuklar ona "Komik Popo" deyip resim çizerler.

Victoria'nın hikâyesini gelecekteki Ted aşırı uygunsuz olduğu için anlatmamaktadır. Ama hikâyenin içinde Doğruluk ve Cesaretlik oyunu, bir şişe dondurma sosu ve Victoria'nın büyük annesinin huzur evindeki jakusizi var.

Lily ve Marshall'ın en utanç verici hikâyesi şudur, Marshall'ın annesi onlara kurabiye gönderir. Ama Marshall ve Lily her zamanki gibi bunu atmayı düşünürler. Onlar evde yalnız oldukları için yaptıkları her şeyi annesi baştan sona duyar.

Robin'in en utanç verici hikâyesi at pisliğine düşüşüdür ama zaten bu hikâyeyi herkes biliyordur.

Ted anlatırken ilk önce "Yeniden Dönüş" hikâyesini anlatmak istemez ve "Yeşil Tesisler" hikâyesini anlatmaya başlar. Barney ise onu durdurur ve ona asıl hikâyeyi anlatmasını söyler. Ted ise "Yeniden Dönüş" hikâyesini anlatmaya başlar. Robin ile ilk randevularında Ted ona mavi Fransız kornası çaldıktan sonra bara gelir. Gene Robin'i öpmemiştir. Barney, Ted ve Ranjit çok içerler ve Ted 3. kez Robin'in evine gider ama kapıyı çalamadan Robin'in özel yapılmış paspasına kusar. Böylece Ted'in "93'ten beri kusmadım" şöhreti sona erer.

Not[değiştir | kaynağı değiştir]

Barney'in "Suit Up" (Takım Giy) sözünün çıkışı el ilanındaki takım elbise satış ilanındaki slogandır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]