Frank Iero

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Frank Iero
Genel bilgiler
Doğum Belleville, New Jersey, ABD
Tarzlar Alternatif rock, post-hardcore
Meslekler Müzisyen
Çalgılar Gitar, vokal
İlişkili hareketler Pencey Prep, My Chemical Romance, Leathermouth, Reggie and the Full Effect, Death Spells, FrnkIero and the Cellabration
Resmî site frank-iero.com

Frank Anthony Iero (d. 31 Ekim 1981, New Jersey, ABD), Amerikalı müzisyen. My Chemical Romance grubunun gitaristidir.

My Chemical Romance'dan önce[değiştir | kaynağı değiştir]

Frank Anthony Iero, 31 Ekim 1982’de New Jersey – Belleville'de doğdu.

Frank, 11 yaşından beri değişik gruplarda çaldı. Pencey Prep grubunun yanında, Hybrid, Sector 12, I Am A Graveyard and Give Up The Ghost gruplarında da çaldı.

Frank, Rutgers Üniversitesine burslu olarak gitti, ama MCR’e katılmak için okulu bıraktı. Kendisinin vokal oldu grubu Pencey Prep ayrıldığı zaman, grubun sesini doldurmak için gruba alınmıştı.

Frank’in babasının, dedesinin ve büyük amcasının, müzik kariyerinde önemli etkisi vardır. Frank’in katıldığı ilk şov New Jersey – Newark’taki Weston, The Fiendz and My Favourite Citizen at The Pipeline’dı.

Çocukluğu boyunca Epstein-Barr virüsüne ve bronşite yakalandı. Ayrıca kafasında, ellerinde ve dizlerinde sayısız yaralar oldu.

Frank Iero New Jersey'nin Belleville bölgesinde dünyaya gelmiştir. Frank bugünlere gelmeden önce Pencey Prep, Hybrid, Sector 12 gibi gruplarda bazılarında çok kısa süreli de olsa çalmıştır. Rutgers Üniverisitesi'nden mezun olmuştur.

Frank 9 Mart 2008'de Jamia Nestor ile evlendi. Iero çiftinin 7 Eylül 2010'da ikiz bebekleri Lily ve Cherry dünyaya geldi.

My Chemical Romance[değiştir | kaynağı değiştir]

Pencey Prep'te vokalde yer alan Frank My Chemical Romance'da bu görevi Gerard Way'e devrederek kendisi ritim-gitar olarak grupta yer almıştır. My Chemical Romance'in ilk albümünde sadece "Honey, This Mirror Isn't Big Enough for the Two of Us" ve "Early Sunsets Over Monroeville" şarkılarında gitar çalmıştır.

Frank Iero aynı zamanda grubun en genç üyesidir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]