Doludizgin Yıllar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Doludizgin Yıllar
Format Dram
Başrol Yusuf Ömer Sınav
Selen Seyven
Arda Kural
Erdal Cindoruk
Damla Debre
Ayşegül İşsever
Mehmet Polat
Suat Güzey
Yusuf Ömer Sınav
Yılmaz Calayır
Deniz Özpınar
Yağız Bankoğlu
Hüseyin Soyaslan
Açılış müziği Cem Erman
Ülke  Türkiye
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 47
Yapım
Yapımcı Osman Sınav
Gösterim süresi 90 dakika
Yayın bilgileri
Kanal atv (2008)
TRT 1 (2008-2010)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 6 Ağustos 2008 - 8 Şubat 2010
Durumu Sona erdi
Dış bağlantılar

Doludizgin Yıllar, Osman Sınav'ın yapımcılığını, Yiğit Güralp'in senaristliğini yaptığı dram türündeki Türk televizyon dizisi. 6 Ağustos 2008 tarihinde Atv'de yayımlanmaya başlayan dizi, düşük reyting aldığı gerekçesiyle 8. bölümden sonra yayından kaldırılmıştır.[1] Fakat izleyicilerin gönderdiği e-postalar sonucu dizi 9. bölümüyle TRT 1'de kaldığı yerden yayımlanmaya devam etmiştir.[1] 8 Şubat 2010 tarihinde yayımlanan 47.bölümde final yaparak sona erdi. 2 sezondan oluşan dizi toplam 47 bölüm sürdü.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

19 yaşında bir hukuk öğrencisi olan Barış, günümüzde maddi durumu ve sosyal statüsü iyi olan hemen her ailenin çocuğu gibi klasik proje çocuklarından biridir. Hep en iyi okullarda okumuş, tüm öğrencilik hayatı bu okulları kazanmaya çalışmakla geçmiştir.

Ancak Barış ailesinin istediği gibi bir genç adam olma yolunda ilerliyor gibi görünse de aslında hiçbir şey göründüğü gibi değildir!!! Çünkü Barış istemi dışında programlanmış bütün bu hayatında hep bir çıkış noktası aramış ve sonunda çıkışı ailesinin asla onaylamayacağını bildiği hız tutkusunda bulmuştur.

Bu delicesine hız tutkusu Barış’ın hayatının hiç beklemediği şekilde değişmesine sebep olacak ve Barış’ın İstanbul’da başlayan fırtınalı hikâyesi; şehrin kaos ortamından sıyrılarak Ömerli’deki sıradışı bir çiftliğe kadar uzanacaktır…

Farklı bir çevreden gelen Barış bir yandan yepyeni bir hayatla karşılaşırken çiftliğin diğer gençleri Gülşen, Bekir, Feraye ve Aliço’nun hayatları da Barış’ın gelişiyle birlikte yavaş yavaş değişmeye başlayacaktır…


Yayın Takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Doludizgin Yıllar