Dağ (film)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Dağ
Yönetmen Alper Çağlar
Yapımcı Mars Entertainment Group
Onur Aydın
Buket Sarar
Senarist Alper Çağlar
Oyuncular Çağlar Ertuğrul
Ufuk Bayraktar
Fırat Doğruloğlu
Mesut Akusta
Cengiz Coşkun
Gözde Mutluer
İpek Bağrıaçık
Görüntü yönetmeni Mehmet Başaran
Kurgu Alper Çağlar
Yapım şirketi CaglarArts
Cinsi Sinema filmi
Türü Askeri
Aksiyon
Savaş
Dram
Renk Renkli
Yapım yılı 2012
Çıkış tarih(ler)i 16 Kasım 2012
Süre 90 dakika
Ülke  Türkiye
Dil Türkçe
Bütçe 170.000 ₺
Hasılat 3.008.601 ₺
Devam filmi Dağ II

Dağ, yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı 2012 yapımı Türk macera ve dram filmi. Film, 16 Kasım 2012 tarihinde gösterime girmiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

İstanbullu Oğuz (Çağlar Ertuğrul), bedelli askerliğe hakkı ve parası olmasına ve çevresindekilere rağmen prensiplerinden ötürü askere gitmeyi seçer. Brövesinin takılmasına 1 hafta kala kendini cesaretinin sınanacağı bir tehlikenin içinde bulur.

Oğuz'un sürekli dalaştığı, Keçiören kabadayısı Bekir (Ufuk Bayraktar) ise uzun dönem er olarak askerlik yapmaktadır. Ne komutanlarla ne de erlerle arası iyi olan “Arıza” lakaplı Bekir’in askerliği, asi tavırları yüzünden iki sene uzamıştır. Oğuz'la yan yana ve omuz omuza girmek zorunda kalacağı mücadele saf ve fütursuz cesaretine rağmen Bekir için bile adeta bir sınav olacaktır.

Cesaret sınırlarını olabilecek en zor şartlarda test edecek olan bu iki genç asker, baskından önce karargahtaki husumetlerini bir kenara bırakıp kimsenin onlara yardım edemeyeceği bu dondurucu ve vahşi ortamda teröre karşı birlikte mücadele edecek ve büyük kahramanlıklar sergileyeceklerdir.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]