Carl Grimes

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Carl Grimes
The Walking Dead karakteri
Carl Grimes (The Walking Dead karakteri).png
Çizgi roman serisinde betimlendiği üzere Carl Grimes. Bir Charlie Adlard çalışması.
İlk görünüm Sayı #2 (çizgi roman)
"Days Gone Bye" (TV dizisi)
Yaratan Robert Kirkman
Tony Moore
Charlie Adlard
Canlandıran Chandler Riggs
Sevgilisi Sophia Peletier
Ailesi Babası: Rick Grimes
Annesi: Lori Grimes
Kız Kardeşi: Judith Grimes

Carl Grimes, bir çizgi roman serisi olan The Walking Dead'de yer alan bir kurgusal karakterdir ve Chandler Riggs tarafından, Birleşik Devletler'de AMC'de yayınlanan ve çizgi roman ile aynı adı taşıyan bir televizyon dizisinde canlandırılmakadır. Yazar Robert Kirkman ve sanatçı Tony Moore tarafından oluşturulan karakter, ilk olarak The Walking Dead #2'de 2003 yılında görülmüştür. Her iki medya türünde de Carl, baş karakter Rick Grimes'ın oğlu ve aynı zamanda en uzun süre hayatta kalmayı başaran karakterlerden birisidir.

Çizgi roman serisinde Carl, normal ve masum bir çocuk olarak hayatını sürdürse de yeni dünya düzeni kendisinin yetişkin birine dönüşmesine ve arkadaş grubu için alınması zor kararlar vermesine neden olur. Karakterin gelişimi çizgi romanın televizyon dizisinde de benzerlik göstermektedir. Onun bu davranışı, Carl'ın ahlakını korumayı isteyen babası ile arasının açılmasına neden olur.

Carl rolündeki oyunculuğu sebebiyle Riggs, Genç Sanatçı Ödülleri kapsamında 2012 ve 2013 yılında En İyi Genç Başrol Oyuncusu ödülünü almıştır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]