İçeriğe atla

The Walking Dead: A New Frontier

Vikipedi, özgür ansiklopedi
The Walking Dead: A New Frontier
GeliştiriciTelltale Games
YayımcıTelltale Games
Yönetmen
 • Jason Latino
 • Rebekah Gamin Arcovitch
 • Chris Rebbert
 • Chris Rieser
 • Jason Pyke
YapımcıLisa Schulz
Tasarımcı
 • Matt Boland
 • Jean-Francois Guastalla
 • Matt Allmer
 • Chris Schroyer
 • Stephen McManus
Programcı
 • Randy Tudor
 • Grady Standard
 • David R. Chaverri
SanatçıTara Rueping
Senarist
 • Brad Kane
 • James Windeler
 • Luke McMullen
 • Adam Esquenazi Douglas
BesteciJared Emerson-Johnson
SeriThe Walking Dead
MotorTelltale Tool
Platform
Çıkış
Episode 1
  • : 20 Aralık 2016[1]
Episode 2
  • : 20 Aralık 2016[1]
Episode 3
  • : 28 Mart 2017[2]
Episode 4
  • : 25 Nisan 2017[3]
Episode 5
  • : 30 Mayıs 2017[4]
Nintendo Switch
 • : 21 Ocak 2020
TürAksiyon-macera
ModTek Oyunculu

The Walking Dead: A New Frontier, Telltale Games tarafından geliştirilen The Walking Dead çizgi roman serisine dayanan epizodik bir macera video oyunudur. The Walking Dead: Season Two'nun devamı ve The Walking Dead serisindeki üçüncü oyundur. İlk iki bölüm 20 Aralık 2016'da yayınlandı ve perakende sezonu geçiş diski sürümü 7 Şubat 2017'de yayınlandı.[5][6][7] Oyun, bir bölümdeki oyuncu seçiminin gelecekteki hikâye unsurları üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olacağı geçmiş sezonlarla aynı anlatı yapısını kullanıyor. İlk iki sezondaki kayıt dosyalarına kaydedilen oyuncu seçimleri ve ek bölüm olan "400 Days" üçüncü sezona taşınır.[8]

Oyun, bir zombi kıyametinin toplumun çökmesine neden olduğu çizgi romanla aynı kurgusal dünyada geçiyor. oyunun ana karakterleri çoğunlukla orijinal karakterlerdir; ancak, ikinci sezondaki ve ikinci ve üçüncü sezonlar arasındaki zaman atlamaları nedeniyle, zaman çizelgesi çizgi romanların olduğu yere kadar yakalanır. İlk sezonda oyuncunun arkadaşı ve ikinci sezonda baş karakter olan Clementine (seslendiren melissa hutchison),[9] oynanabilir bir karakter olarak geri dönüyor, ancak sezonun ana kahramanı javier "javi" garcia adlı orijinal bir karakterdir. (jeff schine tarafından seslendirildi).[10][11] A New Frontier, javi ve clementine, kendi ailelerini clementine'in eskiden üyesi olduğu isimsiz gruptan kurtarmak için diğer hayatta kalanlarla birlikte çalışmaktadır.

İlk iki sezonun aksine, oyun eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı ve yeni karakter kadrosu, güncellenmiş motor ve genel olarak yeni yönüne yönelik övgüler aldı, ancak kısa bölüm uzunlukları, ikinci sezonun sonlarının işlenmesi ve clementine'in destekleyici bir rol almasından dolayı eleştiriler aldı. The Walking Dead: The Final Season adlı dördüncü ve son sezon, 26 Ağustos 2018'den 26 Mart 2019'a kadar bölümler halinde yayınlandı.[12]

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Önceki sezonlara benzer şekilde The Walking Dead: A New Frontier bir tıkla ve tıkla macera oyunudur. Önceki sezonların aksine iki oynanabilir karakter olacak: Clementine, önceki oyunların kahramanı; ve Javier, bu sezon tanıtılan yeni bir karakter. Oyuncular, kontrolleri altındaki mevcut karakteri çevre çevresinde yönlendirebilir, çeşitli sahne öğelerini inceleyip etkileşime girebilir ve hikâyeyi ilerletmek için nesneleri toplayabilir ve kullanabilir. Oyuncu ayrıca konuşma ağaçları aracılığıyla oyuncu olmayan karakterlerle sohbet başlatabilir.. Diğer karakterlerden gelen belirli cevaplar, oyuncuya seçim yapması için sınırlı bir süre ile sessiz kalma seçeneği de dahil olmak üzere birden fazla seçenek sunabilir; oyuncu bir seçeneği seçmezse, konuşma sessiz kalmış gibi devam eder. Bu tür seçimler, diğer karakterlerin daha sonra hikâyedeki sonraki olayları etkileyebilecek olan oyuncu-karakterine nasıl tepki vereceğini etkileyebilir. Diğer sahneler daha aksiyon odaklıdır ve oyuncunun hızlı zaman olaylarını tamamlamasını gerektirir.oyuncu karakterinin veya müttefiklerinin öldürülmesini önlemek için. Oyuncu bu olaylarda başarısız olursa, oyun bu tür sahnelerin başlangıcında yeniden başlar. Bu tür aksiyon sahneleri, oyuncunun iki karakterden hangisini saldıran yürüyüşçülerden kurtaracağı gibi sınırlı bir zaman çerçevesi içinde önemli bir karar vermesini gerektirebilir.

Oyuncunun seçimleri ve eylemleri, sonraki bölümlerde hikâye öğelerini etkileyecek; örneğin, oyuncunun kaydedilmeyi seçmediği bir karakter sonraki sahnelerde görünmeyecektir. Yeni Bir Sınır, mevcut kaydetme dosyaları aracılığıyla serideki önceki oyunlarda yapılan oyuncu seçimlerini içerecek; Telltale, A New Frontier öncesinde platform seçimini değiştiren oyuncular da dahil olmak üzere, oyuncuların önceki tasarrufları oyuna nasıl getirebilecekleri konusunda birden fazla seçenek sunacaklarını belirtiyor . A New Frontier PlayStation 3 veya Xbox 360'ta yayınlanmayacak, ancak Sezon İki'den tasarruf eden oyuncularbu platformlarda kayıtlı oyunlarını Telltale sunucularına yüklemek için bu konsollarda bir yama indirebilecek ve ardından yeni platform seçimlerinden buna erişebilecekler.[13] Telltale ayrıca oyunculara, olası 42 farklı varyasyonla Clementine için bu noktaya kadar "uyarlanmış bir arka plan hikayesi oluşturmak" için ayrı bir araç sağlayacak ve yeni sezona başlamak için bir kaydetme dosyası oluşturacak. Oyuncular ayrıca Telltale'nin oyunun temeli olarak oluşturduğu varsayılan arka planı kullanmayı da seçebilirler.[14][15] İlk iki sezonun aksine, bu oyunda geçmişe dönüş anlatım yapısından sıkça yararlanılmıştır.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayar[değiştir | kaynağı değiştir]

The Walking Dead: A New Frontier ilk oyunu izler ve bir zombi kıyametinin meydana geldiği, ısırılan veya ölen insanları zombilere veya "yürüyüşçülere" dönüştüren çizgi romanlardaki olaylarla çakışır; Bu dönüşümü durdurmanın tek yolu beyne zarar vermektir. Oyun öncelikle kıyametin başlamasından dört yıl sonra ve The Walking Dead: Season Two'dan yaklaşık iki yıl sonra geçiyor .

Yeni Bir Sınırda iki oynanabilir kahraman vardır: Javier "Javi" Garcia (Jeff Schine),[11] baldızı Kate (Shelley Shenoy) ve yeğenleri Gabe (Raymond Ochoa) ve Mariana ile yaşayan eski bir profesyonel beyzbol oyuncusu (Vale de la Maza);[16] ve Clementine (Melissa Hutchison), geçen sezonun bebeği Alvin Jr.'a bakmaya devam ederken kendi başına hayatta kalmaya çalışan bir genç. Muhtemelen, oyuncunun önceki sezondaki kararlarına bağlı olarak Kenny (Gavin Hammon) veya Jane (Christine Lakin) de geri dönüyor.[16][17] Sezon boyunca, Javi'nin grubunaçizgi roman dizisinde görünen Hilltop topluluğunun elçisi Paul "Jesus" Monroe (Brandon Keener) ve liderleri Tripp (Troy) da dahil olmak üzere pastoral Prescott kasabasından hayatta kalan birkaç kişi katılıyor. Hall), kasaba doktoru Eleanor (Kelly Crowder) ve barmen Conrad (William Christopher Stephens).[16] yollarını kaybetmiş" daha büyük bir kurtulan grubu olan Yeni Sınır'ı tanıtıyor.[18] Gruba dört kişi liderlik ediyor: Joan (Jayne Taini), diplomasi başkanı; Paul Lingard (Yuri Lowenthal), tıp başkanı; erzak ve yemek şefi Clinton "Clint" Barnes (Andrew Heyl); ve Javi'nin ağabeyi ve Kate'in eski kocası David (Alex Hernandez), güvenlik şefi. Diğer üyeler arasında David'in sağ kolu Ava (Ally Johnson) ve izciler Badger (Jon Curry), Max (Sean Lynch) ve Lonnie (Charles Halford) yer alıyor.

Hikaye[değiştir | kaynağı değiştir]

Walker pandemisinin başlangıcında Javi, David, Kate, Gabe ve Mariana ile Baltimore'da yaşıyor . Javi ve David'in babası kanserden öldükten sonra, annelerini yeniden canlandırıp ısırır. David onu hastaneye götürür ama geri dönmez, Javi ve Kate sonunda Gabe ve Mariana ile birlikte yola çıkarlar. Dört yıl sonra, bir hurdalıkta malzeme ararken, dördü Max, Badger ve Lonnie tarafından yönetilen bir grupla karşılaşır. Javi ayrılır, ancak aile kamyonları karşılığında yardım teklif eden Clementine tarafından kurtarılır. Clementine, Javi'yi Tripp, Conrad ve Eleanor ile tanıştığı eski bir havaalanı içindeki müstahkem bir topluluk olan Prescott'a götürür. Tripp ve Eleanor, Javi'nin ailesini kurtarmaya yardım etmeyi kabul eder.

Kurtarma girişimi sırasında, Mariana öldürüldü ve Kate, Badger ve adamları tarafından ciddi şekilde yaralandı. Clementine, saldırganlardan birinin, bir zamanlar tanıştığı ve o zamandan beri yozlaşmış olan, hayatta kalan büyük bir grup olan Yeni Sınır'ın bir üyesi olduğunu tanımlar. Grup, Kate'in yaralarını tedavi etmek için Prescott'a geri döner, ancak Badger takviyelerle gelir ve kasabayı aşan bir yürüyüşçü kalabalığını serbest bırakır. Javi, Clementine, Kate, Gabe, Tripp, Eleanor ve Conrad kaçarlar ve Richmond, Virginia'daki başka bir hayatta kalma kampına giderler . Daha sonra İsa tarafından birleştirilirler.Richmond'un şimdi New Frontier tarafından kontrol edildiğini ortaya çıkaran. Clementine, Javi'ye eskiden New Frontier'in bir üyesi olduğunu kabul eder, ancak Conrad konuşmalarını dinler ve Richmond'a güvenli girişlerini sağlamak için Clementine'i bir pazarlık kozu olarak kullanmayı önerir. Javi ya planı kabul eder ya da Conrad'ı öldürerek reddeder.

Grup Richmond'a ulaşır ve David çağrıldıktan sonra içeri alınır. Kate ve Gabe tıbbi bakım için Dr. Lingard'a götürülürken, David Javi'ye Richmond'u gösterir ve Baltimore'a dönemedikten sonra New Frontier'in güvenlik şefi olduğunu açıklar. David ailesine kavuştuğu için mutlu olsa da Kate ile ilişkisi kötüye gidiyor. Javi daha sonra Richmond'da kalma davasını tartışmak için David, Joan ve Clint ile bir araya gelir. Max gelir ve Javi'yi New Frontier malzemelerini çalmakla ve adamlarını hurdalıkta öldürmekle suçlar. David, Javi'yi desteklese de, Joan ve Clint onu ve grubunu sürgün etmeye karar verir. Ayrılmadan önce, David gruptan kendisiyle bir depoda buluşmasını ister; burada Clementine onu AJ'nin ölümüne neden olmakla suçlar; geçmişe dönüşler, Clementine ve AJ'nin Ava ile tanışana kadar yalnız seyahat etmeye zorlandıklarını ortaya koyuyor. kim onları Yeni Sınır'a davet etti. AJ ölümcül hasta olduğunda, Clementine hayatını kurtarmak için Lingard'dan ilaç çalmaya çalıştı ve bu da David'in onu AJ olmadan sürgüne göndermesine neden oldu. David, AJ'nin hastalığından kurtulduğunu ve Lingard'ın nerede olduğunu bildiğini ortaya koyuyor. Grup, depoda Max, Badger ve Lonnie'ye kulak misafiri olur ve New Frontier'in erzak için diğer topluluklara baskın düzenlediğini keşfeder. Badger'ı öldürürler ve baskınları Joan'ın emrettiğini kabul eden Max'i sorgularlar. Diğerleri Joan'la yüzleşmek için Richmond'a dönerken, İsa grubunu uyarmak için izin alır. Eğer kurtulursa, Max, Joan'ın yolsuzluğunu Clint'e ifşa eder. Ancak Joan, David'i Javi'nin yanında bir komplocu olarak etiketleyerek açar ve ertesi gün onu kasaba meydanında asmaya hazırlanır. Javi hapisten kaçar ve grubunu organize ederek Joan'ı ifşa etmeyi ve David'i kurtarmayı amaçlar. O ve Clementine, artık New Frontier'in eylemleriyle başa çıkamayan Lingard'ın enjeksiyonla öldürülmeyi talep ettiği hastanede buluşuyor.AJ'nin nerede olduğu hakkında bilgi karşılığında. Javi ya onun taleplerine teslim olur ya da reddederek Lingard'ın yaşamasına izin verir.

Ertesi gün Kate, karşılık verme seçeneği olan Javi'ye olan aşkını itiraf eder. Javi'nin Joan'ı asılarak ifşa etme teklifi, Eleanor'un ihanetiyle başarısız olur ve Javi, onu idamdan kurtarmak için yakalanan Ava ve Tripp arasında seçim yapmak zorunda kalır. Joan, Javi'nin kurtulmayı seçtiği kişiyi öldürür ve Clint, Javi'ye Richmond'u grubuyla barışçıl bir şekilde terk etmesi için Joan'ı öldürerek kabul edebileceği veya reddedebileceği bir anlaşma sunar. Ne olursa olsun, bir çatışma patlak verdiğinde David kurtarılır. Kate kareye koşar ama bir çite çarpar, bu da bir gedik açar ve yayaların geçmesine izin verir. Grup, bir apartmanda kendilerine barikat kurar ve Richmond'u nasıl kurtaracaklarını planlar. Ancak David, Richmond'u kayıp bir sebep olarak görüyor ve şehri terk etmeyi öneriyor. Javi ve Kate'in artan yakınlığını kıskanıyor, David, aylaklar onlara yaklaşmaya başlayana kadar kardeşiyle savaşır. David, Gabe ile birlikte bir kamyona binerken Kate, Richmond'u kurtarmak için bir buldozerle yardım etmeye karar verir; Javi, David'i takip edip etmeyeceğine veya Kate'e yardım edip etmeyeceğine karar vermelidir. Geri dönüşlerinde yaptığı seçimlere bağlı olarak, Clementine ya Javi'nin liderliğini takip edecek, ondan ayrılacak, Gabe ve David'in peşine düşecek ya da Kate ile kalacak. Seçimleri Javi'nin David, Gabe ve/veya Kate'i kaybetmesine neden olur. İsa takviyelerle geri döner ve hayatta kalanların aylakları toplamasına ve onları Richmond'dan çıkarmasına yardım ederek şehri kurtarır. ya da Kate ile kal. Seçimleri Javi'nin David, Gabe ve/veya Kate'i kaybetmesine neden olur. İsa takviyelerle geri döner ve hayatta kalanların aylakları toplamasına ve onları Richmond'dan çıkarmasına yardım ederek şehri kurtarır. ya da Kate ile kal. Seçimleri Javi'nin David, Gabe ve/veya Kate'i kaybetmesine neden olur. İsa takviyelerle geri döner ve hayatta kalanların aylakları toplamasına ve onları Richmond'dan çıkarmasına yardım ederek şehri kurtarır.

Günler sonra, Javi kaybedilenleri anar ve Richmond'un yeni lideri olduğunu öne süren İsa ile tanışır. Eğer hala yaşıyorsa, Lingard Clementine'e AJ'nin nerede olduğunu söyler ve Clementine onu bulmak için Richmond'dan ayrılmaya karar verir. Javi, Clementine'e yeni bir saç kesimi yaptıktan sonra vedalaşırlar ve Clementine oradan ayrılır.

Gelişim[değiştir | kaynağı değiştir]

Telltale Games, The Walking Dead çizgi romanlarına dayalı video oyunları yapma hakkını elde ettiğinde, "çok yıllı, çok platformlu, çok başlıklı" bir lisans için bir sözleşme imzaladılar.[19] Bu lisans, The Walking Dead'in ilk sezonunun başarısından sonra, Telltale'nin seriye dayalı ikinci bir oyun serisini devreye almasıyla yürürlüğe girdi.[20] İlk sezon son derece başarılı olarak kabul edildi ve 1990'ların ortalarından beri düşüşte olan macera oyunu türünü canlandırmaya yardımcı oldu,[21][22] Telltale 2012'de en iyi geliştirme stüdyolarından biri olarak kabul edildi.[23]

IGN's Up at Noon ile ilgili bir röportaj sırasında yazar Gary Whitta, The Walking Dead'i Telltale'den er ya da geç alay etti. "Daha fazla Walking Dead oynamak için ikinci sezonu beklemek zorunda kalmayacaksınız ", dedi. Whitta, "Size zaten bildiğinizi söyleyebilirim, ikinci sezon geliyor. Söylenecek fazla bir şey yok çünkü gerçekten çok erken... Bu bir çıkış yolu" dedi. "Ancak, bunun bir çıkış yolu olduğunu ve insanların daha fazla Walking Dead'e aç olduğunu bilerek, Telltale'den ikinci sezondan önce daha fazla Walking Dead olabilir. Birinci ve ikinci sezon arasında sizin için fazladan bir şeyimiz olabilir". Whitta şu anda bir şeylerin yolunda olduğunu söyleyerek dalga geçmeye devam etti."[24] Bunun, Haziran 2013'teki 2013 Electronic Entertainment Expo'da, ilk sezon için indirilebilir içerik olarak sunulan The Walking Dead: 400 Days adlı ek bir bölümGazetecilerin İkinci Sezona taşımayı umdukları beş yeni karakteri tanıtıyor. 400 Days, oyuncunun birinci sezondaki kararlarıyla ilgili verileri kullanacak ve 400 Days'te verilen kararlar İkinci Sezona taşınacak.[25]

Telltale'den Sean Ainsworth ve Dennis Lenart, üçüncü sezonun hikayeden "yeni bir açı" içerdiğini belirtti.[26] Robert Kirkman tarafından Clementine'in 3. Sezon için geri döneceği doğrulandı.[27] Robert Kirkman ayrıca oyunun şu anki çizgi roman zaman çizelgesiyle neredeyse aynı noktada olacağını söyledi. Ayrıca daha fazla çizgi romanla ilgili olayların olacağını söyledi. Greg Miller ve Job Stauffer ile 2015 E3 Tartışması sırasında Stauffer, Sezon 3'ün önceki oyunlardan "çok uzak" ve "önemli ölçüde daha büyük" olduğunu ima etti. Stauffer, bazı Çizgi Roman karakterlerinin 3. Sezonda görüneceğini ima etti.

3. Sezon, önceki sezonlardan oyuncuların almış olabileceği tüm olası sonları birleştirmenin yanı sıra seriye yeni oyuncular çekmek için planlandı. Planlanan yeni oyuncu akışı ve eski konsollardan geçiş yapan ve oyunları kaydetme erişimi olmayanlar ile Telltale, A New Frontier için bir başlangıç noktaı özelleştirmek için oyuncuya birkaç soru soran bir hikâye oluşturma aracı sağladı. Bu sorular, Birinci ve İkinci Sezonu kapsayan yaklaşık 40.000 oyunun değerlendirilmesi ve oyuncular tarafından yapılan genel seçim modelini toplam 42 farklı senaryoda gruplandırarak geliştirildi ve bunlardan yeni bir oyuncunun bir senaryoya düşmesine yardımcı olacak sorular türetildi. bu setlerden. Bruner, alınan belirli kararlardan çok davranış kalıplarına baktıklarını söyledi; örneğin,[28]

IGN ile yaptığı bir röportajda Kirkman, üçüncü sezonun video oyununu çizgi romanın planlanan çıkış tarihindeki mevcut zaman dilimine yaklaştıracağını belirtti. Bu sezon, ikinci sezondan birkaç yıl sonra gerçekleşir ve biraz daha yaşlı bir Clementine ile birlikte 2. Sezonun sonunda kurtardığı bebek ve şimdi bir yürümeye başlayan çocuk olan AJ'yi içerir.[29][30][31] Clementine, yeni bir karakter olan Javier ile birlikte oynanabilir bir karakter.[32] Telltale, yerel olarak bir oyuncunun bilgisayarına veya konsoluna kaydedilen ilk iki sezondaki oyuncu seçimleriyle ilgili önceki verilerini, yeni bulut tabanlı kaydetme yaklaşımıyla çalışacak şekilde uyarladı, böylece bu önceki seçimler üçüncü sezondaki hikâyeyi nasıl etkileyecek? dışarı oynayacak. Oyun, Batman oyunu için kullandığı güncellenmiş Telltale oyun motorunu kullanıyor. 2016 PAX Expo sırasında Telltale, üçüncü sezonun Kasım 2016'da A New Frontier altyazısıyla yayınlanacağını açıkladı.[33] Telltale daha sonra ilk bölümün çıkışını 20 Aralık 2016'ya ertelemek zorunda kaldı.[34] Warner Bros. Interactive Entertainment, Telltale for Batman ile Ağustos 2016'da yayınlanan bir anlaşmanın parçası olarak Sezon 3'ün perakende sürümlerini yayınladı.[35] Fiziksel baskının Kuzey Amerika'da 24 Şubat 2017'de ve Avrupa'da 3 Mart 2017'de piyasaya sürülmesi bekleniyordu; diskteki ilk iki bölümü ve diğer bölümleri kullanılabilir olduklarında kullanmak için dijital kodlar aracılığıyla içeriyordu.[36]

Nintendo Switch sürümünün 2020'de piyasaya sürülmesi planlandı.[37]

Oyun Müziği[değiştir | kaynağı değiştir]

10 Eylül 2019'da, Jared Emerson-Johnson'ın oyuna verdiği puanın resmi bir film müziği albümü, dijital indirme ve akış hizmetlerinde,[38] kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek olan özel bir vinil lps seti ile yayınlandı.[39]

Devam Oyunu[değiştir | kaynağı değiştir]

Temmuz 2017'de Telltale Games ve Skybound Entertainment, Ağustos 2018'den Mart 2019'a kadar yayınlanan The Walking Dead: The Final Season adlı dördüncü ve son sezonu duyurdu.[12]

Değerlendirme[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm Metaritic
Ties That Bind Part One (PC) 81[40]

(PS4) 80[41]

(XONE) 78[42]

Ties That Bind Part Two (PC) 80[43]

(PS4) 80[44]

(XONE) 78[45]

Above the Law (PC) 75[46]

(PS4) 69[47]

(XONE) 73[48]

Thicker Than Water (PC) 72[49]

(PS4) 65[50]

(XONE) 73[51]

From The Gallows (PC) 74[52]

(PS4) 71[52]

(XONE) 64[53]

The Walking Dead: A New Frontier, eleştirmenlerden yeni karakter kadrosu, güncellenmiş motor ve genel olarak yeni yönü hedef alan övgüyle karışık eleştiriler aldı, ancak kısa bölüm uzunlukları, ikinci sezonun sonlarının işlenmesi ve Clementine'in yardımcı oyuncu olduğundan dolayı eleştiriler aldı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ a b Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; Episodes 1 & 2 isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 2. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; Episode 3 isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 3. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; Episode 4 isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 4. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; Episode 5 isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 5. ^ "TellTale Games Planning The Walking Dead "Season Two"". The Escapist (İngilizce). 7 Temmuz 2012. 4 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 6. ^ "Video Game News & Reviews". Engadget (İngilizce). 1 Şubat 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 7. ^ RoseBloggerJuly 09, Mike; 2012 (9 Temmuz 2012). "More The Walking Dead games on the way from Telltale, Activisio". Game Developer (İngilizce). 27 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 8. ^ "Reality TV Shows, Celebrity News, Pop Culture & Music Videos". MTV (İngilizce). 12 Mayıs 1996 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 9. ^ Goldfarb, Andrew (20 Temmuz 2013). "Comic-Con: Clementine Will Be in Walking Dead Game Season 2". IGN (İngilizce). 22 Temmuz 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 10. ^ Dornbush, Jonathon (12 Haziran 2016). "E3 2016: Telltale's The Walking Dead: Season 3 Will Have New Playable Character". IGN (İngilizce). 12 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 11. ^ a b "Telltale's The Walking Dead: A New Frontier Is Off To A Great Start". Kotaku (İngilizce). 20 Aralık 2016. 20 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 12. ^ a b "The Wolf Among Us 2, The Walking Dead: The Final Season coming in 2018, Batman: The Enemy Within out in August". VG247 (İngilizce). 19 Temmuz 2017. 3 Kasım 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 13. ^ Frank, Allegra (14 Aralık 2016). "Walking Dead's new season skips PS3 and 360 — and that could mean trouble for old save files". Polygon (İngilizce). 15 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 14. ^ "The Walking Dead's third season will let you import saves". Eurogamer.net (İngilizce). 1 Aralık 2016. 4 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 15. ^ "O'Conner, Alice". 15 Aralık 2016. 28 Şubat 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 16. ^ a b c Good, Owen S. (20 Aralık 2016). "The Walking Dead Season 3: A New Frontier review". Polygon (İngilizce). 20 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 17. ^ "Gavin Hammon". IMDb. 28 Mart 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 18. ^ "TWDANF". 11 Aralık 2016. 12 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 19. ^ Miller, Greg (18 Şubat 2011). "Walking Dead Video Game Lives". IGN (İngilizce). 16 Eylül 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 20. ^ "The actors hiding inside your video games". BBC News (İngilizce). 30 Eylül 2012. 22 Nisan 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 21. ^ "Rosenberg, Adam". 15 Kasım 2012. 14 Ocak 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 22. ^ Staff, Ars (27 Ocak 2011). "A truly graphic adventure: the 25-year rise and fall of a beloved genre". Ars Technica (İngilizce). 27 Ocak 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 23. ^ Gamasutra; staffDecember 13, GD mag; 2012 (13 Aralık 2012). "The top 10 game developers of 2012". Game Developer (İngilizce). 27 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 24. ^ Dyer, Mitch (25 Şubat 2013). "More Telltale's Walking Dead Coming Before Season 2". IGN (İngilizce). 26 Şubat 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 25. ^ "New The Walking Dead DLC, Series Coming to PS Vita with Bundle". PlayStation.Blog (İngilizce). 10 Haziran 2013. 7 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 26. ^ "The Walking Dead: Bölüm 5". 7 Ağustos 2014. 4 Eylül 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 27. ^ Skrebels, Joe (25 Nisan 2016). "Telltale's The Walking Dead Season 3 will be "Checking in on Clementine"". IGN (İngilizce). 26 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 28. ^ "Telltale's The Walking Dead Story Generator Will Tell You What Kind of Survivor You Are". GameSpot (İngilizce). 22 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 29. ^ "The Walking Dead Game's Season 3 Details Teased, Returning Character Confirmed". GameSpot (İngilizce). 27 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 30. ^ "Telltale's The Walking Dead - Robert Kirkman Röportajı - IGN Videosu". 5 Nisan 2016. 4 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 31. ^ "The Walking Dead's third season screens shows off Telltale's improved engine". Eurogamer.net (İngilizce). 22 Temmuz 2016. 4 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 32. ^ "The Walking Dead Season 3 revealed". Eurogamer.net (İngilizce). 12 Haziran 2016. 4 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 33. ^ Statt, Nick (2 Eylül 2016). "Telltale's The Walking Dead returns in November for season three". The Verge (İngilizce). 3 Eylül 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 34. ^ "Telltale's The Walking Dead: Season Three Delayed, New Release Date Revealed". GameSpot (İngilizce). 25 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 35. ^ "Telltale's Batman launches August for download, September on disc". Eurogamer.net (İngilizce). 15 Temmuz 2016. 4 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 36. ^ Sarkar, Samit (9 Şubat 2017). "The Walking Dead season 3's next episode coming in March". Polygon (İngilizce). 9 Şubat 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 37. ^ Santangelo, Nick (21 Ağustos 2018). "The Walking Dead: The Complete First Season Is Coming to Switch Next Week". IGN (İngilizce). 21 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 38. ^ "A New Frontier müzik". 12 Kasım 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 39. ^ "Telltale's TWD Series Soundtrack Coming Soon on Vinyl and Digital!". Skybound Entertainment (İngilizce). 4 Eylül 2019. 29 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 40. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 1: Ties That Bind Part One". Metacritic (İngilizce). 21 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 41. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 1: Ties That Bind Part One". Metacritic (İngilizce). 23 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 42. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 1: Ties That Bind Part One". Metacritic (İngilizce). 23 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 43. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 2: Ties That Bind Part Two". Metacritic (İngilizce). 21 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 44. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 2: Ties That Bind Part Two". Metacritic (İngilizce). 24 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 45. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 2: Ties That Bind Part Two". Metacritic (İngilizce). 24 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 46. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 3: Above the Law". Metacritic (İngilizce). 29 Mart 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 47. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 3: Above the Law". Metacritic (İngilizce). 30 Mart 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 48. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 3: Above the Law". Metacritic (İngilizce). 30 Mart 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 49. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 4: Thicker than Water". Metacritic (İngilizce). 28 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 50. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 4: Thicker than Water". Metacritic (İngilizce). 29 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 51. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 4: Thicker than Water". Metacritic (İngilizce). 29 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 52. ^ a b "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 5: From The Gallows". Metacritic (İngilizce). 3 Haziran 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022. 
 53. ^ "The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier Episode 5: From The Gallows". Metacritic (İngilizce). 5 Haziran 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2022.