Asphalt 8: Airborne

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Asphalt 8: Airborne Gameloft firması tarafından 2013'te piyasaya sürülen bir yarış oyunudur. iOS ve Android için 8 Ağustos 2013 , Windows 8 için ise 13 Kasım tarihinde yayınlandı.

Arabalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunda 151 lisanlı araba mevcuttur.Bu arabalar 5 sınıfa ayrılır(D-C-B-A-S).Oyuna en düşük sınıf ( D sınıfı ) bir araba ile (Dodge Dart GT) başlanır. Önceki oyunların aksine, diğer tüm arabaların hemen kilidini açmak için yıldız toplamak gerek kalmadan satın alınabilir. 2013 Kasım ayında gelen güncellemesi ile 4 , 2014 Ocak güncellemesiyle 5 yeni araba eklendi.Daha sonra Şubat ,Mayıs , Haziran , Ağustos , Eylül 2014 ve son olarak Mayıs 2015'te gelen güncellemeyle sürekli yeni arabalar eklenmiştir.

Yarış Yerleri[değiştir | kaynağı değiştir]

9 farklı yer vardır. Bunlar;Nevada, İzlanda, Tokyo, Fransız Guyanası, Londra, Barcelona, Alpler, Venedik ve Monaco.Yeni gelen güncellemelerle beraber yeni bölümler de eklenmiştir.Mart 2014'te Dubai, Ağustos 2014'te Büyük Duvar ,Eylül 2014'te San Diego Harbor.Son olarak Mayıs 2015'te bir güncelleme ile yeni bir konum Tenerife eklendi.

Soundtrack[değiştir | kaynağı değiştir]

Asfalt 8 lisanslı bir soundtrack özelliği ile serinin ilk oyunu. Oyun oynarken, üç seçilebilir istasyonları ; bas, rock ve elektronik bulunmaktadır.Bazı şarkılar; "Be Electric" by The Qemists, "Etude" by Nero, "Rocksteady" by The Bloody Beetroots, "Fire Inside" by Gemini, "Stamina" by Vitalic, "Burn It Down" by AWOLNATION, "Underdog" by Kasabian, "Play For Real" by The Crystal Method (Dirtyphonics Remix), "Professional Griefers" by Deadmau5, "Go with the Flow" by Queens of the Stone Age, "Holdin' On" by MONSTA (Skrillex ft. Nero Remix), and "Pulsar" by Celldweller. 2014 yılının mart ayında 4 şarkı daha eklendi: Martin Garrix'ten "Animals", The Crystal Method'tan "Over It", Band of Skulls'tan "Asleep At The Wheel" ve Silversun Pickups'tan "Cannibal".

Lisanslı şarkıları ek olarak, Asphalt 8: Airborne'da özgün müzik Vincent Labelle tarafından bestelenmiş bulunmaktadır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]