30 Minutes

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
"30 Minutes"
200 km/h in the Wrong Lane albümünden
t.A.T.u. single
Yayımlanma Haziran 2003
Format CD Single
Kaydedilme 2002
Tarz Pop
Süre 03:17
Şirket Universal/Interscope
Yazar Sergio Galoyan, Martin Kierszenbaum, Ivan Shapovalov, Valeriy Polienko
Yapımcı Martin Kierszenbaum, Robert Orton
t.A.T.u. single kronolojisi
""Ne Ver', Ne Boysia"
(2003)"
"30 Minutes"
((2003))
""How Soon Is Now?"
(2003)"

30 Minutes (Türkçe : 30 Dakika), t.A.T.u'nun ilk İngilizce albümü 200 km/h in the Wrong Lane'in 3. single'ı.Şarkının Rusça versiyonu bulunmaktadır.Bundan önce Rusça albüm çıkartan grup, bu albümün İngilizce kayıtlarına başladı.Ya Soshla S Uma'nın İngilizce versiyonu All the Things She Said kaydedildi.Fakat iki şarkının anlamları farklıydı. Ya Soshla S Uma Aklımı Kaybettim anlamına gelirken All the Things She Said ise Tüm Sözleri anlamına gelmektedir.,Müzik Sergio Galoyan ve Ivan Shapovalov'a şarkı sözleri Valeriy Polienko, versiyon Martin Kierszenbaum'Wa aittir.Bu şarkı İngilizce versiyonundan önce Rusya'da yayınlanmıştır ve büyük ilgi görmüştür.

Track listings[değiştir | kaynağı değiştir]

Europe promo single

  1. 30 Minutes (Album Version)
  2. 30 Minutes (Remix)
  3. 30 Minutes (Enhanced Video)

Video Klip[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir video kaydı Rusya'da büyük satış rakamları elde etti.Video'da Lena bir atlı karıncanın üzerine oturmuş, uzun boylu bir çocukla öpüşüyor.Çocuk elini Lena'nın arkasına atar ve sıkar,eteğini kaldırır,buradaki Lena'nın göğüsünün görünmesiyle doruğa ulaştı.Bu sırada Yulia okul lavobasundadır ve Lena'yı görür.Kendini canlı bomba olarak hazırlar.Ve en sonunda Yulia patlar.

Videonun yorumu açık uçludur.Bu Yulia karakteri bir aşıkların atlıkarınca ile bir ilişki içinde olduğunu ima eder ve cinayet-intihar ya Lena ya da çocuk arasında sadakatsiz bir sonucu olarak gerçekleştirmektedir.

Video yönetmeni Ivan Shapovalov'dur.Ayrıca grubun önceki müzik klip yönetmenliğini yaptı.Video sansür oldu.Bu yüzden bazı kısımlar çıkartıldı.Lena'nın göğüsü görülen kısmı çok kısaltıldı yerine Julia'nın bomba hazırlaması eklendi.

Listeler (Tepe Pozisyonları)[değiştir | kaynağı değiştir]

Ülke Tepe
pozisyonu
Hong Kong Top 20 Airplay< 1
Romanian Top 100 34

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]