2017 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası elemeleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
YBot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 14.24, 8 Aralık 2016 tarihli sürüm (Silinmiş şablona verilen bağlantı kaldırıldı)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2017 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası Elemeleri 2017 yılında Gürcistan'da düzenlenen 2017 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonasında mücadele edecek 7 Takımı belirlemek amacıyla 2 tur üzerinden yapılan elemelerdir.[1]

1. Eleme Turu

13 grupta 13 ülkenin ev sahipliğinde tek maç üzerinden oynanan grup mücadelelerinde 52 takım mücadele eder ve gruplarını ilk 2'de tamamlayan ülkelerle en iyi 3., Elite tura geçmeye hak kazandı.

direkt elite tur
Takım Puan Sıra
 İspanya 14.833 1
Torba A
Takım Puan Sıra
 Portekiz 11.167 2
 Sırbistan 10.667 3
 Avusturya 9.833 4
 Almanya 9.500 5
 Rusya 9.000 6
 Türkiye 9.000 7
 Ukrayna 8.833 8
 Fransa 8.833 9
 Hollanda 8.500 10
 İngiltere 8.167 11
 Danimarka 7.000 12
 Yunanistan 6.667 13
 Çekya 6.667 14
 Belçika 6.333 15
 İrlanda 6.167 16
 Norveç 6.000 17
 İsveç 6.000 18
 İtalya 5.833 19
 Hırvatistan 5.833 20
 Slovakya 5.667 21
 İskoçya 5.500 22
 İsviçre 5.500 23
 İsrail 5.500 24
 Karadağ 5.333 25
 Kuzey Makedonya 4.333 26
 Bosna-Hersek 4.167 27
Torba B
Takım Puan Sıra
 Bulgaristan 4.167 28
 Polonya 3.833 29
 Kıbrıs Cumhuriyeti 3.833 30
 Galler 3.833 31
 Macaristan 3.667 32
 Litvanya 3.333 33
 Romanya 3.167 34
 Estonya 2.667 35
 Kuzey İrlanda 2.667 36
 İzlanda 2.500 37
 Letonya 2.333 38
 Ermenistan 2.333 39
 Malta 2.333 40
 Slovenya 2.333 41
 Finlandiya 2.000 42
 Azerbaycan 1.833 43
 Beyaz Rusya 1.667 44
 Arnavutluk 1.667 45
 Moldova 1.333 46
 Lüksemburg 1.333 47
 Kazakistan 0.333 48
 Andorra 0.000 49
 San Marino 0.000 50
 Faroe Adaları 0.000 51
 Cebelitarık 0.000 52
 Lihtenştayn 0.000 53

Grup 1

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 Rusya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Belçika 0 0 0 0 0 0 0 0
 Finlandiya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Kazakistan 0 0 0 0 0 0 0 0

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Rusya  v  Kazakistan

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Belçika  v  Finlandiya

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Rusya  v  Finlandiya

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Kazakistan  v  Belçika

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
Belçika  v  Rusya

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
Finlandiya  v  Kazakistan


Grup 2

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 Hollanda 0 0 0 0 0 0 0 0
 Norveç 0 0 0 0 0 0 0 0
 Romanya 0 0 0 0 0 0 0 0
 San Marino 0 0 0 0 0 0 0 0

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Hollanda  v  San Marino

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Norveç  v  Romanya

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Hollanda  v  Romanya

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
San Marino  v  Norveç

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
Norveç  v  Hollanda

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
Romanya  v  San Marino


Grup 3

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 İsrail 0 0 0 0 0 0 0 0
 İskoçya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Andorra 0 0 0 0 0 0 0 0
 Lihtenştayn 0 0 0 0 0 0 0 0

25 Ekim 2016 (2016-10-25)
İsrail  v  Lihtenştayn

25 Ekim 2016 (2016-10-25)
İskoçya  v  Andorra

27 Ekim 2016 (2016-10-27)
İsrail  v  Andorra

27 Ekim 2016 (2016-10-27)
Lihtenştayn  v  İskoçya

30 Ekim 2016 (2016-10-30)
İskoçya  v  İsrail

30 Ekim 2016 (2016-10-30)
Andorra  v  Lihtenştayn


Grup 4

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 Almanya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Arnavutluk 0 0 0 0 0 0 0 0
 İrlanda 0 0 0 0 0 0 0 0
 Cebelitarık 0 0 0 0 0 0 0 0

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Almanya  v  Arnavutluk

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
İrlanda  v  Cebelitarık

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Almanya  v  Cebelitarık

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Arnavutluk  v  İrlanda

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
İrlanda  v  Almanya

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
Cebelitarık  v  Arnavutluk


Group 5

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 Avusturya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Litvanya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Bosna-Hersek 0 0 0 0 0 0 0 0
 Azerbaycan 0 0 0 0 0 0 0 0

4 Ekim 2016 (2016-10-04)
Avusturya  v  Litvanya

4 Ekim 2016 (2016-10-04)
Bosna-Hersek  v  Azerbaycan

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Avusturya  v  Azerbaycan

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Litvanya  v  Bosna-Hersek

9 Ekim 2016 (2016-10-09)
Bosna-Hersek  v  Avusturya

9 Ekim 2016 (2016-10-09)
Azerbaycan  v  Litvanya


Grup 6

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 İngiltere 0 0 0 0 0 0 0 0
 Galler 0 0 0 0 0 0 0 0
 Yunanistan 0 0 0 0 0 0 0 0
 Lüksemburg 0 0 0 0 0 0 0 0

10 Kasım 2016 (2016-11-10)
İngiltere  v  Galler

10 Kasım 2016 (2016-11-10)
Yunanistan  v  Lüksemburg

12 Kasım 2016 (2016-11-12)
İngiltere  v  Lüksemburg

12 Kasım 2016 (2016-11-12)
Galler  v  Yunanistan

15 Kasım 2016 (2016-11-15)
Yunanistan  v  İngiltere

15 Kasım 2016 (2016-11-15)
Lüksemburg  v  Galler


Grup 7

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 İsviçre 0 0 0 0 0 0 0 0
 Macaristan 0 0 0 0 0 0 0 0
 İtalya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Ermenistan 0 0 0 0 0 0 0 0

10 Kasım 2016 (2016-11-10)
İsviçre  v  Macaristan

10 Kasım 2016 (2016-11-10)
İtalya  v  Ermenistan

12 Kasım 2016 (2016-11-12)
İsviçre  v  Ermenistan

12 Kasım 2016 (2016-11-12)
Macaristan  v  İtalya

15 Kasım 2016 (2016-11-15)
İtalya  v  İsviçre

15 Kasım 2016 (2016-11-15)
Ermenistan  v  Macaristan


Grup 8

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 Danimarka 0 0 0 0 0 0 0 0
 Bulgaristan 0 0 0 0 0 0 0 0
 Portekiz 0 0 0 0 0 0 0 0
 Beyaz Rusya 0 0 0 0 0 0 0 0

10 Kasım 2016 (2016-11-10)
Danimarka  v  Bulgaristan

10 Kasım 2016 (2016-11-10)
Portekiz  v  Beyaz Rusya

12 Kasım 2016 (2016-11-12)
Danimarka  v  Beyaz Rusya

12 Kasım 2016 (2016-11-12)
Bulgaristan  v  Portekiz

15 Kasım 2016 (2016-11-15)
Portekiz  v  Danimarka

15 Kasım 2016 (2016-11-15)
Beyaz Rusya  v  Bulgaristan


Grup 9

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 Fransa 0 0 0 0 0 0 0 0
 Estonya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Slovenya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Çekya 0 0 0 0 0 0 0 0

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Fransa  v  Estonya

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Çekya  v  Slovenya

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Fransa  v  Slovenya

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Estonya  v  Çekya

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
Çekya  v  Fransa

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
Slovenya  v  Estonya


Grup 10

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 İsveç 0 0 0 0 0 0 0 0
 Sırbistan 0 0 0 0 0 0 0 0
 Malta 0 0 0 0 0 0 0 0
 Moldova 0 0 0 0 0 0 0 0

9 Kasım 2016 (2016-11-09)
İsveç  v  Moldova

9 Kasım 2016 (2016-11-09)
Sırbistan  v  Malta

11 Kasım 2016 (2016-11-11)
İsveç  v  Malta

11 Kasım 2016 (2016-11-11)
Moldova  v  Sırbistan

14 Kasım 2016 (2016-11-14)
Sırbistan  v  İsveç

14 Kasım 2016 (2016-11-14)
Malta  v  Moldova


Grup 11

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 Slovakya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Polonya 0 0 0 0 0 0 0 0
 Kuzey İrlanda 0 0 0 0 0 0 0 0
 Kuzey Makedonya 0 0 0 0 0 0 0 0

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Kuzey Makedonya  v  Kuzey İrlanda

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Slovakya  v  Polonya

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Kuzey Makedonya  v  Polonya

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Kuzey İrlanda  v  Slovakya

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
Slovakya  v  Kuzey Makedonya

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
Polonya  v  Kuzey İrlanda


Grup 12

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 Hırvatistan 0 0 0 0 0 0 0 0
 Kıbrıs Cumhuriyeti 0 0 0 0 0 0 0 0
 Karadağ 0 0 0 0 0 0 0 0
 Faroe Adaları 0 0 0 0 0 0 0 0

11 Kasım 2016 (2016-11-11)
Hırvatistan  v  Faroe Adaları

11 Kasım 2016 (2016-11-11)
Karadağ  v  Kıbrıs Cumhuriyeti

13 Kasım 2016 (2016-11-13)
Hırvatistan  v  Kıbrıs Cumhuriyeti

13 Kasım 2016 (2016-11-13)
Faroe Adaları  v  Karadağ

16 Kasım 2016 (2016-11-16)
Karadağ  v  Hırvatistan

16 Kasım 2016 (2016-11-16)
Kıbrıs Cumhuriyeti  v  Faroe Adaları


Group 13

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
 Türkiye 0 0 0 0 0 0 0 0
 İzlanda 0 0 0 0 0 0 0 0
 Ukrayna 0 0 0 0 0 0 0 0
 Letonya 0 0 0 0 0 0 0 0

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Ukrayna  v  Letonya

6 Ekim 2016 (2016-10-06)
Türkiye  v  İzlanda

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Ukrayna  v  İzlanda

8 Ekim 2016 (2016-10-08)
Letonya  v  Türkiye

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
Türkiye  v  Ukrayna

11 Ekim 2016 (2016-10-11)
İzlanda  v  Letonya


En iyi 3.ler listesi

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

Elit Tur

Gürcistan Gürcistan'da oynanacak 2017 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonasına katılacak 7 takımı belirlemek amacıyla eleme turundan gelen 27 takımın direkt elite tura çıkan İspanya ile 7 grupta tek maç olarak oynadıkları eleme turudur. Gruplarını lider bitirenler turnuvaya katılmaya hak kazanırlar.

Elit Tur Torbaları

Grup 1

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 3

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 3 v Team 2

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 1

Mart 2017 (2017-03)
Team 4 v Team 3


Grup 2

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 3

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 3 v Team 2

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 1

Mart 2017 (2017-03)
Team 4 v Team 3


Grup 3

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 3

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 3 v Team 2

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 1

Mart 2017 (2017-03)
Team 4 v Team 3


Grup 4

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 3

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 3 v Team 2

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 1

Mart 2017 (2017-03)
Team 4 v Team 3


Grup 5

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 3

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 3 v Team 2

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 1

Mart 2017 (2017-03)
Team 4 v Team 3


Grup 6

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 3

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 3 v Team 2

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 1

Mart 2017 (2017-03)
Team 4 v Team 3


Grup 7

Takım O
G
B
M
AG
YG
Av
P
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 3

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 1 v Team 4

Mart 2017 (2017-03)
Team 3 v Team 2

Mart 2017 (2017-03)
Team 2 v Team 1

Mart 2017 (2017-03)
Team 4 v Team 3


Gol Kralı

Katılacak ülkeler

Dış Bağlantılar

Kaynakça

  1. ^ http://www.uefa.com