2016 Avrupa Halter Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2016 Avrupa Halter Şampiyonası, 10 Nisan - 16 Nisan 2016 tarihleri ​​arasında Norveç'in Førde kentinde düzenlendi.

Madalya tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Yarışma Altın Gümüş Bronz
– 56 kg
ayrıntılar
Koparma  Josué Brachi (ESP) 121 kg  Mirco Scarantino (ITA) 120 kg  İsmet Algül (TUR) 115 kg
Silkme  Mirco Scarantino (ITA) 144 kg  Josué Brachi (ESP) 143 kg  Elmar Aliyev (AZE) 136 kg
Toplam  Mirco Scarantino (ITA) 264 kg  Josué Brachi (ESP) 264 kg  Ilie Constantin Ciotoiu (ROU) 247 kg
– 62 kg
ayrıntılar
Koparma  Erol Bilgin (TUR) 133 kg  Feliks Khalibekov (RUS) 133 kg  Vladimir Urumov (BUL) 129 kg
Silkme  Hurşit Atak (TUR) 170 kg  Vladimir Urumov (BUL) 159 kg  Iuri Dudoglo (MDA) 156 kg
Toplam  Hurşit Atak (TUR) 296 kg  Feliks Khalibekov (RUS) 289 kg  Vladimir Urumov (BUL) 288 kg
– 69 kg
ayrıntılar
Koparma  Daniyar İsmayilov (TUR) 155 kg  Sergei Petrov (RUS) 147 kg  Briken Calja (ALB) 145 kg
Silkme  Daniyar Ismayilov (TUR) 178 kg  Sergei Petrov (RUS) 175 kg  Vanik Avetisyan (ARM) 175 kg
Toplam  Daniyar Ismayilov (TUR) 333 kg  Sergei Petrov (RUS) 322 kg  David Sanchez Lopez (ESP) 318 kg
– 77 kg
ayrıntılar
Koparma  Andranik Karapetyan (ARM) 170 kg  Tigran Martirosyan (ARM) 160 kg  Dumitru Captari (ROU) 156 kg
Silkme  Andranik Karapetyan (ARM) 197 kg  Tigran Martirosyan (ARM) 192 kg  Dumitru Captari (ROU) 192 kg
Toplam  Andranik Karapetyan (ARM) 367 kg  Tigran Martirosyan (ARM) 352 kg  Dumitru Captari (ROU) 348 kg
– 85 kg
ayrıntılar
Koparma  Gabriel Sincraian (ROU) 169 kg  Oleksandr Pielieshenko (UKR) 168 kg  Battista Giovanni Bardis (FRA) 166 kg
Silkme  Oleksandr Pielieshenko (UKR) 204 kg  Gabriel Sincraian (ROU) 202 kg  Antonino Pizzolato (ITA) 197 kg
Toplam  Oleksandr Pielieshenko (UKR) 372 kg  Gabriel Sincraian (ROU) 371 kg  Gheorghii Cernei (ROU) 358 kg
– 94 kg
ayrıntılar
Koparma  Tomasz Zieliński (POL) 176 kg  Zygimantas Stanulis (LTU) 175 kg  Łukasz Grela (POL) 174 kg
Silkme  Egor Klimonov (RUS) 211 kg  Tomasz Zieliński (POL) 211 kg  Georgii Kuptsov (RUS) 206 kg
Toplam  Tomasz Zieliński (POL) 387 kg  Zygimantas Stanulis (LTU) 381 kg  Georgii Kuptsov (RUS) 376 kg
– 105 kg
ayrıntılar
Koparma  Rodion Bochkov (RUS) 182 kg  Simon Martirosyan (ARM) 182 kg  Sargis Martirosjan (AUT) 181 kg
Silkme  Arturs Plesnieks (LAT) 226 kg  Arkadiusz Michalski (POL) 226 kg  Simon Martirosyan (ARM) 220 kg
Toplam  Arturs Plesnieks (LAT) 403 kg  Arkadiusz Michalski (POL) 403 kg  Simon Martirosyan (ARM) 402 kg
+ 105 kg
ayrıntılar
Koparma  Lasha Talakhadze (GEO) 212 kg  Gor Minasyan (ARM) 205 kg  Ihor Shymechko (UKR) 196 kg
Silkme  Lasha Talakhadze (GEO) 251 kg  Mart Seim (EST) 239 kg  Jiri Orsag (CZE) 238 kg
Toplam  Lasha Talakhadze (GEO) 463 kg  Gor Minasyan (ARM) 443 kg  Mart Seim (EST) 424 kg

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Yarışma Altın Gümüş Bronz
– 48 kg
ayrıntılar
Koparma  Monica Suneta Csengeri (ROU) 83 kg  Sibel Özkan (TUR) 82 kg  Nurcan Taylan (TUR) 81 kg
Silkme  Sibel Özkan (TUR) 100 kg  Genny Pagliaro (ITA) 99 kg  Iana Diachenko (UKR) 98 kg
Toplam  Sibel Özkan (TUR) 182 kg  Genny Pagliaro (ITA) 180 kg  Monica Suneta Csengeri (ROU) 178 kg
– 53 kg
ayrıntılar
Koparma  Iulia Paratova (UKR) 94 kg  Rebeka Koha (LAT) 90 kg  Cristina Iovu (ROU) 90 kg
Silkme  Cristina Iovu (ROU) 120 kg  Sema Acartürk (TUR) 109 kg  Rebeka Koha (LAT) 108 kg
Toplam  Cristina Iovu (ROU) 210 kg  Iulia Paratova (UKR) 202 kg  Rebeka Koha (LAT) 198 kg
– 58 kg
ayrıntılar
Koparma  Boyanka Kostova (AZE) 105 kg  Veronika Ivasiuk (UKR) 90 kg  Joanna Łochowska (POL) 90 kg
Silkme  Boyanka Kostova (AZE) 130 kg  Irina Lepșa (ROU) 117 kg  Joanna Łochowska (POL) 114 kg
Toplam  Boyanka Kostova (AZE) 235 kg  Irina Lepșa (ROU) 205 kg  Joanna Łochowska (POL) 204 kg
– 63 kg
ayrıntılar
Koparma  Diana Akhmetova (RUS) 100 kg  Natalia Khlestkina (RUS) 99 kg  Giorgia Bordignon (ITA) 99 kg
Silkme  Natalia Khlestkina (RUS) 123 kg  Giorgia Bordignon (ITA) 120 kg  Zoe Smith (GBR) 119 kg
Toplam  Natalia Khlestkina (RUS) 222 kg  Diana Akhmetova (RUS) 219 kg  Giorgia Bordignon (ITA) 219 kg
– 69 kg
ayrıntılar
Koparma  Darya Pachabut (BLR) 106 kg  Nazik Avdalyan (ARM) 105 kg  Rebekah Tiler (GBR) 99 kg
Silkme  Nazik Avdalyan (ARM) 132 kg  Darya Pachabut (BLR) 130 kg  Rebekah Tiler (GBR) 123 kg
Toplam  Nazik Avdalyan (ARM) 237 kg  Darya Pachabut (BLR) 236 kg  Rebekah Tiler (GBR) 222 kg
– 75 kg
ayrıntılar
Koparma  Iryna Dekha (UKR) 115 kg  Gaëlle Nayo-Ketchanke (FRA) 110 kg  Natalia Priscepa (MDA) 110 kg
Silkme  Iryna Dekha (UKR) 135 kg  Gaëlle Nayo-Ketchanke (FRA) 132 kg  Natalia Priscepa (MDA) 130 kg
Toplam  Iryna Dekha (UKR) 250 kg  Gaëlle Nayo-Ketchanke (FRA) 242 kg  Natalia Priscepa (MDA) 240 kg
+75 kg
ayrıntılar
Koparma  Hripsime Khurshudyan (ARM) 113 kg  Anastasiia Hotfrid (GEO) 113 kg  Mercy Brown (GBR) 103 kg
Silkme  Hripsime Khurshudyan (ARM) 137 kg  Anastasiia Hotfrid (GEO) 136 kg  Sabina Baginska (POL) 131 kg
Toplam  Hripsime Khurshudyan (ARM) 250 kg  Anastasiia Hotfrid (GEO) 249 kg  Mercy Brown (GBR) 230 kg

Erkekler sonuçları[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler 56 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
1., altın madalya sahibi  Mirco Scarantino (ITA) A 55.54 114 117 120 2 141 144 150 1 264
2., gümüş madalya sahibi  Josué Brachi (ESP) A 55.73 118 121 123 1 140 143 145 2 264
3., bronz madalya sahibi  Ilie Constantin Ciotoiu (ROU) A 55.62 108 111 113 5 133 136 139 4 247
4  İsmet Algül (TUR) A 55.32 110 114 115 3 130 130 135 7 245
5  Gökhan Kılıç (TUR) A 55.59 110 115 116 6 134 137 138 5 244
6  Tom Goegebuer (BEL) A 55.40 109 112 114 4 127 132 133 8 241
7  Elmar Aliyev (AZE) A 55.21 102 108 108 8 130 133 136 3 238
8  Dominik Kozlowski (POL) A 55.69 110 114 114 7 125 130 130 9 235
9  Vanik Mkrtumian (RUS) A 55.55 100 100 105 9 133 139 139 6 233
10  Fabio Arcara (ITA) B 55.28 90 95 95 10 110 115 120 10 210
11  Michal Palkovic (SVK) B 55.58 82 86 86 11 102 107 111 11 197
12  Tomáš Mirga (CZE) B 53.90 77 82 85 12 98 102 106 13 187
13  František Polák (CZE) B 52.86 75 80 83 15 95 99 102 12 185
14  Balázs Kerekes (HUN) B 55.17 80 80 85 13 96 100 100 14 185
15  Sam Henderson (GBR) B 54.94 80 84 84 14 97 101 101 15 181
16  Georgije Bogojević (CRO) B 55.08 55 60 63 16 70 80 85 16 148

Erkekler 62 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
1., altın madalya sahibi  Hurşit Atak (TUR) A 61.68 126 129 129 5 157 163 170 1 296
2., gümüş madalya sahibi  Feliks Khalibekov (RUS) A 61.74 125 130 133 2 150 156 159 4 289
3., bronz madalya sahibi  Vladimir Marinov Urumov (BUL) A 61.33 125 128 129 3 152 155 159 2 288
4  Erol Bilgin (TUR) A 61.55 126 130 133 1 151 151 155 5 288
5  Iuri Dudoglo (MDA) A 61.25 124 126 128 4 155 155 156 3 284
6  Ionuț Ilie (ROU) A 61.47 122 122 126 8 145 149 151 7 273
7  Stilyan Rosenov Grozdev (BUL) A 61.36 117 121 124 6 145 145 149 9 269
8  Gergely Zoltán Soóky (HUN) B 61.59 113 117 117 11 147 152 155 6 269
9  Ramini Shamilishvili (GEO) B 61.38 118 121 123 7 142 147 147 11 265
10  Allahyar Abishov (AZE) B 60.99 121 121 126 9 142 151 151 10 263
11  Gareth Evans (GBR) B 61.65 115 119 122 10 142 142 146 12 261
12  Romario Avdiraj (ALB) B 61.32 110 113 116 14 140 143 145 8 258
13  Michael Di Giusto (ITA) B 61.60 109 113 116 12 137 141 143 13 257
14  Ivan Garcia Rueda (ESP) B 61.55 115 118 118 13 135 140 140 14 250
15  Arthouros Akritidis (GRE) B 61.62 102 107 111 15 127 71 73 15 135
16  Bar Lewi (ISR) B 61.02 106 110 113 16 125 130 130 16 235
17  Vlastimil Moskál (CZE) B 61.42 95 100 102 17 115 120 123 17 223
 Dimitris Minasidis (CYP) A 61.31 123 125 125

Erkekler 69 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
1., altın madalya sahibi  Daniyar İsmayilov (TUR) A 68.25 150 155 161 1 178 182 190 1 333
2., gümüş madalya sahibi  Sergei Petrov (RUS) A 68.58 140 144 147 2 171 175 178 4 322
3., bronz madalya sahibi  David Sanchez Lopez (ESP) B 68.62 138 143 143 4 170 175 178 4 318
4  Bernardin Matam (FRA) A 68.26 137 140 143 5 173 178 178 5 313
5  Vanik Avetisyan (ARM) A 68.61 137 137 137 9 175 181 181 3 312
6  Artsiom Shahau (BLR) A 68.80 138 138 138 8 165 176 176 8 303
7  Ahmet Turan Okyay (TUR) A 68.52 136 141 143 10 161 165 170 6 301
8  Simon Josef Brandhuber (GER) A 68.75 137 140 140 6 161 161 161 11 301
9  Robert Friedrich Joachim (GER) B 68.60 132 132 132 14 157 162 165 7 297
10  Yann Aucouturier (FRA) B 68.38 130 134 134 11 160 162 164 10 296
11  Rostam Karapetyan (ARM) A 68.33 133 136 136 12 160 160 160 12 293
12  Zlatko Ganchev Minchev (BUL) A 68.50 133 133 133 13 160 164 164 13 293
13  Victor Castro Marino (ESP) B 68.64 133 138 138 7 155 160/s> 160 14 293
14  Petr Petrov (CZE) B 68.50 125 130 133 16 155 164 168 9 289
15  Samuele Faciano (ITA) B 68.29 115 120 123 17 140 143 146 17 266
16  Michail Vasilopoulos-Koufos (GRE) B 68.43 116 122 122 19 146 150 150 15 266
17  Daniel Roness Strand (NOR) B 68.68 110 115 118 20 140 140 149 16 264
18  Christopher Xavier Freebury (GBR) B 68.35 115 119 121 18 138 142 142 18 257
19  Mathias Strom (DEN) B 68.34 102 107 110 21 128 133 138 19 243
20  Arbnor Krasniqi (KOS) B 68.72 82 82 82 22 100 105 108 20 190
-  Mirko Zanni (ITA) B 66.19 - - - - - - - - -
-  Briken Calja (ALB) A 68.55 142 145 147 3 177 178 178 - -
-  Dian Ganchev Minchev (BUL) A 68.56 130 133 133 15 - - - - -

Erkekler 77 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler 85 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler 94 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler 105 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler +105 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlar sonuçları [değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlar 48 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
1., altın madalya sahibi  Sibel Özkan (TUR) A 47.68 81 81 82 2 100 101 1 182
2., gümüş madalya sahibi  Genny Pagliaro (ITA) A 47.55 77 79 81 3 97 99 101 2 180
3., bronz madalya sahibi  Monica Suneta Csengeri (ROU) A 47.80 79 82 83 1 95 98 98 6 178
4  Nurcan Taylan (TUR) A 47.43 78 81 81 4 95 96 98 5 177
5  Iana Diachenko (UKR) A 47.57 78 78 82 6 93 96 98 3 176
6  Anaïs Michel (FRA) A 47.58 79 79 81 5 97 100 100 4 176
7  Estefanía Juan (ESP) B 47.85 70 73 73 8 93 96 96 7 166
8  Shqiponje Brahja (ALB) A 47.81 75 79 80 7 90 90 96 8 165
9  Maria Pipiliaridou (GRE) B 47.81 66 69 71 12 85 85 89 9 158
10  Nadezhda-Mey Tuy Nguen (BUL) B 46.64 67 70 72 11 87 87 90 10 157
11  Marziyya Maharramova (AZE) B 47.51 65 68 70 10 85 85 88 12 155
12  Hannah Powell (GBR) B 47.26 64 64 66 13 84 86 88 11 152
13  Eva Giganti (ITA) B 47.46 68 68 71 9 78 81 83 14 152
14  Sini Kukkonen (FIN) B 47.80 63 65 65 14 80 83 83 13 148
15  Veronika Věžníková (CZE) B 47.35 58 60 62 15 68 71 73 16 135
16  Anna Boga (GRE) B 47.59 60 60 62 16 75 75 80 15 135
17  Alexandria Craig (IRL) B 46.72 56 56 58 17 70 70 72 17 128
18  Petra Klimparová (CZE) B 47.89 49 52 52 18 59 62 62 18 114
 Manon Lorentz (FRA) A 47.43 80 80 80 95 98 98 6

Kadınlar 53 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
1., altın madalya sahibi  Cristina Iovu (ROU) A 52.56 90 94 95 3 110 113 120 1 210
2., gümüş madalya sahibi  Iulia Paratova (UKR) A 52.51 90 90 94 1 108 108 108 4 202
3., bronz madalya sahibi  Rebeka Koha (LVA) A 52.19 87 90 92 2 102 105 108 3 198
4  Sema Acartürk (TUR) A 52.48 82 82 82 6 103 106 109 2 191
5  Evagjelia Veli (ALB) A 52.01 83 87 87 5 100 105 106 7 183
6  Atenery Hernández Martín (ESP) A 52.57 78 81 83 7 98 101 103 6 182
7  Julia Schwarzbach (GER) A 52.74 79 82 82 9 99 102 104 5 181
8  Bediha Tunadağı (TUR) A 52.12 80 80 85 8 100 100 100 8 180
9  Anna Govelyan (ARM) B 52.53 75 78 80 10 93 96 100 9 174
10  Maya Petrova Ivanova (BUL) A 52.74 75 78 78 14 96 100 100 10 171
11  Giorgia Russo (ITA) B 52.59 73 75 77 13 95 100 100 11 171
12  Aksana Zalatarova (ISR) B 52.79 75 77 79 12 86 89 13 166
13  Sarah Orteza Hovden Øvsthus (NOR) B 51.60 71 74 75 15 87 90 90 12 164
14  Pauliina Utoslahti (FIN) B 52.73 69 72 74 16 86 86 86 15 158
15  Christina Ejstrup (DEN) C 50.13 64 66 68 19 82 85 87 17 153
16  Noorin Gulam (GBR) C 52.14 66 69 71 17 83 86 86 19 152
17  Rebekka Tao Jacobsen (NOR) B 52.76 66 68 68 20 84 86 88 16 152
18  Aleksandra Stepanova (LTU) B 51.23 65 68 70 18 80 83 85 18 151
19  Zsuzsanna Eszter Valkó (HUN) C 52.05 56 61 64 22 80 86 87 14 150
20  Gulchin Alizada (AZE) B 50.26 65 68 68 21 80 80 83 20 145
21  Tham Nguyen (IRL) C 50.13 60 62 62 23 72 75 75 22 132
21  Eithne Harte (IRL) C 52.54 52 54 54 24 68 72 73 21 127
 Lotte Laurentia Janssen (NED) B 52.26 75 77 77 11 90 90 90
 Kristina Sobol (RUS) A 52.54 85 88 91 4 100 100 100

Kadınlar 58 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
1., altın madalya sahibi  Boyanka Kostova  (AZE) A 57.41 95 100 105 1 120 130 1 235
2., gümüş madalya sahibi  Irina Lepșa (ROU) A 57.68 88 91 91 5 111 117 2 205
3., bronz madalya sahibi  Joanna Lochowska (POL) A 57.41 90 90 90 3 110 112 114 3 204
4  Veronika Ivasiuk (UKR) A 57.30 88 90 93 2 105 108 110 6 198
5  Anna Roos (SWE) A 57.50 85 87 87 6 110 110 114 5 197
6  Dora Tchakounte (FRA) A 56.15 84 88 88 4 100 103 106 9 194
7  Sarah Davies (GBR) A 57.61 83 86 88 7 106 106 109 11 192
8  Jennifer Lombardo (ITA) A 56.46 83 85 87 8 106 106 110 10 191
9  Mouna Skandi El Assad (ESP) B 57.49 82 84 86 11 102 105 107 8 191
10  Izabella Yaylyan (ARM) A 57.18 85 89 89 9 105 110 110 12 190
11  Konstantina Benteli (GRE) B 57.58 82 85 85 10 101 104 104 16 186
12  Alba Sanchez Ferrer (ESP) B 57.69 80 83 83 15 102 105 107 12 185
13  Nuray Levent (TUR) B 57.28 81 83 84 12 98 101 103 15 184
14  Thuridur Helgadottir (ISL) B 57.54 76 80 83 14 98 103 105 14 183
15  Jenni Puputti (FIN) B 57.40 83 83 85 13 96 100 100 17 179
16  Tea Sojat (CRO) B 56.86 76 76 80 16 88 91 95 19 167
17  Zekiye Nyland (NOR) B 57.30 67 70 70 18 85 90 95 18 165
18  Cecilie Christiansen (DEN) B 57.53 67 70 72 17 82 85 88 20 160
19  Iuliya Butkova (ISR) B 55.76 63 66 66 20 80 82 83 21 146
 Rachel Hayes (ISR) B 55.39 67 67 70 19 82 82 82
 Anastasiia Kelar (UKR) B 57.14 79 80 80 100 105 107 7
 Aleksandra Klejinowska-Krzywanska (POL) A 57.72 86 86 86 106 111 114 4

Kadınlar 63 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlar 69 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlar 75 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlar +75 kg[değiştir | kaynağı değiştir]

Madalya sıralamaları[değiştir | kaynağı değiştir]

Koparma ve silkme madalyalarını içeren sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Ermenistan 8 7 3 18
2  Türkiye 8 2 2 12
3  Ukrayna 6 3 2 11
4  Rusya 5 7 2 14
5  Romanya 4 4 7 15
6  Gürcistan 3 3 0 6
7  Azerbaycan 3 0 1 4
8  İtalya 2 4 3 9
9  Polonya 2 3 5 10
10  Letonya 2 1 2 5
11  İspanya 1 2 1 4
12  Beyaz Rusya 1 2 0 3
13  Fransa 0 3 1 4
14  Bulgaristan 0 1 2 3
15  Litvanya 0 2 0 2
16  Estonya 0 1 1 2
17  Büyük Britanya 0 0 6 6
18  Moldova 0 0 4 4
19  Arnavutluk 0 0 1 1
 Avusturya 0 0 1 1
 Çekya 0 0 1 1
Toplam 45 45 45 135

Toplam sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Ermenistan 3 2 1 6
2  Türkiye 3 0 0 3
3  Ukrayna 2 1 0 3
4  Rusya 1 3 1 5
5  Romanya 1 2 4 7
6  İtalya 1 1 1 3
 Polonya 1 1 1 3
8  Gürcistan 1 1 0 2
9  Letonya 1 0 1 2
10  Azerbaycan 1 0 0 1
11  İspanya 0 1 1 2
12  Beyaz Rusya 0 1 0 1
 Fransa 0 1 0 1
 Litvanya 0 1 0 1
15  Büyük Britanya 0 0 2 2
16  Bulgaristan 0 0 1 1
 Estonya 0 0 1 1
 Moldova 0 0 1 1
Toplam 15 15 15 45

Katılımcı ülkeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Katılan ülkelerin listesi. Bu şampiyonaya 40 ülkeden toplam 340 (144 kadın, 196 erkek) sporcu katıldı.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]