2015 Avrupa Oyunları'nda Türkiye

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Avrupa Oyunları'nda Türkiye
IOC kodu  TUR
NOC Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi
Resmî sitewww.olimpiyatkomitesi.org.tr
2015 Avrupa Oyunları'nda
Sporcular 21 sporda 190 sporcu
Bayrak taşıyıcısı Enes Erkan
Madalyalar
Derece: 14
Altın
6
Gümüş
4
Bronz
19
Toplam
29
Avrupa Oyunları tarihi (özet)
Avrupa Oyunları

Türkiye, 12-28 Haziran tarihleri arasında Bakü'de düzenlenmiş olan 2015 Avrupa Oyunları'nın katılımcılarındandı. 109'u erkek, 81'i kadın toplam 190 Türk sporcu oyunlarda yer aldı.[1]

Madalyalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Atıcılık[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Kategori Eleme Sıra Yarı final Sıra Final Sıra
Yusuf Dikeç 10 m havalı tabanca 578 9 Bu aşamaya geçemedi
İsmail Keleş 581 5 157,8 4
Yusuf Dikeç 50 m tabanca 564 3 86,9 7
Abdullah Ömer Alimoğlu 559 5 167,1 3., bronz madalya sahibi
Oğuzhan Tüzün Trap 119 15 Bu aşamaya geçemedi
Kadınlar
Sporcu Kategori Eleme Sıra Yarı final Sıra Final Sıra
Saadet Kandıra Trap 70 6 7 6 Bu aşamaya geçemedi
Karma
Sporcu Kategori Eleme Sıra Yarı final Sıra Final Sıra
Saadet Kandıra
Oğuzhan Tüzün
Takım trap 83 9 Bu aşamaya geçemedi

Atlama[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori Ön eleme Final
Puan Sıra Puan Sıra
Kıvanç Gür Erkekler platform 391,25 12 405,20 9

Badminton[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori Maç #1 Maç #2 Maç #3 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Emre Vural Tek erkekler  Bonny (SUI)
G 2-0 (21-9, 21-14)
 Koukal (CZE)
M 0-2 (13-21, 8-21)
 Bjelan (SRB)
G 2-1 (21-10, 17-21, 21-9)
 Navickas (LTU)
M 0-2 (11-21, 13-21)
Bu aşamaya geçemedi
Emre Vural
Sinan Zorlu
Çift erkekler  Qalandaro &
Rzayev (AZE)
G 2-0 (21-7, 21-14)
 İvanov &
Sozonov (RUS)
M 0-2 (11-21, 11-21)
 Kersaudy &
Mittelheisser (FRA)
M 0-2 (13-21, 16-21)
Neslihan Yiğit Tek kadınlar  Polikarpova (RUS)
G 2-1 (18-21, 21-14, 21-3)
 Sutara (CRO)
G 2-0 (21-6, 21-10)
 Karkantzia (GRE)
G 2-0 (21-6, 21-9)
 Lansac (FRA)
M 1-2 (21-8, 10-21, 11-21)
Neslihan Yiğit
Özge Bayrak
Çift kadınlar  Molina &
Ojeda (ESP)
G 2-0 (21-12, 21-12)
 Krizkova &
Tomalova (CZE)
G 2-0 (22-20, 21-8)
 Galenic &
Poznanovic (CRO)
G 2-0 (21-8, 21-12)
 Baumann &
Fontaine (FRA)
G 2-0 (21-11, 21-19)
 Stoeva &
Stoeva (BUL)
M 0-2 (14-21, 9-21)
Bu aşamaya geçemedi 3., bronz madalya sahibi
Fatma Nur Yavuz
Melih Turgut
Çift karma  Flis &
Stankovic (SLO)
G 2-0 (21-17, 21-15)
 Nohr &
Thygesen (DEN)
M 0-2 (6-21, 7-21)
 Natarov &
Kazarinova (UKR)
M 1-2 (11-21, 21-17, 16-21)
Bu aşamaya geçemedi

Basketbol (3x3)[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadro
Grup aşaması
Takım O G M Ort.
 Rusya 3 3 0 20,3
 İspanya 3 2 1 18,3
 Belçika 3 1 2 15,3
 Türkiye 3 0 3 15,7
23 Haziran Türkiye  9 - 19  İspanya
23 Haziran Belçika  21 - 20  Türkiye
24 Haziran Rusya  12 - 18  Türkiye
Son 16
25 Haziran Sırbistan  21 - 13  Türkiye

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadro
Grup aşaması
Takım O G M Ort.
 Belçika 3 3 0 17,0
 Çek Cumhuriyeti 3 2 1 17,0
 Türkiye 3 1 2 15,3
 Ukrayna 3 0 3 8,7
23 Haziran Türkiye  9 - 19  Belçika
23 Haziran Ukrayna  19 - 11  Türkiye
24 Haziran Çek Cumhuriyeti  21 - 6  Türkiye
Son 16
25 Haziran İspanya  11 - 5  Türkiye

Cycling (road) pictogram.svg Bisiklet[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori Derece Sıra
Ahmet Örken Erkekler zamana karşı 1:10:14.44 36
Ahmet Örken Erkekler yol yarışı DNF
Miraç Kal 5:42:25 58
Onur Balkan DNF
Abdülkadir Kelleci Erkekler kros +Tur 25
Ayşenur Turgut Kadınlar zamana karşı 41:53.64 30
Kadınlar yol yarışı DNF
Esra Kürkçü Kadınlar kros +Tur 24

Boxing pictogram.svg Boks[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Kategori Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Muhammed Ünlü Hafif sinek Bay  Alaverdian (ISR)
G 3-0
 Sagaluev (RUS)
M 0-3
Bu aşamaya geçemedi 3., bronz madalya sahibi
Ferhat Pehlivan Sinek Bay  Konki (FRA)
G 3-0
 Picardi (ITA)
M 1-2
Bu aşamaya geçemedi
Selçuk Eker Horoz Bay  Ashfaq (GBR)
M 1-2
Bu aşamaya geçemedi
Yasin Yılmaz Hafif  Gashi (GER)
G TKO
 Zatorsky (SVK)
G 2-1
 McComb (IRL)
M 0-3
Bu aşamaya geçemedi
Adem Avcı Hafif velter  Vadasz (HUN)
G 3-0
 Mangiacapre (ITA)
M 0-3
Bu aşamaya geçemedi
Önder Şipal Velter Bay  Abaşidze (GEO)
M 0-3
Cem Karlıdağ Hafif ağır  Lazar (SLO)
G TKO
 Mullenberg (NED)
M 0-3
Bahram Muzaffer Ağır  Karlson (EST)
G 2-1
 Charnabayeu (BLR)
G 3-0
 Filipi (CRO)
M 0-3
Bu aşamaya geçemedi
Ali Eren Demirezen Süper ağır Bay  Keller (GER)
G 3-0
 Majidov (AZE)
M 0-3
Kadınlar
Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Elif Coşkun Sinek  Kob (UKR)
G 2-1
 Wahner (GER)
G 3-0
 Adams (GBR)
M 0-3
Bu aşamaya geçemedi 3., bronz madalya sahibi
Ayşe Taş Horoz Bay  Saveleva (RUS)
M 0-3
Bu aşamaya geçemedi
Gamze Başar Hafif  Lundblad (SWE)
M 0-3
Bu aşamaya geçemedi
Sema Çalışkan Orta Bay  Scheurich (GER)
M 1-2
Bu aşamaya geçemedi|

Cimnastik[değiştir | kaynağı değiştir]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Artistik[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Kategori Elemeler Final
Puan Sıra Puan Sıra
Ferhat Arıcan Atlama beygiri 14,766 11 14,566 6
Yer hareketleri 14,066 29
Kulplu beygir 14,266 13
Halka 13,500 29
Paralel bar 15,366 5 14,300 6
Barfiks 13,866 30
Genel toplam 85,830 8 83,132 11
İbrahim Çolak Halka 14,833 5 15,133 3., bronz madalya sahibi
Paralel bar 13,400 48
Ümit Şamiloğlu Barfiks 12,966 61
Kadınlar
Sporcu Kategori Alet Elemeler Final
Atlama
beygiri
Yer
hareketleri
Asimetrik
paralel
Denge
aleti
Toplam Sıra Toplam Sıra
Tutya Yılmaz Bireysel 13,866 12,633 11,333 13,700 51,532 26 50,831 13

Fencing pictogram.svg Eskrim[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori Maç #1 Maç #2 Maç #3 Maç #4 Maç #5 Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final / BM Sıra
İbrahim Ant Erkekler kılıç  Dolniceanu (ROU)
M 3-5
 Taghiyev (AZE)
G 5-3
 Casares (ESP)
M 1-5
 Honeybone (GBR)
M 0-5
 Tsouroutas (GRE)
M 3-5
Bu aşamaya geçemedi
Tevfik Burak Babaoğlu Erkekler flöre  Rosatelli (ITA)
M 3-5
 Janda (POL)
G 5-3
 Kruse (GBR)
M 3-5
 Pauty (FRA)
G 5-2
 Arslanov (RUS)
M 2-5
 Nista (ITA)
M 8-15
Bu aşamaya geçemedi
İrem Karamete Kadınlar flöre  Gebet (FRA)
M 4-5
 Volpi (ITA)
M 1-5
 Groslambert (BEL)
G 5-1
 Dajcic (CRO)
G 5-3
 Schmitz (GER)
M 3-5
 Zagidullina (RUS)
M 1-15
Bu aşamaya geçemedi
Ilgın Sarban Kadınlar kılıç  Gargano (ITA)
M 1-5
 Kharlan (UKR)
G 5-3
 Stoltz (FRA)
M 2-5
 Watora (POL)
M 2-5
 Bunyatova (AZE)
M 2-5
Bu aşamaya geçemedi

Wrestling pictogram.svg Güreş[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler serbest
Sporcu Kategori Elemeler Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj 1 Repesaj 2 Final / BM Sıra
Sezar Akgül -57 kg Bay  Baskakov (EST)
G 3-0
 Lebedev (RUS)
M 1-3
Bay  Markoviç (UKR)
G 3-1
 Aliyev (AZE)
G 5-0
3., bronz madalya sahibi
Münir Recep Aktaş -61 kg  Maksimau (BLR)
G 3-1
 Bogomoev (RUS)
M 0-3
Bay  Aliyev (AZE)
M 1-3
4
Mustafa Kaya -65 kg Bay  Curri (KOS)
G 4-1
 Chamizo Marquez (ITA)
M 1-3
Bay  Kentçadze (GEO)
G 3-1
 Bucur (ROU)
G 4-0
3., bronz madalya sahibi
Yakup Gör -70 kg Bay  Olle (SVK)
G 4-0
 Costa (ITA)
G 4-0
 Gazimagomedov (RUS)
M 0-3
 Efendiev (SRB)
G 4-1
3., bronz madalya sahibi
Soner Demirtaş -74 kg Bay  Selenius (FIN)
G 4-0
 Hasanov (AZE)
G 5-0
 Terziev (BUL)
G 3-1
 Geduev (RUS)
M 0-4
2., gümüş madalya sahibi
Ahmet Bilici -86 kg  Murtazaliev (ARM)
M 1-3
Bu aşamaya geçemedi
İbrahim Bölükbaşı -97 kg Bay  Stoyçev (BUL)
G 3-1
 Andriitsev (UKR)
M 1-3
Bu aşamaya geçemedi
Taha Akgül -125 kg Bay  Magomedov (AZE)
G 3-1
 Baran (POL)
G 5-0
 Gagloev (SVK)
G 5-0
 Şemarov (BLR)
G 3-0
1., altın madalya sahibi
Erkekler grekoromen
Sporcu Kategori Elemeler Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj 1 Repesaj 2 Final / BM Sıra
Fatih Üçüncü -59 kg  Lizatovic (CRO)
G 4-0
 Munteanu (ROU)
M 1-3
Bu aşamaya geçemedi
Abdülsamet Uğurli -66 kg  da Silva Passos (POR)
G 3-1
 Maksimovic (SRB)
M 0-5
Bu aşamaya geçemedi
Yunus Özel -71 kg  Liakh (BLR)
M 4-1
Bu aşamaya geçemedi
Emrah Kuş -75 kg  Kolcovs (LAT)
G 4-1
 Datunashvili (GEO)
M 1-3
Bu aşamaya geçemedi
Selçuk Çebi -80 kg Bay  Bestenis (LAT)
G 4-0
 Jersgren (SWE)
G 3-0
 Hüseynov (AZE)
M 0-4
 Aleksandrov (BUL)
M 1-3
4
Metehan Başar -85 kg  Sopadze (GEO)
G 3-1
 Tjoerstad (NOR)
G 3-0
 Beleniuk (UKR)
M 1-3
Bay  Tamas (ROU)
G 3-1
 Manukyan (ARM)
G 3-0
3., bronz madalya sahibi
Cenk İldem -98 kg  Avanesyan (ISR)
G 3-0
 Lahti (FIN)
G 3-1
 Timoncini (ITA)
G 3-0
 Magomedov (RUS)
M 1-3
 Nuriyev (AZE)
G 3-0
3., bronz madalya sahibi
Rıza Kayaalp -130 kg  Lam (HUN)
G 5-0
 Semenov (RUS)
G 3-0
 Nabi (EST)
G 3-0
 Shariati (AZE)
G 3-1
1., altın madalya sahibi
Kadınlar serbest
Sporcu Kategori Elemeler Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj 1 Repesaj 2 Final / BM Sıra
Evin Demirhan -48 kg Bay  Matejova (SVK)
G 5-0
 İslamova Brik (RUS)
M 0-4
Bu aşamaya geçemedi
Merve Kenger -53 kg Bay  Dorogan (AZE)
M 1-3
Bay  Denes (HUN)
G 5-0
 Budu (MDA)
G 5-0
3., bronz madalya sahibi
Bediha Gün -55 kg  Sanchez Ramis (ESP)
G 3-1
 Sinişin (AZE)
M 0-5
Bu aşamaya geçemedi
Elif Jale Yeşilırmak -58 kg Bay  Basset (FRA)
G 5-0
 Lavrençuk (UKR)
M 5-0
 Huçok (BLR)
G 3-1
3., bronz madalya sahibi
Hafize Şahin -60 kg  Mattsson (SWE)
M 1-3
Bu aşamaya geçemedi
Buse Tosun -63 kg  Mamaşuk (BLR)
M 1-3
Burcu Örskaya Üğdüler -69 kg  Focken (GER)
M 0-3
Yasemin Adar -75 kg  Hristova (BUL)
G 5-0
 Vaşçuk (UKR)
G 5-0
 Bukina (RUS)
M 1-3
 Saenko (MDA)
M 1-3
4

Judo pictogram.svg Judo[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Kategori Son 64 Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Ahmet Şahin Kaba -60 kg  Trbovc (SLO)
M 001-110s2
Bu aşamaya geçemedi
Sinan Sandal -66 kg  Shikhalizada (AZE)
M 000s1-100
Bayram Ceylan -73 kg  Urani (FRA)
M 000s4-100
Bu aşamaya geçemedi
Hasan Vanlıoğlu  Fleming (IRL)
G 100-000
 Iartcev (RUS)
M 000s2-000s1
Bu aşamaya geçemedi
Batuhan Efemgil -90 kg Bay  Gviniashvili (GEO)
M 000s2-100
Dursun Hayran GE +90 kg  Papachristos (GRE)
M 000-100s1
Bay  Parasiuk (RUS)
M 000-101
Burak Serbest +100 kg  Bozinic (SRB)
M 000-100s1
Bu aşamaya geçemedi
Kadınlar
Sporcu Kategori Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Ebru Şahin -48 kg  Rishony (ISR)
G 001s1-000
 Ungureanu (ROU)
G 100s1-000s2
 Figueroa (ESP)
G 000s1-000s2
 Cherniak (UKR)
G 004s2-000
 van Snick (BEL)
M 000s1-001
2., gümüş madalya sahibi
Dilara Lokmanhekim Bay  Konieczny (POL)
G 002s1-000
 van Snick (BEL)
M 000-101
 Csernoviczki (HUN)
M 000s1-100
Bu aşamaya geçemedi
Ayşe Saadet Arca -52 kg  Tschopp (SUI)
M 010-000s1
Bu aşamaya geçemedi
Gülhan Kılıç GE -57 kg  Brussig (GER)
M 000s3-001s3
 Ovçinnikova (RUS)
G 100-000s2
 Nikolayçik (UKR)
M 000s1-100
Şerife Köseoğlu  Nikolayçik (UKR)
M 000-101
 Merenciano Herrero (ESP)
G 110-001
 Brussig (GER)
M 000-110
Şükran Bakacak -70 kg  Wildikan (ISR)
M 000s1-001
Bu aşamaya geçemedi
Belkıs Zehra Kaya +78 kg Bay  Ceric (BIH)
G 101-000
 Iaromka (UKR)
G 100s1-000
 Andeol (FRA)
M 000s1-001s2
 Pakenyte (LTU)
G 111-000
3., bronz madalya sahibi
Gülşah Kocatürk Bay  Zannoni (SMR)
G 100-000
 Slutskaya (BLR)
M 000s3-000s2
 Pakenyte (LTU)
M 000-100
Bu aşamaya geçemedi

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kano[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori Seriler Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra
Kerim Tenha Erkekler C-1 200 m 46.840 6 46.760 9 Bu aşamaya geçemedi
Erkekler C-1 1000 m 4:38.160 7 DSQ
Mustafa Gülbahar Erkekler K-1 200 m 36.916 7 35.969 6 37.204 5
Gabor Bozsik Erkekler K-1 1000 m 3:38.071 2 3:26.322 4 3:37.402 7
Erkekler K-1 5000 m DSQ
Lasma Liepa Kadınlar K-1 200 m 42.080 6 42.000 7 43.800 6
Kadınlar K-1 500 m 1:56.486 7 1:56.007 7 2:16.028 8
Ines Esteves Kadınlar K-1 5000 m 25:10.326 16
Elizabeth Bates
Ines Esteves
Kadınlar K-2 200 m 40.184 7 38.347 5 Bu aşamaya geçemedi
Kadınlar K-2 500 m 1:47.593 7 1:46.903 7

Karate pictogram.svg Karate[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori Grup maçları Final aşaması
Maç #1 Maç #2 Maç #3 Yarı final Final / BM Sıra
Burak Uygur Erkekler 67 kg  Tadissi (HUN)
G 2-0
 Giegler (GER)
M 0-1
 Domdjoni (CRO)
B 0-0
 Aliyev (AZE)
G 4-1
 da Costa (FRA)
G 3-3
1., altın madalya sahibi
Erman Eltemur Erkekler 75 kg  Sadikovs (LAT)
G 1-0
 Aghayev (AZE)
G 5-3
 Nikulin (UKR)
G 4-0
 Busa (ITA)
M 4-4
 Bitsch (GER)
G 5-0
3., bronz madalya sahibi
Uğur Aktaş Erkekler 84 kg  Karaqi (KOS)
M 1-3
 Warda (POL)
G 9-1
 Maestri (ITA)
G 11-2
 Tzanos (GRE)
M 1-2
 Karaqi (KOS)
G 4-3
3., bronz madalya sahibi
Enes Erkan Erkekler +84 kg  Atamov (AZE)
G 10-1
 Margaritopoulos (GRE)
G 8-0
 Nestorovski (MKD)
G 3-0
 Bitevic (SRB)
G 2-1
 Horne (GER)
G 2-1
1., altın madalya sahibi
Mehmet Yakan Erkekler kata  Balyanlı (AZE)
G 5-0
 Guta (ROU)
G 5-0
 Dack (FRA)
G 4-1
 Busato (ITA)
M 2-3
 Dack (FRA)
G 4-1
3., bronz madalya sahibi
Serap Özçelik Kadınlar 50 kg  Berulec (CRO)
G 3-0
 Aliyeva (AZE)
G 6-0
 Plank (AUT)
G 3-0
 Kryva (UKR)
G 0-0
 Plank (AUT)
G 1-0
1., altın madalya sahibi
Tuba Yakan Kadınlar 55 kg  Kovacevic (CRO)
B 0-0
 Gasimova (AZE)
M 0-1
 Warling (LUX)
G 5-0
Bu aşamaya geçemedi
Merve Çoban Kadınlar 61 kg  Lenard (CRO)
B 0-0
 Suchankova (SVK)
G 2-0
 Abiyeva (AZE)
G 2-1
 Ristic (SLO)
G 6-0
 Ignace (FRA)
M 2-2
2., gümüş madalya sahibi
Hafsa Şeyda Burucu Kadınlar 68 kg  Rakovic (MNE)
B 0-0
 Quirici (SUI)
M 0-1
 Frimannsdottir (ISL)
G 10-1
Bu aşamaya geçemedi
Meltem Hocaoğlu Kadınlar +68 kg  Ganeva (BUL)
G 5-1
 Zaytseva (RUS)
B 0-0
 Kuusisto (FIN)
G 1-0
 Antunovic (SWE)
G 3-2
 Martinovic (CRO)
M 0-5
2., gümüş madalya sahibi
Dilara Bozan Kadınlar kata  Kiuk (CRO)
G 5-0
 Gurbanova (AZE)
G 5-0
 Bleul (GER)
G 4-1
 Scordo (FRA)
M 2-3
 Bleul (GER)
G 5-0
3., bronz madalya sahibi

Table tennis pictogram.svg Masa tenisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori 1. Tur 2. Tur 3. Tur Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Ahmet Li Tekler  Pistej (SVK)
M 0-4
Bu aşamaya geçemedi
Melek Hu Tekler Bay  Grundisch (FRA)
G 4-1
 Bilenko (UKR)
G 4-1
 Li (POL)
G 4-3
 Li (NED)
M 2-4
 Odorova (SVK)
G 4-1
3., bronz madalya sahibi

Archery pictogram.svg Okçuluk[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori Sıralama turu Son 64 Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final/BM Sıra
Puan Sıra
Mete Gazoz Erkekler bireysel 641 46  Ruban (UKR)
M 3-7
Bu aşamaya geçemedi
Yağız Yılmaz 668 11  Komocar (SLO)
G 7-3
 Slater (GBR)
M 0-6
Bu aşamaya geçemedi
Fatih Bozlar 643 44  Ramaekers (BEL)
M 4-6
Bu aşamaya geçemedi
Fatih Bozlar
Mete Gazoz
Yağız Yılmaz
Erkekler takım 1952 10  İspanya (ESP)
M 4-5
Bu aşamaya geçemedi
Begünhan Ünsal Kadınlar bireysel 621 41  Esebua (GEO)
G 6-2
 Winter (GER)
M 5-6
Bu aşamaya geçemedi
Yasemin Anagöz 642 13  Ridderstrom (NOR)
G 6-2
 Tolkaç (BLR)
G 6-2
 Narimanidze (GEO)
G 6-4
 Psarra (GRE)
M 0-6
Bu aşamaya geçemedi
Aybüke Aktuna 623 39  Kuoppa (FIN)
G 6-2
 Stepanova (RUS)
M 2-6
Bu aşamaya geçemedi
Aybüke Aktuna
Begünhan Ünsal
Yasemin Anagöz
Kadınlar takım 1886 10  Fransa (FRA)
M 2-6
Bu aşamaya geçemedi
Yağız Yılmaz
Yasemin Anagöz
Karma takım 1310 7  Beyaz Rusya (BLR)
M 0-6

Sambo pictogram.svg Sambo[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Yahya Karataş Erkekler 74 kg  Amoros (FRA)
M 1-3
Bu aşamaya geçemedi

Synchronized swimming pictogram.svg Senkronize yüzme[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori Teknik program Serbest program (ön eleme) Serbest program (final)
Puan Sıra Puan Sıra Toplam puan Sıra Puan Sıra Toplam puan Sıra
Defne Bakırcı Bireysel 71,0182 58 75,7667 12 146,7849 12 76,3667 12 147,3849 12
Defne Bakırcı
Mısra Gündeş
Düet 69,5894 75,2333 11 144,8197 11 76,3667 11 145,9531 11
Defne Bakırcı
Öykü Evliya
Mısra Gündeş
Dilay Horasan
Rezzan Eda Tuncay
Ebru Mina Turhan
Selin Ünser
Hande Yıldız
Nurberat Gökmen
Öyku Halis
Serbest kombinasyon 74,8000 11 75,667 11
Takım 67,3818 74,8333 11 142,2151 11 74,9667 11 142,3485 11

Water polo pictogram.svg Sutopu[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Kadro Sıra

Antrenör: Ersin Özdurak

13
Puan durumu
Takım O G B M A Y Av. P
 Hırvatistan 3 2 1 0 41 29 12 7
 Yunanistan 3 2 0 1 39 28 11 6
 Karadağ 3 1 1 1 34 33 1 4
 Türkiye 3 0 0 3 15 39 -24 0
Grup maçları
13 Haziran
07:30
Hırvatistan  17 - 6  Türkiye

14 Haziran
09:15
Türkiye  3 - 11  Yunanistan

15 Haziran
09:15
Karadağ  11 - 6  Türkiye
13-16 klasman maçları
16 Haziran
08:30
Ukrayna  9 - 11  Türkiye

17 Haziran
14:00
Türkiye  11 - 6  Azerbaycan

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Kategori Ön eleme Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Görkem Sezer -58 kg  Braganca (POR)
M 0-12
 Gladovic (SRB)
M 8-9
Bu aşamaya geçemedi
Servet Tazegül -68 kg  Robak (POL)
M 9-21
 Silva (POR)
G 12-6
 Denisenko (RUS)
M 16-19
4
Yunus Sarı -80 kg  Yeremyan (ARM)
M 2-4
Bu aşamaya geçemedi
Ali Sarı +80 kg  Wanrooij (NED)
M 9-10
Bu aşamaya geçemedi
Kadınlar
Sporcu Kategori Ön eleme Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Rukiye Yıldırım -49 kg  Gonda (HUN)
M 7-11
Bu aşamaya geçemedi
Hatice Yangın -57 kg  Mikkonen (FIN)
G 7-4
 Calvo Gomez (ESP)
M 3-11
Bu aşamaya geçemedi
Nur Tatar -67 kg  Bajic (SRB)
G 5-3
 Azizova (AZE)
M 2-6
 van Baaren (NED)
G 3-0
 Niare (FRA)
G 8-7
3., bronz madalya sahibi
Furkan Asena Aydın +67 kg  Walkden (GBR)
M 6-9
Bu aşamaya geçemedi

Triathlon pictogram.svg Triatlon[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Kategori Yüzme Bisiklet Koşu Toplam Sıra
Jonas Schomburg Erkekler 19:15 56:08 33:02 1:49:34 6
Ece Bakıcı Kadınlar 23:19 1:10:25 DNF -
İpek Öztosun 24:14 LAP - -

Volleyball (indoor) pictogram.svg Voleybol[değiştir | kaynağı değiştir]

Volleyball (beach) pictogram.svg Plaj[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Kategori Ön eleme İkinci tur Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Göğtepe -
Özbek
Çiftler  Koşkarev - Barsouk (RUS)
M 0-2 (10:21, 13:21)
 Salvetti - Daguerre (FRA)
M 0-2 (13:21, 18:21)
 Kildegaard - Abell (DEN)
M 0-2 (17:21, 12:21)
Bu aşamaya geçemedi 25
Mermer -
Şekerci
Çiftler  Faiga - Hilman (ISR)
M 0-2 (18:21, 20:22)
 Kubala - Hadrava (CZE)
M 0-2 (15:21, 13:21)
 van de Velde - van Dorsten (NED)
G 2-1 (15:21, 21:17, 15:13)
 Kavalenka - Dziadkou (BLR)
M 0-2 (16:21, 17:21)
Bu aşamaya geçemedi 17

Salon[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadro Sıra

Antrenör: Türkiye Alper Hamurcu

Grup maçları
Maç Set Sayı
Sıra Takım Puan G M A V Oran A V Oran
1  Polonya 12 5 0 464 401 1.157 15 6 2.500
2  Fransa 12 4 1 431 381 1.131 14 5 2.800
3  Türkiye 9 3 2 449 414 1.085 11 9 1.222
4  Sırbistan 8 2 3 430 419 1.026 11 9 1.222
5  Finlandiya 2 1 4 334 403 0.829 3 14 0.214
6  Azerbaycan 2 0 5 356 446 0.798 4 15 0.267
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
14 Haz 09:00 Sırbistan  1-3  Türkiye 15-25 25-21 25-20 18-25   78-96  
16 Haz 12:30 Türkiye  2-3  Polonya 20-25 19-25 30-28 25-22 13-15 107-115  
18 Haz 12:30 Finlandiya  0-3  Türkiye 14-25 16-25 13-25     43-75  
20 Haz 07:00 Fransa  3-0  Türkiye 25-23 25-19 25-16     75-58  
22 Haz 18:00 Türkiye  3-2  Azerbaycan 25-18 25-17 22-25 21-25 20-18 113-103  
Çeyrek final
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
24 Haz 13:00 Türkiye  1-3  Bulgaristan 26-24 19-25 17-25 20-25   82-99  

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadro Sıra

Antrenör: Türkiye Ferhat Akbaş

1., altın madalya sahibi
Grup maçları
Maç Set Sayı
Sıra Takım Puan G M A V Oran A V Oran
1  Türkiye 13 4 1 403 319 1.263 14 3 4.667
2  Azerbaycan 11 4 1 453 409 1.108 12 7 1.714
3  Polonya 9 3 2 425 403 1.055 11 8 1.375
4  Belçika 6 2 3 393 431 0.912 8 11 0.727
5  Romanya 3 1 4 334 387 0.863 4 12 0.333
6  İtalya 3 1 4 325 384 0.846 4 12 0.333
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
13 Haz 20:00 Polonya  3-2  Türkiye 18-25 26-24 18-25 25-17 15-11 102-102  
15 Haz 09:00 Türkiye  3-0  İtalya 25-16 25-10 25-17     75-43  
17 Haz 18:00 Belçika  0-3  Türkiye 16-25 15-25 18-25     49-75  
19 Haz 07:00 Romanya  0-3  Türkiye 16-25 22-25 19-25     57-75  
21 Haz 18:00 Türkiye  3-0  Azerbaycan 25-23 26-24 25-21     76-68  
Çeyrek final
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
23 Haz 13:00 Türkiye  3-1  Rusya 25-18 23-25 25-22 25-19   98-84  
Yarı final
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
25 Haz 17:30 Türkiye  3-2  Azerbaycan 25-21 23-25 25-19 23-25 15-11 111-101  
Final
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
27 Haz 16:30 Türkiye  3-0  Polonya 25-11 25-19 25-13     75-43  

Swimming pictogram.svg Yüzme[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Kategori Eleme serisi Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra
Samet Alkan 50 m kelebek 26.03 53 Bu aşamaya geçemedi
Berk Özkul 25.03 24
Hüseyin Emre Sakçı 24.64 15 DNS Bu aşamaya geçemedi
Hüseyin Emre Sakçı 50 m kurbağalama 28.11 3 28.46 7 28.25 4
Hüseyin Emre Sakçı 50 m serbest 22.81 2 22.78 4 22.75 4
Rasim Oğulcan Gör 50 m sırtüstü 27.47 29 Bu aşamaya geçemedi
Berk Özkul 27.12 25
Samet Alkan 100 m kelebek 56.78 39
Erge Can Gezmiş 55.47 16
Berk Özkul 55.71 19
Hüseyin Emre Sakçı 100 m serbest 50.85 6 50.74 9 Bu aşamaya geçemedi
Rasim Oğulcan Gör 100 m sırtüstü 58.66 36 Bu aşamaya geçemedi
Berk Özkul 57.91 29
Samet Alkan 200 m bireysel karışık 2:07.44 25
Batuhan Hakan 2:06.61 19
Erge Can Gezmiş 200 m kelebek 2:08.03 29
Kaan Özcan 2:01.16 6 2:01.39 11 Bu aşamaya geçemedi
Kaan Özcan 200 m serbest 1:53.92 29 Bu aşamaya geçemedi
Batuhan Hakan 1:56.12 43
Erge Can Gezmiş 1:51.62 8 1:51.63 9 Bu aşamaya geçemedi
Rasim Oğulcan Gör 200 m sırtüstü 2:09.78 32 Bu aşamaya geçemedi
Berk Özkul 2:07.08 26
Samet Alkan 400 m bireysel karışık 4:29.33 17 Bu aşamaya geçemedi
Batuhan Hakan 4:28.54 14
Erge Can Gezmiş 4:27.64 12
Kaan Özcan 400 m serbest 3:56.12 14
Batuhan Hakan 4:06.58 42
Erge Can Gezmiş 3:58.11 19
Batuhan Hakan 800 m serbest 9:05.38 18
Rasim Oğulcan Gör
Batuhan Hakan
Kaan Özcan
Berk Özkul
4×100 m karışık 3:52.88 14
Samet Alkan
Erge Can Gezmiş
Kaan Özcan
Batuhan Hakan
4×100 m serbest 3:29.10 11
Samet Alkan
Erge Can Gezmiş
Kaan Özcan
Batuhan Hakan
4×200 m serbest 7:35.13 8 7:31.55 8
Kadınlar
Sporcu Kategori Eleme serisi Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra
Sezin Eligül 50 m kelebek 28.03 11 27.95 13 Bu aşamaya geçemedi
Almina Simla Ertan 28.94 33 Bu aşamaya geçemedi
Yüksel Deniz Özkan 28.38 23
Gülşen Beste Samancı 50 m kurbağalama 32.10 2 31.98 3 32.14 4
Sezin Eligül 50 m serbest 27.21 30 Bu aşamaya geçemedi
Almina Simla Ertan 26.60 10 26.51 11 Bu aşamaya geçemedi
Sezin Eligül 50 m sırtüstü 30.34 22 Bu aşamaya geçemedi
Sezin Eligül 100 m kelebek 1:04.12 26
Yüksel Deniz Özkan 1:03.59 24
Gülşen Beste Samancı 100 m kurbağalama 1:11.33 6 1:11.72 8 1:12.34 8
Sezin Eligül 100 m serbest 58.74 31 Bu aşamaya geçemedi
Almina Simla Ertan 1:00.39 57
Zeynep Odabaşı 58.52 25
Yüksel Deniz Özkan 200 m bireysel karışık 2:28.68 33
Yüksel Deniz Özkan 200 m kelebek 2:22.95 20
Zeynep Odabaşı 200 m serbest 2:08.55 38
Zeynep Odabaşı 400 m serbest 4:34.91 39 Bu aşamaya geçemedi
Sezin Eligül
Yüksel Deniz Özkan
Zeynep Odabaşı
Gülşen Beste Samancı
4×100 m karışık 4:17.21 5 4:17.29 8
Sezin Eligül
Almina Simla Ertan
Zeynep Odabaşı
Yüksel Deniz Özkan
4×100 m serbest 3:57.23 9 Bu aşamaya geçemedi
Sezin Eligül
Almina Simla Ertan
Zeynep Odabaşı
Yüksel Deniz Özkan
4×200 m serbest DNS
Karma
Sporcu Kategori Seri Final
Derece Sıra Derece Sıra
Berk Özkul
Hüseyin Emre Sakçı
Yüksel Deniz Özkan
Gülşen Beste Samancı
4×100 m karışık 4:03.65 6 4:03.62 6
Erge Can Gezmiş
Kaan Özcan
Sezin Eligül
Zeynep Odabaşı
4×100 m serbest 3:40.70 8 3:38.74 7

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Bakü 2015 Avrupa Oyunları'na 23 Branşta Katılıyoruz". Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi. 26 Mart 2015. 30 Haziran 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi.