İçeriğe atla

Şablon:Ku-tacizka

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hesabınız süresiz olarak engellenmiştir, zira seçilen kullanıcı adı kullanıcı adı politikamızı açıkça ihlal etmektedir. Kullanıcı adınız; açıkça bir dine saygısızlık ediyor, başka bir kişiyi tehdit ediyor, saldırıyor veya taklit ediyor veya ansiklopediye yararlı katkıda bulunma niyetinde olmadığınızı gösteriyor (daha fazla bilgi için engelleme ve kullanıcı adı politikalarımıza göz atın).

Herkesi ansiklopedimize yapıcı bir şekilde katkıda bulunmaya davet ediyoruz, ancak kullanıcıların uygunsuz kullanıcı adlarıyla değişiklik yapmalarına izin vermiyor ve trolleme veya diğer rahatsız edici davranışlar gibi 'kötü niyetli' değişikliklere müsamaha göstermiyoruz. Engelinizin kaldırılması için geçerli nedenlerinizin olduğunu düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki metni mesaj sayfanızdaki engelleme bildiriminin altına ekleyin: {{engel kaldır|gerekçe=gerekçeniz buraya ~~~~}}.

Şablon belgelemesi

Bu şablon, bir kullanıcıya engellendiğini bildirmek için kullanılır. Engellenmelerinin nedeni hakkında bilgi verir ve değişiklik yapmaya devam etmek isterlerse atabilecekleri adımları açıklar. Kullanıcı uyarı şablonları vikiprojesinin yönergelerine uygun olarak dikkatlice tasarlanmıştır.

Bir kullanıcıyı uyarmak için herhangi bir kullanıcı mesaj sayfası şablonu kullanmadan önce lütfen şablon dizinine bakın. Amacınıza göre mevcut olan en iyi şablonu seçmek, gönderdiğiniz mesajdan kaynaklanan kafa karışıklığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Not: Sadece hizmetliler kullanıcıları engelleyebilirler; sayfaya engel şablonu eklemek herhangi bir engelleme yapmaz. Bir kullanıcının engellenmesini talep etmek için KET sayfasına gidebilirsiniz.

Kullanımı[kaynağı değiştir]

Lütfen şablonu {{Ku-tacizka}} yerine {{yk:Ku-tacizka}} kullanarak yerine koymayı unutmayın.

Mesajınıza daha fazla detay vermek için belirtebilirsiniz: engelleme süresi, engellemenin belirli bir nedeni ve imzanızı otomatik olarak dahil etme.

{{yk:Ku-tacizka|anon=evet|süre=Süre|gerekçe=Farklı bir gerekçe|mesajengel=evet|sayfa=Hedef sayfa|imza=evet}}

Notlar[kaynağı değiştir]

  • Engeli süresiz verdiyseniz süre=Süre parametresini süresiz=evet ile değiştirin.
  • Süresiz engel şablonları için süre veya süresiz parametrelerinin kullanılması gerekmez.
  • Anonim bir kullanıcıyı engllemiyorsanız, anon parametresini atlayın.
  • Engelin sebebini destekleyen davranışın meydana geldiği sayfaya atıfta bulunmak için sayfa parametresini ekleyin.
  • Kullanıcının kendi mesaj sayfasının değiştirme yetkisi alınmadığı sürece mesajengel parametresi her zaman ihmal edilmelidir.
  • İsteğe bağlı için parametresi, "nedeniyle" kelimesi dilbilgisi açısından uyuşmazsa kullanılabilir. Örneğin, için=sebebiyle yazılırsa, şablonda "...gerekçe sebebiyle değişiklik yapmanız..." yazacaktır. "nedeniyle" kelimesini değiştirmek istemiyorsanız bu parametreyi kullanmayın.

Ayrıca bakınız[kaynağı değiştir]

Açıklama İyi niyetli (hafif engel) Kötü niyetli (sıkı engel)
Standart {{yk:ku-kaengel}} {{yk:ku-tacizka}}
Tanıtım amaçlı kullanıcı adı {{yk:ku-hafifengel}} {{yk:ku-reklamkaengel}}
Vandalizm ve bariz kullanıcı adı ihlali {{Yok}} {{yk:ku-vahkaengel}}
-Bot sonekiyle biten kullanıcı adı {{yk:ku-botka}} {{yk:ku-botkat}}
Ünlü (belirli ve tanımlanabilir) kişi {{yk:ku-kaengel-ünlü}} {{Yok}}
Yetkili olduğunu ima eden {{yk:ku-yetkilika}} {{Yok}}
Başka bir kullanıcının kimliğine bürünen {{yk:ku-kaengel-benzer}} {{yk:ku-kaengel-benzert}}