Şablon:Ku-hafifengel

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikipedi'ye hoş geldiniz. Hesabın bir grubu, kuruluşu veya web sitesini temsil ettiği izlenimini veren kullanıcı adlarına izin vermeyen bir politikamız olduğundan dolayı hesabınız engellenmiştir. Lütfen sadece kendinizi temsil eden ve kullanıcı adı politikamıza uyan bir kullanıcı adı seçerek yeni bir hesap oluşturun veya kullanıcı adınızı değiştirin.

Seçtiğiniz kullanıcı adı ne olursa olsun tanıtım amaçlı değişikliklerin kabul edilmeyeceğini bilmelisiniz. Ek olarak, Vikipedi'de katkılarınız karşılığında size ödeme yapılıyorsa, değişiklikleriniz için size kimin ödeme yaptığını açıklamanız gerekir.

Ancak, bir kuruluşun adını içeren ve aynı zamanda sizi bireysel olarak tanımlayan "XYZ Şirketi'nden Ahmet Mehmet", "WidgetsUSA'da Hasan" veya "FoobarFanı87" gibi kullanıcı adlarına izin verildiğini unutmayın.

Kullanıcı adınız bir grubu, kuruluşu veya web sitesini temsil etmiyorsa, bu engele mesaj sayfanızın altına {{engel kaldır|gerekçe=Gerekçeniz buraya ~~~~}} metnini ekleyerek itiraz edebilirsiniz.

Politikamıza uygun bir kullanıcı adıyla yeni bir hesap oluşturabilirsiniz veya mevcut kullanıcı adınızı değiştirmeyi tercih edebilirsiniz, böylece geçmiş katkılarınız yeni kullanıcı adınızla ilişkilendirilir.

Kullanıcı adınızı değiştirmeyi tercih ederseniz, aşağıdaki şekilde kullanıcı adınızın değişmesini talep edebilirsiniz:

  1. Lütfen yalnızca halihazırda kullanılmayan bir adı talep edebileceğinizi unutmayın. Bu nedenle, bir isim değişikliği talep etmeden önce ismin alınıp alınmadığını görmek için lütfen buradaki listeyi kontrol edin.
  2. Küresel kullanıcı hesabı yeniden adlandırma isteği sayfasından mevcut kullanıcı adınız değiştirilmesi için uygun yeni bir kullanıcı adıyla başvurun.
  3. İsteğiniz kabul edilirse, yeniden adlandırıldığınızda engelinizin kaldırılması için sizi engelleyen hizmetliyle iletişime geçin. Teşekkürler.

Bu şablon, (hesap oluşturma engellendi) olan hesapların kullanıcı mesaj sayfalarında kullanılmamalıdır. Bu şablonu yalnızca (otomatik engelleme devre dışı) durumundaki hesapların kullanıcı mesaj sayfalarında kullanın.

Şablon belgelemesi

Bu şablon, bir kullanıcıya engellendiğini bildirmek için kullanılır. Engellenmelerinin nedeni hakkında bilgi verir ve değişiklik yapmaya devam etmek isterlerse atabilecekleri adımları açıklar. Kullanıcı uyarı şablonları vikiprojesinin yönergelerine uygun olarak dikkatlice tasarlanmıştır.

Bir kullanıcıyı uyarmak için herhangi bir kullanıcı mesaj sayfası şablonu kullanmadan önce lütfen şablon dizinine bakın. Amacınıza göre mevcut olan en iyi şablonu seçmek, gönderdiğiniz mesajdan kaynaklanan kafa karışıklığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Not: Sadece hizmetliler kullanıcıları engelleyebilirler; sayfaya engel şablonu eklemek herhangi bir engelleme yapmaz. Bir kullanıcının engellenmesini talep etmek için KET sayfasına gidebilirsiniz.

Kullanımı[kaynağı değiştir]

Lütfen şablonu {{Ku-hafifengel}} yerine {{yk:Ku-hafifengel}} kullanarak yerine koymayı unutmayın.

Mesajınıza daha fazla detay vermek için belirtebilirsiniz: engelleme süresi, engellemenin belirli bir nedeni ve imzanızı otomatik olarak dahil etme.

{{yk:Ku-hafifengel|anon=evet|süre=Süre|gerekçe=Farklı bir gerekçe|mesajengel=evet|sayfa=Hedef sayfa|imza=evet}}

Notlar[kaynağı değiştir]

  • Engeli süresiz verdiyseniz süre=Süre parametresini süresiz=evet ile değiştirin.
  • Süresiz engel şablonları için süre veya süresiz parametrelerinin kullanılması gerekmez.
  • Anonim bir kullanıcıyı engllemiyorsanız, anon parametresini atlayın.
  • Engelin sebebini destekleyen davranışın meydana geldiği sayfaya atıfta bulunmak için sayfa parametresini ekleyin.
  • Kullanıcının kendi mesaj sayfasının değiştirme yetkisi alınmadığı sürece mesajengel parametresi her zaman ihmal edilmelidir.
  • İsteğe bağlı için parametresi, "nedeniyle" kelimesi dilbilgisi açısından uyuşmazsa kullanılabilir. Örneğin, için=sebebiyle yazılırsa, şablonda "...gerekçe sebebiyle değişiklik yapmanız..." yazacaktır. "nedeniyle" kelimesini değiştirmek istemiyorsanız bu parametreyi kullanmayın.

Ayrıca bakınız[kaynağı değiştir]

Açıklama İyi niyetli (hafif engel) Kötü niyetli (sıkı engel)
Standart {{yk:ku-kaengel}} {{yk:ku-tacizka}}
Tanıtım amaçlı kullanıcı adı {{yk:ku-hafifengel}} {{yk:ku-reklamkaengel}}
Vandalizm ve bariz kullanıcı adı ihlali {{Yok}} {{yk:ku-vahkaengel}}
-Bot sonekiyle biten kullanıcı adı {{yk:ku-botka}} {{yk:ku-botkat}}
Ünlü (belirli ve tanımlanabilir) kişi {{yk:ku-kaengel-ünlü}} {{Yok}}
Yetkili olduğunu ima eden {{yk:ku-yetkilika}} {{Yok}}
Başka bir kullanıcının kimliğine bürünen {{yk:ku-kaengel-benzer}} {{yk:ku-kaengel-benzert}}