İskender Türsen

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

İzzet İskender Timur Türsen[1] (d. 1962, İzmir) Tual müzik grubunun üyesidir. Aynı zamanda tıp doktorudur. Tual grubu ilk kurulduğundan beri yer almakta, gitar ve bas gitar çalmaktadır. Pencere, Tiryakinim, Kasım, Deliriyorum , Ulan ,Karanfiller gibi birçok şarkının bestecisi ve söz yazarıdır.

Ayrıca Rafet El Roman'ın birçok albümüne, Popstar Evren olarak da tanınan Evren Mevlanaoğlu'na ve Ayten Alpman'a son albümü için beste ve söz vermiştir. (Hanımeli, Yanarım, Olmuyor, Umut, Gönül, Karanfiller, Pencere bunlardan bazılarıdır)

2007 yılı başında Tual'den ayrılan İskender Türsen, Tual grubunun ilk elemanlarından davulcu Göksel Öncan ve Gitarist Ertuğrul Perşembe ile bir araya geldi. Gruba Klavyeci Mustafa Aykurt, bas gitarist Özgür Aratan ve aynı zamanda grubun son çıkaracağı albümün prodüktörlüğünü de üstlenen gitarist Arda Kaynak'ın da katılımıyla "Grup Tual" adıyla yollarına devam etme kararı aldılar.Grup halıhazırda albüm çalışmalarını yürütmenin yanında konserler vasıtasıyla dinleyicileriyle bir araya gelmektedir. Grup son albümünü resmi web sitesinde üye olanların ücretsiz olarak şarkıları download edebileceği şekilde dinleyicilerin beğenisine sunmuştur.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

http://www.gruptual.com

  1. ^ "MÜYORBİR Asil Üye Listesi" (PDF). muyorbir.org. 19 Nisan 2017 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Nisan 2017.