İçeriğe atla

Kullanıcı:Mehring~trwiki: Revizyonlar arasındaki fark

düzenleme özeti yok
kDeğişiklik özeti yok
Değişiklik özeti yok
{{babel|yardım gönüllüsü|oops|Kullanıcı kutusu seven|v4vendetta|hatasız|acı sever|çikolata|ADS|kitapBSG|Metal|bilgisayar kurduoyunu|SSCB|Bilim|evrim|Bilim kurgu filmleri|BSG01|Klasiküniversite|MetalAteist|Vampir2}}
Bu bir Vikipedi maddesi değil, sadece bir Vikipedi kullanıcısının sayfasıdır, bu kullanıcı başka bir yerde (örneğin bir arama motorunda) bu sayfanın görünmesine şiddetle karşıdır. Franz Mehring ile karıştırıp da yolunuz bu sayfaya düştüyse [[Franz Mehring]] sayfasına gidiniz.
 
'''Bu kullanıcının sloganı:''' ''Her gün [[Facebook]]'a ayırdığımız zamanın yüzde birini Vikipedi'ye ayırmış olsaydık şimdi İngilizce Vikipedi'ye fark atmıştık.''
 
==Hakkımda==
Bu kullanıcı, 25 yaşında, [[Mustafa Kemal Üniversitesi]] mezunu, [[Adana]]'da yaşamakta ve (şimdilik) işsizdir.
Adım Okan. 1986 doğumluyum ve Adana'da yaşıyorum. Şu an işsiz olmakla beraber [[Mustafa Kemal Üniversitesi]] Muhasebe bölümünden mezunum. [[Anadolu Üniversitesi]] İktisat bölümünde 3. sınıfa devam ediyorum. Futboldan hoşlanmamasam da [[Adana Demirspor]] taraftayım ve maçlarını kaçırmıyorum. Bilim-kurgu film, dizi, kitap ve oyunları ilgi alanıma giriyor. Vikipedi'yi seviyorum ve gelişmesi için elimden gelen her katkıyı yapmaya hazırım. Yandaki kullanıcı kutularından da benim hakkımda fikir sahibi olabilirsiniz.
 
==İletişim Bilgilerim==
Bu kullanıcı (şimdilik) Türkiye dışında bir ülkeyi görmemiştir ama bütün dünyayı gezmek istemektedir.
'''E-posta adresim:''' okanaknc@hotmail.com
 
'''Websitem:''' http://okanakinci.wordpress.com
Bilgisayarlar bu kullanıcının ilgi alanına girerler, başta [[Linux]] olmak üzere yeni şeyler keşfetmeyi sever. Bu konularla ilgili maddelere elinden geldiğince katkıda bulunabilir.
 
'''Facebook:''' http://facebook.com/okanaknc
Bu kullanıcı Vikipedi'yi çok sever ve onun gelişmesi için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.
 
'''Msn:''' okanaknc@hotmail.com
Bu kullanıcı Türkçe Vikipedi'deki madde sayısının az olduğunu düşünmekte ve bu duruma karşı mücadele halindedir. İlgilendiği bir konuyla ilgili Türkçe Vikipedi'de madde bulunmadığını görünce sızlanmaz, hemen o maddeyi oluşturmak için çalışmaya başlar.
 
==Vikipedi Hakkındaki Düşüncelerim==
Bu kullanıcı yeni Vikipedistlere yardımcı olmaktan onur duyar.
Vikipedi'yi tüm insanlık için yararlı buluyorum. İnsanların hiçbir şey talep etmeden dev bir bilgi hazinesi oluşturması ve bu hazine bütün insanlığın erişimine açık olması muhteşem bir şey. Fakat herkesi bu konuda daha da çok bilinçlendirmemiz gerekiyor. Pek çok ülkede ve özellikle de Vikipedi'nin ne olduğu anlaşılabilmiş değil. İnsanlar Vikipedi'yi rastgele yazdıkları ve kendileriyle ilgisi olan herhangi bir şeyin (tuttuğu takım, siyasi görüşü, inancı, yaşadığı yer vs.) olduğu bir ortam, bir reklam platformu sanıyorlar. Bu nedenle ben de elimden geldiğince [[Vandalizm]]e karşı mücadele ediyorum. İnsanları Vikipedi hakkında bilgilendirmek için daha ciddi çalışmalara ihtiyaç duyulduğu görüşündeyim. Türkiye'deki web sitelerin çok büyük çoğunluğu kalitesiz tasarıma ve içeriğe sahip. Dolayısıyla bizdeki internet kullanıcısının çoğunluğu da interneti sadece sosyal ağlara giriş, korsan içerik indirme, çevrimiçi oyun oynama, pornografik yapımları seyretmek için kullanıyor. Bu durumun yansımalarını Vikipedi'de de görebiliyoruz. Halbuki anlsamsız işlerden biraz zaman ayırıp Vikipedi'yi biraz ciddiye alsak ve ona elimizden geldiğince daha kaliteli bir içerik sağlasak en başta da belirttiğim gibi İngilizce Vikipedi'ye fark atabiliriz.
 
==Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?==
Bu kullanıcı, kullanıcı kutularını çok sevmekle beraber kendisini ilgilendiren bütün kutuları kullandığı takdirde sayfanın sağ tarafındaki kutuların gittikçe aşağıya doğru uzadığını ama sayfadaki yazıların o kadar uzun olmayacağını gördüğü ve bundan dolayı sayfasının çirkin görüneceğine inandığı için pek çok kutuyu kullanmamıştır.
Yeni kullanıcılara ve hatta mümkünse en tecrübeliler de dahil olmak üzere bütün [[Vikipedistlere]] yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Mesaj bırakmanız yeterli olacaktır. Yeni başlayan kullanıcıların Vikipedi'nin kullanımı konusunda yardım isteklerini geri çevirmeyeceğim. Yandaki kullanıcı kutularında ilgi alanlarımı görebilir ve bu konudaki maddelerle ilgili yardım isteyebilirsiniz, eğer yapabileceğim bir şey varsa yardım isteğinizi geri çevirmeyeceğim. Aşağıda ise katkı sağladığım maddeler ile bizzat benim tarafımdan açılan maddeler var. (Açtığım anlam ayrımı sayfalarını bu listeye dahil etmeye gerek duymadım) Bu maddelerle ilgili yardıma ihtiyacınız olursa ya da maddelerde bir sorun varsa ve bunu benimle tartışmak isterseniz mesaj bırakabilirsiniz.
 
==Katkılarım==
''Bu kullanıcı kendi kullanıcı sayfasına önem verir ve onu sık sık günceller.''
===Açtığım Maddeler===
* [[Civilization V]]
* [[Sid Meier's Pirates]]
* [[Vuvuzela]]
* [[Alessandra Torresani]]
* [[Maren Jensen]]
* [[Condor Planı]]
* [[Sith Tarihi]]
* [[Emesene]]
* [[Jamendo]]
* [[Mageia]]
* [[Unity 3D]]
 
===Katkıda Bulunduğum Maddeler===
* [[Troçkizm]]
* [[Pidgin]]
* [[Ubuntu]]