İçeriğe atla

"Homeland" sayfasının sürümleri arasındaki fark

→‎Kaynakça: dizinin 5.sezonunun ne zaman başlayacağı ve nerede çekileceği bilgisi verildi.
k (→‎Kaynakça: ufak değişiklikler)
(→‎Kaynakça: dizinin 5.sezonunun ne zaman başlayacağı ve nerede çekileceği bilgisi verildi.)
'''''Homeland''''' [[ABD]] yapımı politik gerilim Tv dizisidir. [[Howard Gordon]] ve [[Alex Gansa]] tarafından [[İsrail]] TV dizisi ''[[Hatufim]]'' (Türkçe: ''Savaş Mahkumları'') temel alınarak geliştirilmiş ve [[Gideon Raff]] tarafından yaratılmıştır.<ref name="NYTimes">{{cite news|url=http://tv.nytimes.com/show/5111863/Homeland/overview|title=Homeland – Listings|work=[[The New York Times]]|accessdate=December 30, 2011}}</ref>
 
Dizideki ana oyuncular; [[bipolar duygudurum bozukluğu]] hastalığı olan bir CIA ajanı [[Carrie Mathison]]'ı canlandıran [[Claire Danes]] ve bir ABD askeri olan [[Nicholas Brody]]'yi canlandıran [[Damian Lewis]]'tir. Dizide Mathison, [[el-Kaide]] tarafından tutsak edilen Brody'nin gizlice düşman saflarına katılarak ABD'yi tehdit ettiğini düşünmektedir. Sonraki sezonları İslamabad'da ve Beyrut'ta çekilmiştir. Homeland'in 5. sezonunda Carrie artık ajan olarak çalışmayacak. İslamabad şehrinde savaşla içiçe geçirdiği yıllarından sonra kendini CIA'den soyutlamaya karar veren Carrie, Berlin'de özel bir güvenlik firması için çalışacak.
 
Başrollerinde Claire Danes, Mandy Patinkin ve Damian Lewis gibi oyuncuların bulunduğu Homeland, 12 bölümden oluşan 5. sezonuyla bu sonbaharda geri dönecek. 
 
== Kaynakça==
173

değişiklik