Öğrenci değişim programı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
AGSEP Piskoposu Karşılıyor - Jaffna 29.07.2006'dan 29.07.2006'ya kadar A 5 üyeli AGSEP Delegasyonu, Jaffna'dan Piskoposu, Sri Lanka'nın kuzeyindeki spor alışverişi eylemlerini setirmekten. Adanın kuzeyi fiilen kapalı olduğundan ve A 9 federal otoyolu üzerinden erişim oldukça kısıtlı olduğundan, bu planlı alışverişin pratikte nasıl uygulanacağı hala belirsizdir. piskopos v. Jaffna, konular hakkında tutkulu ve günlük Piskoposluğunun ağırlıklı olarak Tamil nüfusunun endişeleri.

Öğrenci değişim programı, okullar arasındaki uluslararası eğitim yardımlaşma anlaşması gereği isteyen öğrencilerin, eğitimlerinin bir kısmını yurt dışında yapmasına olanak tanıyan öğrenci alıp-verme eğitim prosedürüdür.

YFU-Youth for Understanding Öğrenci Değişim Programları[değiştir | kaynağı değiştir]

15-18 yaş grubu lise öğrencilerine yönelik kültürlerarası değişim programları düzenleyen en büyük kuruluşlardan biri olan YFU 1951 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. 60'a yakın ülkede faaliyet gösteren YFU, öğrenci değişim programları kapsamında bu güne dek 250.000'e yakın öğrencinin yaşam boyu sürecek bu deneyimden faydalanmasına olanak sağlamıştır.

Erasmus programı[değiştir | kaynağı değiştir]

AFS Kültürlerarası Programları[değiştir | kaynağı değiştir]