Extreme Rules (2012)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Extreme Rules (2012)
Extreme Rules (2012) Poster.jpg
Bilgiler
Federasyon WWE
Brand'ler Raw
SmackDown
Tarih 29 Nisan 2012
Şehir Rosemont, Illinois
Pay-per-view chronology
WrestleMania XXVIII Extreme Rules (2012) Over the Limit (2012)

Extreme Rules (2012) WWE tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde Rosemont, Illinois, Allstate Arena'da düzenlenmiş olan dördüncü geleneksel Extreme Rules izle ve öde etkinliğidir. Bu etkinlikte 9 maç düzenlenmiştir.

Arka Plan[değiştir | kaynağı değiştir]

Extreme Rules'da güreşçiler Raw ve Smackdown programlarında, yaşamış oldukları çekişme ve davalar sonucu etkinliğe girme hakkı elde etmiş olurlar.Bu etkinlikte düzenlenmiş olan maçlar ise Brock Lesnar Raw, programında 2012'nin nisan ayında dönüş yaparak Cena 'ya saldırması sonucu etkinliğe girmeleri kesinleşmiştir. Bir önceki düzenlenmiş WrestleMania etkinliğinde ise Sheamus, Dünya Ağırsiklet Şampiyonu Daniel Bryan'la karşılaşmış ve galip gelmiştir, Bu maç sadece 18 saniye sürmüştür. Ayrıca bu etkinlikte Chris Jericho'yla CM Punk arasında WWE Şampiyonluk maçında CM Punk galip gelmiştir, fakat Chris Jericho iyiden iyiye çıldırmış ve CM Punk'ın maçlarına karışarak saldırılarda bulununca Etkinliğe kesin olarak girmiş oldular. Maçtaki diğer isimler ise 2011 yılının Temmuz ayında düzenlenen, Street Fight maçında Randy Orton, son anda Kane karşı üstünlük sağlayınca Kane, WrestleMania 28'de Ortona Karşı meydan okudu ve galibiyetle ayrıldı. fakat bununlada bitmemiş Raw'da düzenlenen bir tekrar maçında, Orton Kane'e karşı galibiyetle ayrılınca Kane maç hakkını orton üzerine kullanarak etkinliğe girmiş oldular. Big show, WrestleMania showun'da Cody Rhodes'la kıtalararası mücadelede, Big Show galip gelmiş olmasına rağmen bir tekrar maçı düzenlenmesine karar verilmiştir.Etkinlikte'ki diğer ismler ise, Amerika şampiyonu Santino Marella The Miz'e karşı ünvanını koruyacak ve yine aynı şekilde Nikki Bella, Layla El'e karşı ünvanını kaybetmiştir.

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

# Maç Maç Şekli Süre
Şov öncesi Santino Marella (ş), The Miz'i yendi WWE Birleşik Devletler Şampiyonluğu için tekli maç[1] 4:40
1 Randy Orton, Kane'i yendi Tuşların her yerde sayıldığı maç[2] 16:45
2 Brodus Clay (Cameron, Naomi ve Hornswoggle ile), Dolph Ziggler'i (Jack Swagger ve Vickie Guerrero ile) yendi. Tekli maç 4:20
3 Cody Rhodes, Big Show'u (ş) yendi WWE Kıtalararası Şampiyonluğu için masa maçı[3] 4:35
4 Sheamus (ş), Daniel Bryan'ı yendi Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğu için üçte iki yenme maçı.[4] 22:55
5 Ryback, Aaron Relic ve Jay Hatton'ı yendi 2'ye 1 Handikap Maçı 01:50
6 CM Punk (ş), Chris Jericho'yu yendi WWE Şampiyonluğu için Chicago Sokak Dövüşü[5] 25:10
7 Layla, Nikki Bella (ş)'yı yendi WWE Divalar Şampiyonlğu için tekli maç[6] 2:26
8 John Cena, Brock Lesnar'ı yendi Extreme Rules maçı[7] 17:46
(ş) – maçtaki şampiyonları belirtir

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Referanslar[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "United States Champion Santino Marella vs. The Miz". WWE. April 23, 2012. http://www.wwe.com/shows/extremerules/2012/united-states-champion-santino-marella-vs-the-miz. 
  2. ^ Giannini, Alex. "Randy Orton vs. Kane - Falls Count Anywhere Match". WWE. http://www.wwe.com/shows/extremerules/2012/randy-orton-vs-kane-falls-count-anywhere-match. 
  3. ^ Michael Burdick (April 23, 2012). "Intercontinental Champion Big Show vs. Cody Rhodes". WWE. http://www.wwe.com/shows/extremerules/2012/nikki-bella-beth-phoenix. 
  4. ^ Alex Giannini (April 9, 2012). "World Heavyweight Champion Sheamus vs. Daniel Bryan - 2-out-of-3 Falls Match". WWE. http://www.wwe.com/shows/extremerules/2012/world-heavyweight-champion-sheamus-vs-daniel-bryan-submission-match. 
  5. ^ "WWE Champion CM Punk vs. Chris Jericho (Chicago Street Fight)". WWE. April 16, 2012. http://www.wwe.com/shows/extremerules/2012/wwe-champion-cm-punk-vs-chris-jericho-chicago-street-fight. 
  6. ^ "Divas Champion Nikki Bella vs. Beth Phoenix". WWE. April 26, 2012. http://www.wwe.com/shows/extremerules/2012/nikki-bella-beth-phoenix. 
  7. ^ Tom Herrera (April 9, 2012). "Brock Lesnar vs. John Cena - Extreme Rules Match". WWE. http://www.wwe.com/shows/extremerules/2012/lesnar-cena.