Yin Yang Yo!

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Yin Yang Yo!
Tür Aksiyon
Macera
Komedi
Bilim Fantezi
Yergi
Proje tasarımcısı Bob Boyle II
Yönetmen Mark Ackland
Ülke ABD
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 65 (bölümleri listesi)
Yapım
Mekân Chicago, Illinois
Gösterim süresi 22 dakika
Yapım şirketi Jetix Animation Concepts
Yayın bilgileri
Kanal Jetix ( ABD)
Jetix ve Disney XD ( Türkiye)
Yayın tarihi 4 Eylül 2006 (2006-09-04) - 18 Nisan 2009 (2009-04-18)

"Yin Yang Yo!" , Disney XD kanalında yayınlanmış çizgi filmlerden biridir. Bu çizgi film, İki tavşanın ve bir pandanın maceralarını anlatır. Bunlar "Woo Foo" adı verilen bir dövüş sanatını kullanırlar.

Hikaye[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Sezondan Önce[değiştir | kaynağı değiştir]

Efendi Yo sonunda emekli olurken antik ruhlar yeni Night Master'ın gelecegini haber vermiştir. Bunun için iki yeni Woo Foo savaşçısı gereklidir. Efendi Yo, bu savaşçıları bulmak için kuponları kullanırlar.

1. Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

Efendi Yo yeni savaşçıları bulur. Bunlar Yin ve Yang'tir. Efendi Yo, bunları eğitirken yeni Night Master ortaya çıkar ve ordusunu serbest bırakmak için plan yapar. Yin ve Yang, kazara bu orduları serbest bırakır. Ama Night Master'ı yok edebilecek tek şey "Işıltılı Tuvalet Fırçası"'dır. Ama onu Yang kırdı. Bu arada Night Master Güneşleri karartmak için bir aleti ele geçirir. Işıltılı Tuvalet Fırçası ayrıca o aletin etkisini ters çevirebilir. Sonra sonunda Night Master yok edildi.

2.Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

Night Master sonunda yok edildi. Ama yakında yeni Night Master ortaya çıkacaktır. Nasıl diğer kötüler yeni Gece Efendisi olabilir? Çok kolay. Sadece Night Master'ın inine girmek. Ama bu o kadar kolay değil. İlk önce kapıyı açmaları lazım. İşte bu kolay değil. Kapıyı açabilmeleri için kapıyı açacak kadar kötü olmaları lazım. Ama diğer kötüler kapıyı açacak kadar kötü değillerdir. Ancak Coop kapıyı rahatlıkla açabilecek kadar kötüdür. "Deja Foo" bölümünde kötüler kötü suçlular pikniğinde kimin yeni Night Master'ın kim olduğunu belirlemek için bir oyun oynarlar. Oyunu kazanmaları için "Unutma Kolyesisni" bulacaklar, kapı bekçisini kandırıp içeriye girecekler. Ama kötü suçlular pikniğine Ultimoose davet edilmez ve Ultimoose intikam istiyordu. Bu arada 4 Woo Foo atası (Ama sonradan Eradicus'un adamları olarak ortaya çıkarlar.) Onlar unutma kolyesini almak için Yang'la çalışırlar. Sonunda Unutma kolyesini bulur ve yeni Night Master olur. Ama bu uzun sürmez ve Ultimoose yeni Night Master olamaz. Ve Yang unutma kolyseini alır. Sonradan onlar Yang'den diğer eşyaları isterler. Onlar "Değişik Renkli Palyaço peruğu" ve "Yalama Çubuğu (Badfoot'un silahı)"'dur. Daha sonra Eradicus'un adamları onları Night Master'ın inindeki ateşe atmalarını ister. Yang eşyaları ateşe atınca Eradicus serbest kalır ve adamları gerçek şekillerine girerler. Ardından Eradicus "Karanlık Yarın"'ı başlatır. Karanlık Yarında iyiler kötü, kötüler ise iyi olurlar. Böyle olunca kaçarlar. Yang ise Carl Smoke, Pondscum, The Puffin ve Ultimoose tarafından kurtarılır. Onlar Yang'in Eradicus'u yenebilmesi için eşyalarını verirler. Bu arada Yin ve Yo, Eradicus tarafından ele geçirilir ve neredeyse yok ediliyordu. Ama Yang onları kurtarır ve Eradicus ve adamlarını yok ederler. Hikâyenin sonunda Night Master'ın ini yok edilir ve oradaki ateş söndürülür. Ve Yin, Yang ve Yo, Woo Foo Tarih Kitabına geçerler.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kahramanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Yin: Her zaman zeki ve pembe bir tavşandır. Erkek kardeşi Yang'in tersine Yin her zaman kurallara uyar ve Woo Foo'nun Büyü kısmını kullanmaktadır. Silahı ise Bambu asadır.

Özellikler:

Yin-cinirate
Foo dönüştürücü
Enerji küreleri
Uçma
Yin-ferno
Fooluminate
Foo Kalkanı
Görünmezlik
Kaldırma
Woo Foo Aura
 • Yang: Bir eğitim alan Woo Foo savaşçısı, diğer tür çocuklar gibi - aşırı, biraz kirli ve kız kardeşi için sıkıcı. Yang büyünün fiziksel acıdan zayıf olanların işi olduğunu düşünüyor ve bu yüzden Woo Foo'nun Güç kısmını kullanıyor. Silahları ise Bambu kılıç, Yang-a-Rang ve Reçel Balyozu'dur

Özellikler:

Yang-a-Rang
Foo-Nado
Acı Pençeleri
Güç Yumrukları
Ateş Yumrukları
Öfkenin Ayakları
Woo Foo Aura
 • Efendi Yo: Son Woo Foo ustası, Huysuz ve yaşlı bir pandadır. Gürültücü iki tavşanı eğitmektense, emeklilik içinde ayırdığı evinde bir parça gevşemeyi tercih eder. Efendi Yo, 100 yıl önce Night Master'ı yenmişti, ancak daha sonra intikamını alabilmek için Efendi Yo'nun ve herkesin hafızasını sildi. Yo'nun zihni hala ayrıntılar konusunda bir parça bulanık ama kesin bir şey var ki, günü kurtarmaları için Yin ve Yang'ı bir şekle sokmak zorunda.

Düşmanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Night Master: Çok kötü bir yaratıktır. Yin, Yang ve Yo'nun en büyük düşmanıdır. Ama çok eski zamanlarda değişik formlarda görülmüştür. Şimdiki zamandan 100 yıl önce Efendi Yo Night Master ile savaşmıştır ve ordularını taş heykellere dönüştürmüştür. Night Master çok kızmıştır ve Efendi Yo ile birlikte Dünya'daki herkesin hafızasını silmiştir. Şimdiki zamanda Yin ve Yang kazara Night Master'ın ordularını serbest bırakmıştır. Artık çok güçlü olmuştur. Ama yenilmiştir. 2. Sezonda Night Master'ın enerjisi serbest kalmıştır. Ama yeniden hapsedilmiştir.
 • Eradicus:
 • Zalim Karafatma Büyücü Carl: Yin ve Yang'ın düşmanlarından biridir. Annesi ve erkek kardeşi ile yaşamaktadır. Kötü planları ile şehri ele geçirmeye çalışmaktadır. Ama hep başarısız olur.
 • Kardeş Herman: Carl'ın erkek kardeşidir. Binlerce karıncadan oluşan orduyu yönetir. Eskiden şehri ele geçirmeye çalışır ama Efendi Yo onu durdurmuştur. Çünkü Kardeş Herman'ın panda tüyüne alerjisi vardır. Şimdi Yin ve Yang'ın düşmanlarından biridir.
  • Charles: Karınca ordusunun 2. komutanıdır.
 • Saranoia: Kötü bir büyücüdür. Saranoia genellikle değnek kullanır. Herhangi bir değneği kullandığında şekli de değişir.Erkeklerden (özellikle Yang'ten) nefret eder. Yin'i de kendi tarafına çekmeye çalışır. Ama başarısız olur.Yangı yok etmeye yemin etmiştir.
  • G.P.: Saranoia'nın yardımcısı ve bir cücedir. Zaman zaman efendisi ile aynı fikirde olamazdır. 1. sezonun sonunda Saranoia tutuklanır ama G.P. kaçar. 2. Sezonda ise Flayviour (Night Master'ın yardımcısı) ve Charles (Kardeş Herman'ın 2. Komutanı)'da ona katılır ve Night Master'ın sığınağına girmeye çalışır. Sığınağın tek anahtarı da Coop'tadır. Ama anatharı almaya çalıştığında anahtar kırılır. Anahtarın enerjisi G.P.'yi Fr-ped'e dönüştürür. Fr-Ped şu anlama gelir: Korkutucu-En-Güçlü-Dalaveracı-İşkenceci. Ancak yeni Gece Efendisi olamaz ve Gece Efendisi'nin sığınağına giremez.
 • Ultimoose: Night Master'ın bol kaslı geyik uşağıdır. Ultimoose'un silahları genellikle kendi dövüş stili ve kendi biyonik boynuzlarıdır. "Deja Foo" bölümünde Night Master'ın sığınağına girmiştir ve yeni Night Master olmuştur. Ancak Yang ve diğer düşmanlar sayesinde yeni Night Master olmamıştır.
 • Kraggler: Kötü bir yaratıktır. Diğer canlıları kullanarak yeniden genç olabilir. Yıllar önce Efendi Yo ile savaşmıştır. Günümüzde Yin ve Yang'ın düşmanı olmuştur.
 • Fastidious: Temizliği çok çok seven ve kirlilikten çok çok nefret eden bir hamsterdır. Ama kötüdür ve Yin ve Yang'ı yok etmeye ve kiri sonsuza dek silmeye çalışır ama başaramaz.
 • Zarnot: Canlanmadan önce Yang'ın en sevdiği oyuncaktı. Ancak Yalan Perisi onu canlandırır. Ama Zarnot'un amacı Yang'tan intikam almaktır.
 • Yuck: Kazara Yin ve Yang tarafından yaratılmıştır. Ama Yin ve Yang'ın aksine kötüdür. İlk yok edişinde Yuck'ın ruhu kaçmıştır ve Night Master'ın yardımcılarından biri olmuştur. Ama Işıltılı Tuvalet Fırçasının boyutuna sıvışmaya çalışırken Yin ve Yang, onu gerçekten yok etmeyi başardılar. Ancak Yin 2. Sezonda kopyalama tılsımına sahip olduktan sonra Kendi kopyalarını yaratmıştır. Ama kopyalar Yin'in tılsımını ele geçirir ve kendi kopyalarını yaratmaya çalışırken Yuck'ı geri getirdiler ve kopyaları kontrol eder. Ancak Yin kendi tılsımını yeniden ele geçirir ve onu yok eder. Ama Yuck ters kopyalanmış kopyaların gücünü emer ve çok çok daha güçlü olur. Anca bu gücü kontrol edemez. "Büyülü Pantolonlar Kampı" bölümünde Yin'i kandırıp kötü yaratığı uyandırmaya çalışır ama yine de kaybeder.
 • Chung Pow Kedileri: Üç tane şarkıcı-ninja kedileri. Onların amacı Woo Foo dojosundaki silahları çalmaktır. Ama başarısız olurlar.
 • Pondscüm: Altından yapılmış bir vücudun üstündeki akvaryumda yaşayan hırsız balık.
 • Smoke: Kadın bir savaşçıdır. Yang ile ilk karşılaştıklarında aşık olurlar. Ancak Yin ve Yang, onun kötü biri olduğunu anlar. Amacı sonsuz dostlar edinmek. Taa ki savaşta ölene kadar... Smoke dostlarını yenileriyle savaştırır. Kim kazanırsa onun sonsuz dostu olur ancak kaybederse yok olur.
 • Mirrors: Smoke'un erkek kardeşi ancak o da kötü.
 • Mastermind: Çok eski zamanlar önce bir büyücüydü. Ama şimdi bir yanan, uçan bir kafatasıdır. Onun amacı bir vücut bulup beynini yerleştirmek ve Dünyaları ele geçirmektir. Bir gün Yang'ı kandırıp beynini çıkarmak ve kendi beynini yerleştirmektir. Ama Yang sadece bir beyin olmasına rağmen Dojoya ulaşır ve kendi vücudunu geri alır. Mastermid sadece beyin değişimi bölümünde görülmüştür.
 • Badfoot: Yılda bir kere şehre Woo Foo çıkarmak için gelen kötü bir yaratıktır. Woo Foo gücünü bir asa sayesinde çıkarır ve kullanır. Efendi Yo her seferinde yenilir. Ama bu sefer Yin ve Yang sayesinde kazanır ve asayı alır.
 • The Manotaur: Bir insandır ancak ayakları bir boğanın ayaklarını andırır. Amacı, çift boynuzluları kaçırıp kürklerini almak ve kürklerini kullanarak bir peruk yapmak istiyor. Çünkü kendi internet profilinde kendisinin saçlı olduğunu söyler. Ancak onun saçı yoktur. Ama sonunda yenilir.
 • The Puffin:
 • GreedCo CEO: Ufak, kırmızı renkli, 90 yaşında kötü bir şeytandır. Bütün çocuklardan nefret eder.
 • Bızdıklar: Ufak, yeşil renkli, çabuk üreyen yaratıklardır. Amaçları, üreyecekleri uygun bir kent bulup orada yeni bızdıklar üretmektir. Yang, onların şeytani yönünü hemen fark eder, ama Yin bunu sonradan anlar. Hemen sonra Yin ve Yang onların kötü planlarını durdurur.

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu sayfada Yin Yang Yo!'nun Yin Yang Yo! bölüm listesi bulunmaktadır.