Yemin (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Yemin
Format Televizyon dizisi
Tür Dram
Senarist Gökhan Zengin
Yönetmen Serkan Birinci
Sadullah Çelen
Başrol Serhan Yavaş
Tuba Ünsal
Zeyno Üstünışık
Barış Yalçın
Yücel Erten
Beyazıt Gülercan
Tema müziği bestecisi Kemal Sahir Güler
Erdal Güney
Hüseyin Yıldız
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 54 (bölümleri listesi)
Yapım
Yönetici yapımcı Mustafa Şen
Yapımcı Nilgün Sağyaşar
Görüntü Yönetmeni Yalçın Yadel
Çetin Çavan
Gösterim süresi 47 dakika
Yapım şirketi Focus Film
Yayın bilgileri
Kanal FOX
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 13 Ağustos 2007 – 31 Temmuz 2009
Durumu Sona erdi.
Dış bağlantılar
İnternet sitesi

Yemin, Türk drama televizyon dizisi. Dizi Fox TV'de yayınlanmıştır. Başrollerini Serhan Yavaş ve Tuba Ünsal paylaşmaktadır. Dizi, 2007'de başlayıp 2009'da sona ermiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Menderes(Serhan Yavaş), Aydın'lı, genç ve başarılı bir iş adamıdır. Mermertay Mermer Ocakları'nın sahibidir. Zamanında abisini kaybetmiş ve verdiği yemin yüzünden abisinin nişanlısı Asuman(Zeyno Üstünışık) ile evlenmiştir. Ama Asuman zamanla Menderes'e aşık olmuştur ve artık onu kaybetmek istememektedir. Ancak Menderes daha sonra iş seyahati sırasında İstanbul'da Leyla(Tuba Ünsal) ile tanışır ve ona aşık olur. Asuman'ın haberi olmadan ondan boşanır ve Leyla ile evlenir. Bu sırada Leyla'nın üvey kardeşi Cihan(Barış Yalçın) Amerika'da okumaktadır ve Leyla'ya çocukluğundan beri aşıktır. Bu evlilik onu derinden yaralar ve ayrılmalarını büyük bir hevesle bekler.

Uğruna ölüme yürüyecek kadar seven, aynı kadına tutkun 2 adam... Kırgınlıklarına rağmen aşka teslim, aynı adamı bekleyen çaresiz 2 kadın... Giderek daha şiddetli bir fırtınanın tam ortasına sürüklenen 2 aile... Bir yeminin gölgesinde bıçak sırtı hayatlar, keskin yol ayrımları, birinin mutluluğunun bittiği yerde, diğerinin hayalinin gerçek olduğu, içinden çıkılması güç bir kördüğüm; amansız bir kader oyunu!

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]