Worms Armageddon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Worms Armageddon
Wa-win-cover.jpg
Oyunun kapağı
Yayımcı(lar) MicroProse (şimdilerde Atari)
Yapımcı(lar) Team17
Seri Worms
Sürüm Resmi: 3.0 (23 Nisan 1999)
Beta: 3.6.29.0 (28 Temmuz 2008)
Platform(lar) Dreamcast, Game Boy Color, Nintendo 64, PlayStation, Windows
Çıkış tarih(ler)i 1999
Tür(ler)i Strateji[1]
Biçim(ler) Tek oyunculu, Çok oyunculu
Sınıf(lar)ı ESRB: E

Worms Armageddon Team 17 tarafından geliştirilen sıra tabanlı strateji oyunu.

Silahlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Worms Armageddon'da çeşit çeşit silahlar vardır. Bazuka, tüfek, tabanca, makineli tüfek, el bombası v.b gerçek silahlar, inek, ninja ipi, eşek heykeli gibi çizgi filmsel silahlar, havadan saldırı, napalm gibi sert silahlar bulunmaktadır.

Oyunda modlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Worms Armageddon'da 3 çeşit mod vardır:tek kişilik, çok kişili ve online. Tek kişilik modda görev, antrenman, deathmatch ve hızlı oyun vardır. Çok kişilikte arkadaşlarınızla veya bilgisayara karşı oynayabilirsiniz. Online'da ise WormNette dünya çapında tüm Worms oyuncularıyla maç yapabilirsiniz.

Takım yaratma[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayarlardan takım ayarları bölümünden takım yaratmayı seçin. Ve 8 kişiden oluşan takımınızı yaratın. Burada kendi mezar taşınızdan takım bayranağıza, solucanların seslendirmesinden takımın marşına kadar ayarlayabilirsiniz.

Online oyun[değiştir | kaynağı değiştir]

Worms Armageddon'da offline seçenekler dışında online şekilde de oynanıyor. WormNet denen bir online server üzerinden dünyanın her tarafındaki çeşitli kişlerle oynayabilirsiniz.

Yamalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Worms Armageddon'da en son çıkan yamaları yüklemelisiniz. Çünkü oyunda yeni değişikler olabilir. Yeni yamalar bizlere daha çok seçenek sunar. Örneğin en son çıkan 3.6.31.0 patchinde daha yeni seçenekler var.

Portlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Wormnette oyun kurabilmeniz için bir porta sahip olmanız gerekir. Çeşitli port açma sitelerinden port edinebilirsiniz. Ancak günümüzde WormNat2 gibi yamalarla bu port açığı kapatılır

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]