WorldShift

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
WorldShift
Worldshift kapak.jpg
Yayımcı(lar) Playlogic Entertainment
Yapımcı(lar) Crytek Black Sea
Tasarımcı(lar) Vesselin Handjiev
Platform(lar) Microsoft Windows
Çıkış tarih(ler)i
  • KA 11 Kasım 2009
  • AVR Mayıs 2008
Tür(ler)i Rol yapma oyunu

Worldshift, 2008 yılında Black Sea Studios oyun geliştirme şirketi tarafından yayınlanan bilim-kurgu rol yapma oyunudur.[1]

Hikaye[değiştir | kaynağı değiştir]

21 yüzyılda gizemli nesneler bilinen tüm Dünya uygarlığının sonunu getirmekteydi. Worldshift, binlerce yıl önce yazılmış bu efsane insanlık tarafından unutlmaya yüz tutmuştu. Geriye kalan Shard Zero adında gizemli nesnenin kantısı Dünya'ya salgın yayıyor ve yeniden şekillendiriyordu. İnsan ırkı kendine yeni medeniyet kurmuş ve 5 metropolda günlük yaşamlarını sürdürmekteydi. Dünyanın geriye kalanını kabileler, kökeni bilinnmeyen bir uzaylı ırkı ve salgından etkilenen hastalıklı insanlar oluşturuyordu.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunda geliştirilmeye hazır bir beceri ağacı yerine çevreden edinilen taktik yapmaya olanak sağlayan, olağanüstü güçlere sahip ve keşfedilmeyi bekleyen relicler bulunmaktadır.Oyuncular rakipler ile mücadele edip görevleri tamamlanmalıdır. İki katmanlı bir birim sistemi vardır. Bunlar güçlü subay birimleri ve daha zayıf basit birimlerdir. Oyun CO-OP oynama şeklini olanak sunuyor.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]