Wolf's Rain

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Wolf's Rain
Tür Karanlık fantezi, kıyamet sonrası, distopik[1]
Yaratan Bones, Keiko Nobumoto
Anime televizyon dizisi
Yönetmen Tensai Okamura
Yapımcı
  • Masahiko Minami
  • Minoru Takanashi
  • Go Haruna
Senarist Keiko Nobumoto
Müzik Yoko Kanno
Stüdyo Bones
Lisans
Kanal FNN/FNS (Fuji TV)
Diğer kanallar
Yayın tarihi 6 Ocak 2003 29 Temmuz 2003
Bölüm sayısı 26 + 4 OVA
Manga
Yazar Keiko Nobumoto
Çizer Toshitsugu Iida
Yayımcı Kodansha
Diğer yayımcı
Dergi Magazine Z
Demografik Seinen
Yayın tarihi 23 Temmuz 200323 Şubat 2004
Cilt sayısı 2

Wolf's Rain, Bones tarafından hazırlanan 2003 yapımı bir anime televizyon serisidir. Seri, Ocak-Temmuz 2003 tarihleri arasında yayınlandı. Ocak-Şubat 2004 tarihleri arasında dört OVA bölümü yayınlandı. Seri, Ay Çiçeği'nin kokusunu takip edip Cenneti ararken yolları kesişen dört yalnız kurdun yolculuğuna odaklanmaktadır.

Keiko Nobumoto tarafından yazılan bir manga serisi uyarlaması Temmuz 2003-Şubat 2004 tarihleri arasında Kodansha'nın Magazine Z dergisinde yayınlandı.

Seri, yayınlanırken kendi zaman diliminde üçüncü sıradaki anime serisi olarak Japonya'da iyi karşılandı. Serinin eleştirmenleri, dizinin ortasındaki dört özet bölümünün varlığını küçümserken, karakterizasyon, duygusal ağırlık, görsel sunum, anlatı ve film müziği için yüksek puanlar verdi.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

İnsanoğlu, kurtların soyunun 200 yıl önce tükendiğini düşünmekteydi. Ancak insanların bilmediği şey kurtların insan haline dönüşebildikleridir. İnsan formunda şehirde yaşayan üç kurt olan Tsume, Toboe ve Hige'nin cenneti arayan yalnız kurt Kiba ile şans eseri yolları kesişir. Cenneti bulmasının anahtarı olduğuna inandığı Ay Çiçeği'nin kokusunu bu şehre kadar takip etmiştir. Ama tam çiçek-Cheza'yı bulacakken Darcia adında biri Cheza'yı kaçırır. Cenneti bulmak için Cheza'ya ihtiyaç duyduklarından dolayı bu dört kurt istemeyerek de olsa bir sürü olup, Cheza'nın izini sürmek zorunda kalırlar.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Adult Swim Announces 3 New Anime Series For 2004". ICv2. 25 Kasım 2003. 28 Kasım 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Aralık 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]