Wisin & Yandel

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Wisin & Yandel
Genel bilgiler
Doğum

9 Aralık 1978 (Wisin)

14 Ocak 1977 (Yandel)
Başladığı yer "Porto Riko"
Tarzlar Reggaeton, Elektro Pop, Latin pop
Çalgılar Vokal
Etkin yıllar 1998-günümüz
Müzik şirketi WY",Machete
İlişkili hareketler Daddy Yankee,50 Cent,
Resmî site [1]

Wisin & Yandel, Juan Luis Morera Luna (Wisin) ve Llandel Veguilla Malavé Salazar (Yandel)'dan oluşan Porto Rikolu reggaeton şarkıcılarıdır. 2000 yılında birlikte olan grup bu süreden günümüze kadar birçok ödül almışlardır.

En çok bilinen şarkıları Rakata, Llamé Pa' Verte (Bailando Sexy).Pam pam'dır. Bunların yanında Pegao, Sexy Movimiento, Abusadora'da sayılır.

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yandel 14 Ocak 1977 tarihinde doğdu, Wisin 19 Aralık 1978 tarihinde doğdu.

Kariyerleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Los Extraterrestres, 7 Kasım 2007'de Wisin vs Yandel yayınladı. Ülkenin önde gelen gazeteleri ve medya tarafında olumlu karşılanmıştı.Bu albümden sonra ikili dünyada tanınmaya başlandı.Latin Amerika ve Avrupa boyunca konser organizasyonu sonrasında Wisin & Yandel Afrika ve Avustralya'ya pazarlarını genişletmek istediğini kaydetti.Wisin & Yandel 2008 "Viña del Mar Festivali"'nin kapanış törenlerine katıldı.İkilinin 24 Haziran 2008 tarihinde yayımlanan "Karayip Connection " adlı bir albümü bir konuk oyuncu yaptı.Buna Daddy Yankee, Don Omar ve Inner Circle, Bounty Killer, Elephant Man ve Wayne Wonder dahil Jamaikalı müzisyenlerin yanı sıra Hector "El Father" da dahil olmak üzere diğer Latin Amerika sanatçıların katılımı dahil oldu.Wisin & Yandel Premios Juventud 2008 töreninde dört ödül kazandı.

WY Records[değiştir | kaynağı değiştir]

WY Records popüler reggaeton grubu Wisin & Yandel tarafından kurulan bir Porto Rikolu rekor etikettir.Tarzları "Reggaeton","RnB","Hip-Hop" ve éLatin pop"tur. Merkezi "Portp Riko" başkenti "San Juan'"dadır.

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]