We Got Married

Vikipedi, özgür ansiklopedi
We Got Married.
Tür(Kore Saatiyle)
Açılış müziği1. Sezon : "Only You" - Kim Jong Wook
2. Sezon : "Nagging" - 2AM Seulong & IU
Bitiş müziği1. Sezon : "100% Romantic" - Min Sul
Ülke Güney Kore
DiliKorean
Yapım
Yönetici yapımcı임정아 Im Jeong Ah
Yapımcı전성호 Jeon Seong Ho
Gösterim süresiHer bölüm
60-100 dakika arası
Yayın bilgileri
Yayın tarihi16 Mart 2008 - Devam ediyor
Dış bağlantılar

We Got Married (Hangul=우리 결혼했어요) Güney Kore'nin MBC Televizyonunda yayınlanan Sunday Sunday Night programının bir bölümüdür. İlk olarak 2008 yılının Mart ayında yayınlanan programda "Eğer Koreli ünlüler evlenselerdi nasıl yaşarlardı?" mantığıyla Koreli ünlüler evlendirilmektedir.[1] Her hafta ünlülere çeşitli görevler verilerek çift olarak bu görevleri yerine getirmeleri istenmektedir. Program içerisinde yapılan röportajlarda ise partneri hakkındaki samimi düşüncelerine yer verilmektedir.

Sunucular[değiştir | kaynağı değiştir]

Yeni yıl özel bölümünü Lee Hyuk-jae, Hyun Young ve Oh Sang Jin sunmuştur. Birinci sezonun sunuculuğunu ise Lee Hyuk-jae, Kim Won Hee ve Lee Hwi Jae (ilk 8 bölüm) yapmıştır. 9. bölümden itibaren Lee Hwi Jae yerini Jung Hyung Don'a bırakır ve yeni damat olarak programda yerini alır. Kim Won Hee film çalışmaları sebebiyle 13 bölümden itibaren yerini Park Myung Soo'ya bırakır. 18. bölüm itibarıyla Lee Hwi Jae sunucu olarak geri döner. Yeni format ve bütçe sorunları nedeniyle 36. bölümden itibaren sunucu ve canlı yayın bölümü kaldırılarak sade banttan yayına geçilmiştir.

2. Sezonda ise Park Mi Sun, Jo Hyung Gi ve Kim Na Young sunuculuk görevini üstlenirler. Buna ek olarak her hafta çeşitli yaş gruplarından ünlülerde konuk yorumcu olarak programa dahil olurlar.

2008 Yeni Yıl Özel Bölümü[değiştir | kaynağı değiştir]

Öncül sayılan ve 6 Şubat 2008 tarihinde yayınlanan bu özel bölümde programın 4 evli çifti sınırlı bütçeleriyle akşam yemeği hazırlamak görevini yerine getirmeye çalışırlar. Yarışmacılar, alışveriş yaptıkları yerlere kendilerini gerçek evli olarak tanıtırlar. Alışverişten sonra eve gidilerek yemekler yapılır ve afiyetle yenir. Programın aralarında çiftlerle röportaj yapılarak partnerleriyle ilgili düşünceleri alınır. Bölümün sonunda sunucular gelin ve damatların eşlerini beğenip beğenmemelerine göre gelin ve damatlara X veya O verirler ve X alanlar çizginin dışına itilirler.

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Birinci Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

Yeni bir format ve 2 yeni çiftle yeni evlilerimiz her hafta kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorlar. Yarışmacılar sıra dışı düşünceleri ve farklı tarzlarıyla evlilik müessesesine yeni bir bakış açısı katıyorlar. Çiftlerin kayıt altına alınan günlük yaşamları daha sonra canlı yayınla sunucu, seyirci ve yarışmacıların yorumlarına sunuluyor.

Asıl Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlave çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

İkinci Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

Orijinal çift
Ek çiftler

Üçüncü Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

3. sezon 9 Nisanda Seohyun ve Jung Yong Hwa çiftinden sonra başlamıştır.

Orijinal çiftler
Ek çiftler

Dördüncü Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

Orijinal çiftler

Ek çiftler

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 11 Haziran 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ağustos 2010. 
  2. ^ "공명 측, "정혜성과 '우리 결혼했어요4' 투입. 현재 촬영 중" (공식입장)". Top Star News. 30 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Aralık 2016. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]