Vikipedi:Yükle/tr-ownwork

Bu sayfa yarı korumaya alınmıştır. Uygulanan süresiz korumayla, süregelen yüksek vandalizm riskine karşı önlem alınması amaçlanmıştır.
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kendi yarattığınız bir dosyayı yüklemek

Aşağıdaki formu kendi yarattığınız bir dosyayı yüklemek için kullanınız. Başka türden bir resmi yüklemek istiyorsanız lütfen dosya yükle sayfasına geri dönünüz..

Yüklemenizi yapmadan önce lütfen aşağıdaki önemli bilgi mesajını okuyunuz.
Commons-emblem-notice.svg Bu form sizin kendi kendinize sıfırdan yarattığınız çalışmaları yüklemek için kullanılmalıdır. Bir başkasının çalışmasını taramak (scan) ya da fotokopisini çekmek "yaratıcılık" olarak kabul edilmez. Ayrıca yarattığınız çalışmanın kullanımı serbest olmadığı durumlar hariç bir başka kişinin çalışmasından bir parçayı içermemesi gerekliliği de önemli bir konudur. Bu çalışma tamamıyla size ait olmalıdır – demek fotoğrafı siz çektiniz ve resim ya da grafiği de siz çizdiniz demektir.
Commons-logo.svg

Wikimedia Vakfının Vikipedi projesini de kapsayacak şekilde tüm projelerinin amacı telif hakkı serbest olan materyalleri içermektir.

Adım 1. Uygun bir dosya adı ve açıklama girin.
Searchtool.svg
  • Destination filename (Vikipedi'deki dosya adı)' kısmına dosyanın adını açıklayıcı ve net biçimde anlaşılacak şekilde giriniz. Asla sabit dosya adlarını kullanmayınız!
    İyi: Ahmet Mehmet 2003.jpeg
    Kötü: IMG0592.JPG
  • Summary (Dosya hakkında açıklama) kısmına aşağıdaki bilgileri giriniz:
  • açıklama= Dosyayı betimleyen ve net bir şekilde anlaşılabilecek bir açıklama giriniz.
  • tarih= Dosyayı yarattığınız tarihi giriniz. Eğer bir fotoğraf yüklüyorsanız çekim tarihi giriniz.
  • diğer sürümler= Zorunlu değildir. Daha önce aynı dosyanın değişik sürümlerini (ışığı açılmış, rengi değiştirilmiş fotlar gibi) yüklemişseniz bunları burada listeleyebilirsiniz.
  • kaynak ve yazar alanları sizin için otomatik olarak doldurulacaktır. Lütfen o parametrelerdeki yazıları silmeyiniz ya da değiştirmeyiniz.
Adım 2. Lisans seçme kısmında uygun bir serbest telifli lisansı belirleyin.
Definition of Free Cultural Works logo notext.svg

Kullanıcılar tarafından yaratılmış tüm dosyalar serbest bir lisans altında yüklenmek durumundadır. Belirlediğiniz bu lisasn sonradana değiştirilemez.

Vikipedi "ticari olmayan" kullnımlar için serbest bırakılmış tipteki lisanslı dosyaları kabul etmez. Vikipe'nin bir önemli amacı da serbestçe kullanılabilecek içerik sunmaktır, dolayısıyla Viki için kullnımın tamaman serbest olması önemli bir husustur.

GNU
CC

Kendi çektiğiniz resimleri uygun bir telif lisansı altında yükeleyebilirsiniz. Unutmayın Vikipedi'ye yapılan tüm katkılar GNU Özgür Belgeleme Lisansı altında yapılmaktadır. Kendi çektiğiniz ve sahibi olduğunuz resimleri aşağıdaki serbest telif tiplerinden birini kullanarak yükleyebilirsiniz:

Not: Bu form hakkında yorumda ya da öneride bulunmak için tartışma sayfasını kullanabilirsiniz.