Vikipedi:Tıbbi sorumluluk reddi

Page yarı korumaya alındı
Vikipedi, özgür ansiklopedi

GENEL SORUMLULUK REDDİ

Kullanım riski sizindir - Tıbbi öneri vermez - Hukuki öneri vermez - İçerik sizi rahatsız edebilir

UYARI :  VİKİPEDİ TIBBİ ÖNERİLERDE BULUNMAZ.

LÜTFEN, BU SAYFAYI TERK ETMEDEN ÖNCE, AŞAĞIDAKİ METNİ DİKKATLE OKUYUN.

Vikipedi, çeşitli tıbbi konular üzerine pek çok madde içermektedir. Ancak, bu maddelerin hatasız olduğunun hiçbir şekilde garantisi yoktur. Tıbbi konulara değinen bir maddede bulunan herhangi bir bilginin doğru olduğunun kesinlikle hiçbir güvencesi yoktur. Bu maddeler, bölüm olarak ya da bütünüyle, çoğunlukla profesyonel olmayan kişilerce yazılmaktadır. Tıp ile ilgili bir bilgi hatasız bile olsa, sizin için ya da sizin rahatsızlığınızın belirtileri için uygulanabilir olmayabilir. Burası herkes tarafından değiştirilebilen bir bilgi paylaşım sitesidir. Bu nedenle buradaki tıbbi bilgilerin pratikte uygulanması halinde Vikipedi sorumluluk kabul etmez ve herhangi bir yardımı taahhüt etmez.

Vikipedi tarafından sağlanmış olan herhangi bir tıbbi bilgi, en iyi şartlarda bile, yalnızca genel niteliklidir ve bir tıp profesyonelinin (örneğin, bir tıp doktoru, veteriner hekim, hemşire, diş hekimi, eczacı vb.) önerisi yerine geçmez. Vikipedi bir doktor değildir.

Vikipedi'ye bireysel katkıda bulunanların, sistem işleticilerinin, geliştiricilerin, maddi ya da manevi destekleyicilerin hiçbiri ve Vikipedi ile bağlantılı olan başka hiçbir kişi, bu genel ağ sitesinde sunulan herhangi bir bilginin kullanılması ya da benimsenmesinden doğan sonuçların sorumluluğunu alamaz.

Wikipedia.org'da  bulunan ya da Wikimedia Vakfı'nın  herhangi bir tasarımının bir parçası olan herhangi bir yazılı, işitsel veya görsel veri, tıbbi bir görüşün önerilmesi, sunulması ya da tıbbi bir uygulamaya katılım olarak yorumlanmamalıdır.

Kuşkusuz, GNU Özgür Belgeleme İzni kapsamında olmak üzere, burada bulunan tıp ve sağlık ile ilgili maddelere katkıda bulunabilir ya da o maddelerde rastladığınız herhangi bir bilgiyi sorumluluğu tamamen size ait olmak koşuluyla kullanabilirsiniz.