Vikipedi:İçerik sorumluluğu reddi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
GENEL SORUMLULUK REDDİ

Kullanım riski sizindir - Tıbbi öneri vermez - Hukuki öneri vermez - İçerik sizi rahatsız edebilir

UYARI :  VİKİPEDİ'DE AÇIĞA VURUCU BİLGİLER VE SAKINCALI BULABİLECEĞİNİZ İÇERİKLER VARDIR.

LÜTFEN, BU SAYFAYI TERK ETMEDEN ÖNCE, AŞAĞIDAKİ METNİ DİKKATLE OKUYUN.

İnsanın ürettiği tüm bilgileri belgelemeyi tutkulu bir görev olarak benimsemiş olan Vikipedi, çok çeşitli konuda binlerce madde içermektedir. Bu konuların görece az bir kısmı eğitim, hükumet, şirket, ebeveyn ya da benzeri filtreleme şemaları ile sıkça sansürlenmektedir.

  • Bazı Vikipedi maddeleri, kimi okuyucular tarafından küfür nitelikli, kaba ya da saldırgan bulunabilecek sözcük ya da söylemleri konu edinir.
  • Vikipedi'de, kimi okuyucuların itiraz edilebilir ya da saldırgan bulduğu çok çeşitli görüntüler bulunmaktadır. Örneğin, kimi maddeler, insan anatomisi ya da açık şiddet betimleyen resimler içerirler.
  • Pek çok maddede, ihtilaflı konulara yönelik açık tartışmalara yer verilmektedir. Tartışılan bazı konuların kimi yargı alanlarında suç oluşturan uygulamaları vardır. Bazı konular ise tehlikeli ya da riskli etkinliklere ilişkin bilgiler içerirler. Lütfen, şunlara dikkat edin:
  • Vikipedi, açığa vurucu bilgiler içerir.
  • Vikipedi'de, travma sonrası stres bozukluğu bulunan kişiler için tetikleyici olabilecek içerik bulunabilir.
  • Vikipedi'nin halkın katılımına açık bir proje olması nedeniyle, herhangi bir zamanda duvar yazısı nitelikli içeriğin Vikipedi'de bulunabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Vikipedi'de, aslında ilgili profesyonellerin konusu olan tıbbi, yasal ya da benzeri diğer bilgiler bulunabilir ama Vikipedi bu konulardaki profesyonellerin yerine geçemez. Lütfen, şunlara dikkat edin: