Vikipedi:Madde sihirbazı/1. versiyon/Henüz değil

Bu sayfa yarı korumaya alınmıştır.
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Canlı sohbet ile yardım: irc • web

2. Konu
6. Son
Kayda değerlik
Bir konu başlığı, konudan bağımsız olan güvenilir kaynaklarda önemli düzeyde ele alınmışsa, bağımsız bir madde için gereken ölçütleri sağladığı varsayılmaktadır.

- Vikipedi:Genel kayda değerlik yönergesi

Madde Sihirbazı'nı kullandığınız için teşekkür ederiz!

Önerdiğiniz madde şu an hazır olmasa da, biraz çalışmayla iyileştirilmesi mümkün olabilir. Maddenizin hazır olduğunuzu hissettiğinizde, lütfen bu sihirbazı yeniden kullanın (başa dönmeniz yeterlidir). Alternatif olarak maddeyi kullanıma sokmadan önce çalışma alanınızda üzerinde çalışmanız da mümkündür (aşağıya bakınız). Ne olursa olsun, var olan maddeleri iyileştirmeye çalışmak gibi diğer alanlarda da projeye katılımınızı sürdürmenizi dileriz.


Yapabilecekleriniz

Under construction icon-blue.svg Bir çalışma sayfası oluşturun. (Yalnızca kayıtlı kullanıcılar için.) Maddeyi hazırlarken ve bilgi ve kaynakları toplarken, kullanıcı sayfanızda bir çalışma sayfası oluşturabilirsiniz. Daha sonra madde hazır olduğunda, sayfayı Madde ad alanına taşıyabilirsiniz.

İyi kaynak...
1. kayda değerliği ile ünlüdür ve güvenilirdir

2. konudan bağımsızdır

3. diğer kullanıcılar tarafından doğrulanabilir

Kaynaklar her şeyimizdir!

Maddenizin konusu kayda değer olabilir; ancak iyi kaynaklar olmadan, başka hiç kimsenin durumu gözden geçirerek sizin görüşünüze katılması ya da maddenizdeki bilgileri doğrulaması mümkün değildir. Buradaki temel ihtiyacınız, maddenin konusundan bağımsız olan güvenilir kaynaklardır.

  • Daha fazla kaynak arayın! Araştırmanın yerini hiçbir şey tutmaz.
  • Dünyadaki her konunun kayda değerlik ölçütlerini karşılamadığını unutmayın. Şu an olmasa da gelecekte karşılayabilecek konular olabilir ve bazı konular da muhtemelen hiçbir zaman karşılamayacaktır.
  • Kayda değerlik ölçütlerini karşılayan her konunun ansiklopedik olmadığını unutmayın. SSS'ler, video oyun rehberleri, anı defterleri, kullanım kılavuzları, dizinler, bağlantı listeleri, reklamlar, kendi kendini tanıtıcı içerikler ve sözlük tanımları ansiklopedik değildir. Vikipedi'nin ne olmadığı konusunu okumanızı öneririz.
  • Bir maddeyi destekleyecek kaynak bulamıyorsanız, o zaman Vikipedi:Madde istekleri sayfasında istekte bulunabilirsiniz.


Önerdiğiniz madde için güvenilir kaynak bulmaya çalışmak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıların yardımı olabilir:

Arrow icon.svg
Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK.
Birçok değerli kaynağın çevrimiçi olarak bulunamadığını da unutmayın.