Torsten Amft

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Torsten Amft
German fashion designer amft.jpg
Moda tasarımcıları
Doğum 14 Ocak 1971 (1971-01-14) (48 yaşında)
Leipzig, Almanya
Etkin yıllar 1996

Torsten Amft (d. 14 Ocak 1971; Leipzig), Alman model ve moda tasarımcısı.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Torsten Amft Berlin 17 yıl önce Berlin´e taşındı ve model oldu. Kendisi Avrupa büyük Model Yarışmasında, (Yüz ´93) keşfedildi. Amft sonra başta uluslararası tanınmış, Helmut Newton, Herb Ritts ve Gianni Versace gibi kişiler ile çalıştı. Ve burs ile Zürih (Isviçre) yılında moda ve tasarımcılık eğitimi almıştır.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Amft artık dünya çapında, merkezi Berlin dışında Tokyo ve New York ofisleri ile de çalıstır. 2000 yılında Amft "Lexton" Moda ödülünü Manhattan kazandı. Amft hem erkek ve kadın için, Haute Couture kadar moda yaratır. Avrupa'nın en büyük açık hava moda defilesi Küresel Moda Festivalinde, Torsten Amft sanat direktörü olarak yer almıştır.

Felsefe[değiştir | kaynağı değiştir]

Kendisi Almanya'nın önde gelen moda sanatçılar arasında yer alıyor. 2000 yılından bu yana, Amft modayı bir taraftan da düşüncelerinin ve ilgili mesajlarının sunulması için kullanmıştır, bu stil moda sahnesinde hiç uygulanmamıştır. Sosyal kritik yönü koleksiyonlar da belli oluyor. 2007/2008 koleksiyonun sloganı tamamlayıcı iklim altında tanıtılmıştır, burada iklim değişlikliği konu eden ilk terzi olarak kabul edilir. Bahar/Yaz 2008 koleksiyonundaki Afrika G8 zirvesi sonrası ki konu açlık idi. Tüm koleksiyon Afrika ´dan gelen ürünler ile yapılmıştır. Berlin´deki "Fashion Week 2008" Amft Klaus Wowereit'in ünlü sözünü "yoksul ama seksi" kullanarak modellerini gösterdi ve bu şekilde dolaylı olarak piyasadaki düşüşe işaret etti. O güneş modelleri kullanarak verimli doğal kaynaklar ile giysi üretmeyi deneyen ilk moda tasarımcısı oldu. Amft'ın tarzı elitist-gelecekçilik olarak tanıtılmıştır.

Markalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]