To the Moon (video oyunu)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
To the Moon
Yayımcı(lar) Freebird Games
Yapımcı(lar) Freebird Games
Tasarımcı(lar) Kan Gao
Yazar(lar) Kan Gao

Laura Shigihara

Oyun motoru RPG Maker XP
Platform(lar) Windows, OS X, Linux
Çıkış tarih(ler)i
  Kasım 2011

  Steam için 8 Eylül 2012

  Tür(ler)i Macera oyunu

  To the Moon (Türkçe: Ay'a) bağımsız oyun geliştirme ekibi Freebird Games tarafından geliştirilip satışa sunuldu. Kanadalı tasarımcı Kan "Reives" Gao tarafından tasarlanıp kurgulanan dördüncü oyundur. Kasım 2011'de yayınlandı, RPG Maker XP oyun motoru kullanılarak hazırlanmış bir rol yapma macera oyunudur. Oyun ilk olarak yapımcısının sitesinde ve birçok dijital oyun indirme platformlarında yayınlandı. 8 Eylül 2012'de OS X ve Linux işletim sistemlerinde de çalışan bir versiyonu, Steam aracılığıyla kullanıma sunuldu. 7 Haziran 2012'de Humble Bundle X ile satışa sunuldu.

  To the Moon, birçok ödül için aday oldu, ve 2011'in en iyi bağımsız RPG yapımı olarak seçildi. [1]

  Hikaye[değiştir | kaynağı değiştir]

  Doktor Eva Rosalene ve Doktor Neil Watts ölmekte olan hastaların son isteklerini yapmakta olan önemli bir şirkette çalışan çifttir. Bu çift şuanda ölmekte olan Johnny'nin evine giderler ve son isteğini sorarlar karşılığında gerçekten şaşıracakları bir cevap alırlar "Ay'a gitmek istiyorum." Bu çok zor olsa da hiçbir şeyin imkansız olmadığını bilen inatçı çiftimiz Johnny ile beyin teması kurmak için makinelerini getirir ve anılarında dolaşmaya başlar. Johnny'nin gerilimli ve bir o kadar da trajik anılarında gezinirken amaçları basamak basamak daha da geçmişe giderek anılarında bir yere astronot olma fikrini koymaktır. Fakat bu hiç kolay olmayacaktır.

  Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Johnny : Ay'a gitmek isteyen ölmekte olan yaşlı adam.

  River : Johnny'nin gerçek aşkı. Her zaman yanında ornitorenk peluşunu taşır ve origami tavşanlar yapar.

  Dr. Neil Watts: Sigmund Corp şirketinde Eva Roselene ile çalışan oyun tutkunu adam. (Oyunun DLC'sinde River ve Johnny'nin aşkını anlatan piksel oyun yapmaktadır.)

  Dr. Eva Rosalene: Sigmund Corp şirketine Neil Watts ile çalışan kadın. Ayrıca çok hoş zil sesine sahiptir.[2]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]