İçeriğe atla

Thief

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Thief
Kapak Resmi
GeliştiriciEidos-Montréal
YayımcıSquare Enix
YönetmenNicolas Cantin
YapımcıStephane Roy
TasarımcıDaniel Windfeld Schmidt
BesteciLuc St. Pierre
SeriThief
MotorUnreal Engine 3
PlatformlarMicrosoft Windows
PlayStation 3
PlayStation 4
Xbox 360
Xbox One
Çıkış25 Şubat 2014
TürlerBirinci Şahıs Nişancı
Gizlilik
ModTek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenleyin

Thief, Eidos-Montréal tarafından geliştirilen, Square Enix tarafından ise yayımcılığı yapılan bir video oyunudur. Thief serisinin dördüncü oyunudur. 2009 yılında 'Thief 4: Dagger of Ways' adı altında yapımına başlanan bu oyun daha sonra 'reboot' adı altında yeniden yapılmaya başlandı.

Thief, serinin diğer oyunlarında olduğu gibi Garrett'ın zenginlerden çalmasını konu alıyor. Uzun süredir evinden uzak kalan Garrett, 'The City' adlı şehre geri dönüyor ve şehrin artık Baron isimli bir zorba tarafından yönetildiğini öğreniyor. 'Gloom' diye tabir edilen bir vebanın vurduğu şehirde fakirler sefalet içinde sürünürken, zenginler rahat bir şekilde yaşıyorlar. Garrett ise bu durumdan faydalanmak istiyor ve görevine yani hırsızlığa başlıyor.

Garrett serinin önceki oyunlara kıyasla çok rahat hareket edemiyor. Çevredeki her şeye tırmanamıyor. Fakat "Claw" isimli kancayla belli başlı tellere ulaşabiliyor. Bunun dışında tornavida benzeri bir alet sayesinde rögar kapaklarını sökebiliyor. 'Blackjack isimli, kısa ama ağır bir cop ile kendini savunabiliyor. Garrett oyunda çok güçlü bir karakter değil çünkü esasında bir hırsız. Teke tek dövüşler ise bazen ölümle sonuçlanabiliyor. Bu yüzden Garrett düşmanlarını gizlice öldürmeyi seçiyor. Son olarak Garret'ın yanında taşıdığı farklı oklara sahip bir de yayı var.

Dış bağlantılar

[değiştir | kaynağı değiştir]