The Villain (film, 1979)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
The Villain (film, 1979)
The Villain
YönetmenHal Needham
YapımcıMort Engelberg
YazarRobert G. Kane
OyuncularKirk Douglas
Arnold Schwarzenegger
Ann-Margret
Paul Lynde
Foster Brooks
Strother Martin
Ruth Buzzi
Jack Elam
Mel Tillis
MüzikBill Justis
Görüntü yönetmeniBobby Byrne
KurguWalter Hannemann
StüdyoRastar
DağıtıcıColumbia Pictures
Çıkış tarih(ler)i27 Temmuz 1979 (1979-07-27)
Süre89 dakika
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri
Dilİnɡilizce
Bütçe$4.5 - 6 milyon[1]
Hasılat$9.8 million[2]

The Villain (Birleşik Krallık ve Avustralya'da Cactus Jack ) Hal Needham tarafından yönetilen ve başrollerinde Kirk Douglas, Arnold Schwarzenegger, Ann-Margret, Paul Lynde, Foster Brooks, Strother Martin, Ruth Buzzi , Jack Elam, ve Mel Tillis Bu, Warner Bros.'a bir saygı duruşuyla harmanlanmış, Wile E. Coyote ve Road Runner çizgi filmleri ve Western filmlerinin bir parodisidir.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Güzel bir kadın, "Büyüleyici Jones" (Ann-Margret), babası tarafından kendisine verilen büyük miktarda parayı talep ettikten sonra saf, ağır zekalı bir kovboy "Yakışıklı Yabancı" (Schwarzenegger) tarafından batıya kadar eşlik edilir. "Parodi Jones" (Martin) Ancak Büyüleyici Jones'a parayı teslim eden kötü adam "Avery Simpson" (Elam), parayı kendisi için ister. Kasabadan ayrıldıklarında onları soyması için eski bir kanun kaçağı olan "Cactus Jack" Slade'i (Douglas) tutar.

Yolculuk boyunca Charming, Yakışıklı'ya doğru ilerler ve bunların tümü kayıtsızlıkla karşılanır. Bu sırada Cactus Jack, ikisi için tuzak üstüne tuzak kurmaya devam eder ve bunların tümü geri teper. Jack'in yerel bir Amerikan Kızılderili kabilesinin şefi olan "Gergin Geyik"in (Paul Lynde) yardımını alma girişimi de başarısız olur.

Sonunda Jack, çiftle açıkça yüzleşir ve bu noktada Büyüleyici Jones, Yakışıklı ile aşk yaşamaktan vazgeçer ve bunun yerine (Daffy Duck'ın klasik "woo-hoo! Woo-hoo!" Zıplamalarını anımsatan bir şekilde) kızgın bir sevinç içinde zıplamaya devam eder.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "The Villain". catalog.afi.com. 22 Nisan 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Nisan 2022. 
  2. ^ Beaupre, Lee (March–April 1980). "Grosses Gloss: Breaking Away at the Box-Office". Film Comment; New York. 16 (2): 69-73, 80. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]