The Simple Life

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

The Simple Life, Amerikan yapımı , Hilton otellerinin varisi, Paris Hilton ile, ünlü şarkıcı Lionel Richie'nin evlatlık kızı, Nicole Richie'nin başrolünde olduğu ve dünyada 2003 yılından beri yayınlanmakta olan bir reality-şovdur. Amerika'da 28 Mayıs 2007'den beri 5. sezonu yayınlanmaktadır. 5 Ağustos 2007 Pazar günü program bitmiştir.

Türkiye Pazarı[değiştir | kaynağı değiştir]

Dünyaca ünlü şovun ilk 2 sezonu, Türkiye'de Show Plus kanalında yayınlanmıştır. Aynı zamanda 2004 yılında Kanal D televizyonunda Her Şey Yolunda adıyla ünlü manken Tuğba Özay ve oyuncu Yeliz Yeşilmen 'in karavanla İstanbul-Antalya yolculuğunu konu alan Türk versiyonu yayınlanmıştır.

Sezon Özetleri[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Sezon: Ünlü ikilinin ABD'nin az nüfuslu Altus köyündeki kaldıkları evin sakinleriyle yaşadıkları ilişkiler ile her bölüm denedikleri yeni bir işin macerasını anlatmıştır. Benzin istasyonundan, çiftliğe kadar çeşitli yerlerde çalışmışlardır.

2.Sezon (Road Trip) : Ünlü ikili bu sezonda ABD'yi karavanla gezmişlerdir ve para kazanmak amacıyla çeşitli yerlerde durarak işlere girmişlerdir, örn: Sosis fabrikasında çalışma, hotel hizmetlisi vs.

3.Sezon (Interns) : Ünlü ikili bu sezonda Greyhound otobüsleriyle çeşitli şehirlere gidip bazı ailelerin yanında kalmış, bir yandan da ilginç ve zor işlerde staj yaparak kitleleri eğlendirmeyi başarmışlardır. İlginç işler: Parti düzenleyiciliği, diş hekimi asistanlığı, Burger King reklamcısı, cenaze işleri yardımcısı vs.

4.Sezon (Till Death Do Us Part) : Bu sezonda çeşitli kesinliğe kavuşmamış nedenlerden dolayı küsen ikili ayrı ayrı çekimler yapmışlardır. Bu sezonda E! kanalına geçen şovun ratinglerinde düşüş yaşanmıştır ve ayrıca ilk defa şov LA 'de çekilmiştir sadece. Her bölüm ayrı bir ailede anne görevini üstlenen kızlar, bir kez daha işlerini ellerine yüzlerine bulaştırmışlardır.

5.Sezon (Camping) : Bu sezonda barışan ünlü ikili her bölüm farklı bir kampta kamp asistanlığı yapmışlardır. Oldukça azalan rating ve ilgi nedeniyle yayından kaldırılmıştır.