Temple Run

Vikipedi, özgür ansiklopedi
HakanIST (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 08.20, 5 Haziran 2016 tarihli sürüm (Taşıma:Kategori:ABD'de geliştirilen video oyunları > Kategori:Amerika Birleşik Devletleri'nde geliştirilen video oyunları)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Temple Run
TempleRun.jpg
Geliştirici Imangi Studios
Yayımcı Imangi Studios
Disney Interactive Studios Bunu Vikiveri'de düzenle
Seri Temple Run series Bunu Vikiveri'de düzenle
Motor Unity Bunu Vikiveri'de düzenle
Platform iOS ve Android
Tür Aksiyon
Mod Tek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Temple Run, Imangi Studios şirketinde Keith Shepherd ve Natalia Luckyanova tarafından geliştirilen “sürekli koşmaya” dayalı bir mobil oyun uygulamasıdır. Oyuncu tapınaktan bir idol çalmaya çalışan ve “şeytani maymunlar”dan kaçması gereken bir kaşif rolündedir. Oyun hem iOS, hem de Android işletim sistemiyle oynanabilmektedir.

Oyun şekli

Oyunda amaç, tapınaktan çaldığınız lanetli bir idolu korumaktır. Bunu yaparken de oyuncunun şeytani maymunlardan kendisini korumak için durmadan koşması gerekir. Oyuncu, antik tapınağın duvarları boyunca ve uçurum kenarlarında koşarken reflekslerini kullanmak zorundadır. Kıvrak hareketlerle engellerden kaçmaya çalışmak, jeton toplamak ve yeni karakterleri açmak; bunlar doğrultusunda da en yüksek puana ulaşmak ve hayatta kalmak oyunun amaçları arasındadır.

Tarihçe

Önce 2011 yılının Ağustos ayında App Store'da iOS versiyonu tüketiciye sunulan oyun kısa süre sonra Android cihazlar için Google Play mağazasında da yerini almış ve müthiş bir popülariteye kavuşmuştur. Oyunun devamı olan Temple Run 2 iOS versiyonu ise Ocak 2013 tarihinde piyasaya çıkmış ve en az ilk versiyon kadar popüler olmuştur. Temple Run 2 Ocak ayı içinde Android versiyonuyla Google Play'den erişilebilir hale gelmiştir.

Dış bağlantılar