Temple Run

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Temple Run
TempleRun.jpg
Geliştirici Imangi Studios
Yayımcı Imangi Studios Bunu Vikiveri'de düzenle
Seri Temple Run Bunu Vikiveri'de düzenle
Motor Unity Bunu Vikiveri'de düzenle
Platform iOS ve Android
Tür Aksiyon
Mod Tek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Temple Run, Imangi Studios şirketinde Keith Shepherd ve Natalia Luckyanova tarafından geliştirilen “sürekli koşmaya” dayalı bir mobil oyun uygulamasıdır. Oyuncu tapınaktan bir put çalmaya çalışan ve “şeytani maymunlar”dan kaçması gereken bir kâşif rolündedir. Oyun hem iOS, hem de Android işletim sistemiyle oynanabilmektedir.

Oyun şekli[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunda amaç, tapınaktan çaldığınız lanetli bir putu korumaktır. Bunu yaparken de oyuncunun şeytani maymunlardan kendisini korumak için durmadan koşması gerekir. Oyuncu, antik tapınağın duvarları boyunca ve uçurum kenarlarında koşarken reflekslerini kullanmak zorundadır. Kıvrak hareketlerle engellerden kaçmaya çalışmak, jeton toplamak ve yeni karakterleri açmak; bunlar doğrultusunda da en yüksek puana ulaşmak ve hayatta kalmak oyunun amaçları arasındadır.[1]

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Önce 2011 yılının Ağustos ayında App Store'da iOS versiyonu tüketiciye sunulan oyun kısa süre sonra Android cihazlar için Google Play mağazasında da yerini almış ve müthiş bir popülariteye kavuşmuştur. Oyunun devamı olan Temple Run 2 iOS versiyonu ise Ocak 2013 tarihinde piyasaya çıkmış ve en az ilk versiyon kadar popüler olmuştur. Temple Run 2 Ocak ayı içinde Android versiyonuyla Google Play'den erişilebilir hale gelmiştir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Temple Run – İncelemesi ve Hilesi". 12 Nisan 2012. 5 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2017. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]