Tasslehoff Burrfoot

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Tasslehoff Burrfoot, Ejderha Mızrağı Destanı serisinin ana karakterlerindendir. Irkı kender olan Burrfoot, Kenderyurdu'nda doğmuştur. Doğası itibarı ile sürekli gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi istemektedir. Etrafına saçılmış keseleri ve yürüdükçe hareket eden tepe saçı ile dikkat çeker.

Hikayesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Mızrak Savaşları'ndan önce yolu Solace'a düşmüş ve burada Tanis Yarımelf ve Flint Fireforge ile karşılaşmış; Flint'in ondan kurtulma çabalarına rağmen bir daha da yanlarından ayrılmamıştır. Daha sonra Flint ile aralarında güçlü bir dostluk oluşmuştur.

Paladine, nam-ı diğer Fizban ile de yakın dostluğu bulunmaktadır. Mızrak Kahramanları'ndan biridir. Mızrak savaşlarında ve daha sonraki birçok macerada önemli rol oynamıştır. Meraklılığı ve korkusuzluğu sayesinde birçok kişinin göremeyeceği şeyleri görmüş, yapamayacağı şeyleri yapmıştır. Mesela Afet'in bizzat kendisine şahit olmuştur; cehenneme gitmiş, Karanlık Kraliçe Takhisis ile yüzleşmiştir.

Tasslehoff Burrfoot ölümlü düzlemde Paladine ve Reorx ile yakın arkadaşlık kurmuş bir kenderdi. Kaos'un kendisine karşı verilen mücadelede savaşan Burrfoot, Kaos'un kendisini tarafından ezilerek öldürülmüştür.