Tartışma:Yemen'de Husi Darbesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Burası, Yemen'de Husi Darbesi sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.
Vikiproje Orta Doğu (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Orta Doğu maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Orta Doğu kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

2015 Yemen İç Savaşı - Taraflar bölömünde Yemen Kabileler ittifakı; El-Kaide ve Irak ve Şam İslam Devleti ile birlikte anılmakta. "Yemen Kabileler ittifakı"ından kasıt "Alliance of Yemeni Tribes" ise bu maddedeki "Alliance'ın El-Kaide ve Irak ve Şam İslam Devleti olduğuna dair bir bilgi yoktur. Ayrıca "El-Kaide" ifadesi yerine Ensarullah (En. Ansar Allah) (Arap Yarımadası El-Kaide'si (AYEK) - Al Qaeda Arap Peninsula(AQAP)) denilmesi daha uygun olur. Savaşın ismi "Yemen Savaşı 2015" olsa daha iyi olur. Nighteagle2000 (mesaj) 08:47, 26 Mart 2015 (UTC)

cumhurbaşkanı[kaynağı değiştir]

Türkiye alt başlığında başbakan Recep Tayyip Erdoğan değil Yemende bu olaylar başladığında Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı idi78.170.182.131 17:34, 12 Nisan 2015 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı bu tip hataları lütfen düzeltmekten çekinmeyiniz. Saygılarımla, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 13:34, 13 Nisan 2015 (UTC)