Tartışma:UEKAE

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Türkiye (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Kocaeli (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Kocaeli maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Kocaeli kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Tarihçe bölümü[kaynağı değiştir]

Tarihçe bölümü çok eksik. UEKAE'nin ve bunun aracılığıyla TÜBİTAK'ın kuruluş süreci çok daha eskiye dayanıyor. İTÜ'deki Yılmaz Tokad hocadan önce yine aynı üniversiteden Şenol Utku'nun bu konuda bazı ön çalışmaları var; İTÜ Hesap Merkezi adıyla başlayan bir süreç var. Ankara'daki süreç bundan sonra gelişen bir süreç. Kaynakların taranarak tarihçe bölümünün daha iyi düzenlenmesi gerekiyor.