Tartışma:Spartacus: Kan ve Kum

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Vikiproje Televizyon dizileri (C-sınıf, Az-önem)
  VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Televizyon dizileri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Televizyon dizileri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
   C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
   Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
   

  Spartacus özel isim olduğu için Türkçeleştirilse bile Spartacus olarak kalması lazım. Değiştirilmesi lazım.HaruNGs 19:26, 23 Haziran 2011 (UTC)

  • Bu ad kullanılabilir sanırım CNBC-e de yayınlanırken bazen bu adını bazen diğer adını kullanıyorlar. Dile yerleşti artık bu kullanım. Diğer Spartaküs için de görüşlerim aynıdır.--Reality 19:27, 23 Haziran 2011 (UTC)

  Bazı özel isimler türkçeleştirilmiş olabilir, Anatolia/Anadolu gibi, tarihi kelimeler zamanla türkçe karakterlere uydurulmuş olması özel ismi ya da anlamını değiştirmez...

  Spartaküs sayfasında Türkçeleştirilmiş şekilde kullanılıyor. Burada bir standart oturtmak gerekli diye düşünüyorum. -- s a y z ' ı nu s u 11.18, 26 Ekim 2020 (UTC)Reply[yanıtla]