Tartışma:Schrödinger denklemi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Kimya (C-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Kimya maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Kimya kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Fizkçi değilim biyografinin içinden alarak ayrı bir sayfayaptım geliştirilmeli ve düzenlenmeli eğer yanlışsa biyografidende çıkarılmalı.--Muhammet Alp Yılmazgil 08:30, 21 Mart 2006 (UTC)

Schrödingerin kedisi de bu makaleye alınmalı[kaynağı değiştir]

Schrödingerin kedisi de bu makaleye alınmalı diye düşünüyorum.--nosferatü 08:48, 21 Mart 2006 (UTC)

  • schrödingerin kedisinin denklemle doğrudan bir alakası yok. eğer biryere koyulması gerekiyorsa kopenhag yorumu veya max born veya dalga fonksiyonu maddesinin altına koyulabilir çünkü bu kedi dalga fonksiyonunun yorumlanması ile ilgili bir olay. 85.98.18.224 10:49, 4 Ocak 2007 (UTC)

Schrödinger Denlemi[kaynağı değiştir]

Eksik tanımlanmış.Zamana bağlı şekli ve zamandan bağımsız şekli ifade edilmeli.

"Planck's constant = 6.626068 × 10-34 m2 kg / s" değil mi?

Eksik bilgi var.[kaynağı değiştir]

Bugün İleri Kuantum Mekaniği sınavım var ve araştırma yaparken gördüm makaleyi. Tamamen eksik ve hatalı bilgiler girilmiştir. Sınavdan sonra düzenlemeye çalışırım.

Engin Karaarslan (mesaj) 07:25, 25 Aralık 2012 (UTC)