Tartışma:Saraybosna

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje 10K (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Olimpiyatlar (B-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Olimpiyatlar maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Olimpiyatlar kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Bosna-Hersek (C-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Bosna-Hersek maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Bosna-Hersek kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Ekşi Sözlük?![kaynağı değiştir]

Bu sayfada Ekşi Sözlüğün -üstelik de ana sayfasına yönlendirilen- linkinin ne işi var. Onu hemen çıkarıyorum.--F.Mehmet Kaya 13:28, 11 Mayıs 2007 (UTC)

Yugoslav ulus ismi burada etnik köken olarak kullanılmış. Yanlış anlaşılmaya mahal verebilir. Türkiyeli etnik gurubu gibi oluyor. Ayrıca etnik kökenleri anlatan bölümün kaynağı bile yok yanlış bilgi yerine hiç bilgi verilmese daha doğru olur. Yanıltıcı içeriklerden sakınmak gerek.--83.66.230.140 23:52, 3 Kasım 2012 (UTC)

Şehrin en pahalı yerlerinde Hırvatlar oturur ve şehrin üst tabakasını oluştururlar ifadesi tamamen yalandır. 5 senedir Saraybosna'da yaşayan bir Türk olarak hırvatlarla boşnaklar arasında herhangi bir tabaka farkı olmadığını söyleyebilirim aksine Boşnakların daha zengin olduğunuda eklemeliyi.

1921 yılı sayımına göre sırpların boşnaklardan daha çok olması heralde bir hayal ürünü onuda lütfen düzeltelim