Tartışma:Römorkör

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Vikiproje Ulaşım (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
  VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Ulaşım maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Ulaşım kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
   Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
   Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
   

  Römorkör[kaynağı değiştir]

  İlgi römorkör maddesi için yapmış olduğum değişikliklerin geri alınması hatalıdır. Bu tür hataların tekrarı gerçekten çok üzücüdür.

  Römorkörlerin diğer ismi Kılavuz Tekne veya Pilot Bot değildir. Hurda Linkinin Römorkör tanımı ile hiçbir ilgisi yoktur. Maddenin bütünlüğü için paragrafın tamamen kaldırılması gereklidir.

  Ref: en:pilot vessel en:pilot boat

  AliUfukÜlker (mesaj) 20:25, 14 Mart 2016 (UTC)

  • Bahsettiğiniz konuda haklısınız, yabancı dilde en:barge olarak bilinen, genellikle kendi kendine hareket kabiliyeti olmayan deniz araçlarının çekilmesinde de kullanılırlar. Bu araçların hurda taşıyabiliyor olabilmesi böyle bir algıya sebep olmuş gözüküyor. Kılavuz ya da pilot bot ise özel seyir bölgelerinde (boğaz, kanal, liman içi gibi) seyir ve manevra konusunda tecrübeli olan pilotun yani kılavuz kaptanın gemi ve liman arasındaki erişimi için tahsis edilmiş teknedir.Bu sebepten düzenlemenin yerinde olduğunu düşünüyorum.Tropique (mesaj) 22:53, 17 Mart 2016 (UTC)