Tartışma:Otomotiv endüstrisi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (Başlangıç-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Otomobil (Başlangıç-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Otomobil maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Otomobil kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Otomotiv'in sadece araba üretimi olduğunu anladım ben bu maddeyi okuyunca. Otomotiv; otomotil, kamyon, traktör vb araçların üretilmesi ve bunların sanayilerinin (yedek parça, servisçilik vb) geliştirilmesi değil midir? Bunun tartışılmasını istiyorum.

--Emre KALECİKLİOĞLU 15:48, 29 Mayıs 2007 (UTC)

  • Madde'nin çok yetersiz olduğu herşeyi ile belli intervikisi yok kaynaklar yok bağlantılar yetersiz ve de birinin bu sayfayı geliştirmesi için el atması gerekiyor. İlk oluşturulduğu zamandan beride hiç bir gelişim göstermemiş. Emre Kaleciklioğlu'nun dediği gibi tüm motorlu taşıtları ve yan sanayisini de içine alan bir maddenin kaynaklarıyla beraber vikipedi standartlarına uygun bir şekilde yazılması gerekiyor. Sektörden birinin kaynaklara daha kolay ulaşacağını ve sektöre yakın olacağından daha iyi bir madde çıkarabileceğini düşünebiliriz. Sayfanın geliştirilmesi için çaba sarfedeceğim eğer katkıda bulunan arkadaşlar olursa destek olacağımı bildirmek isterim. Saygılarımla--Nosferatu 13:10, 30 Mayıs 2007 (UTC)

Wildcat strikes consumed more than 32 milyon worker-hours in 1977. Management cut employment in half, from 200,000 to 105,000 to cut expenses. In 1977 Chrysler sold its European interests to Peugeot, with Chrysler UK being renamed Peugeot Talbot.

ya şu cümleyi çeviremedim biri bi çevirse ne süper olur Caster Troy 22:25, 27 Ocak 2009 (UTC)