Tartışma:Montreal Bankası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Kanada (Taslak-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Kanada maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Kanada kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Siz bu başlıklarla mı Türkçe ansikloepdi yazacaksınız?

  • Yapilan degisiklik geri alinarak, uygun bicimde ad degistir fonksiyonunu kullanarak maddenin ismi Montreal Bankasi yapildi. Ayrica:
  1. Turk devlet siteleri bankalarin genelde orijinal isimlerini kullaniyor (alfabe degisikligi olmadigi surece),
  2. Herhangi bir karara varilmadan bu tip sebeplerle, yani 'tercihsel' sebeplerle, maddelerin adini degistirmeyiniz; bekleyin herkes fikrini soylesin toplulugun fikrine gore isim degistirilir,
  3. Ad degistirirken icerik tasimayiniz, ad degistir fonksiyonunu kullaniniz, fonksiyonun kullanimini yardim sayfalarindan ogrenebilirsiniz - eger kullanamadiysaniz yardim isteyiniz ama lutfen icerik tasimayiniz, icerik tasidiginizda maddenin ve dolayisiyla icerigin gecmisi degisir ve bu da gerek ahlaki gerek hukuki acidan sorun yaratmaktadir.

Tesekkurler, iyi calismalar... - Noumenon mesajkatkılar 14:34, 15 Ağustos 2006 (UTC)Siz de lütfen Türkçesini İngilizce olana yönlendirmeyin. Çünkü bahsettiğiniz isim değiştirme dolu göründüğü için yapılamıyor. Anonimken zaten isim değiştiremiyoruz. Oturum açınca da bahsettiğim dert.

İkinci olarak bu tercihsel birşey değil; dil kuralları gereği. Bankaların kullanımları yanlış. İngilizce "of" lu bir tamlama Türkçe metne ancak parantez içerisinde girer. Teşekkürler, Saygılar, Sevgiler ....