Tartışma:Koca Yusuf

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Spor (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Spor maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Spor kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

siteye biraz daha KOCAYUSUFUN resmini koyun yazıda az ve öz olsun TÜRK Tarihinin en büyük güreşçisinidaha iyi tanıtıp daha cok fotoğrafını koyun lütfen

Sonu[kaynağı değiştir]

Koca Yusufun Hayatı Burada Bitiyor ama mezarı şuan günümüzde bulunmuş durumda ama o haberi arşivden kaybettim. Koca yusuf Kanarya Adalarının birine Çarpar Ve Bir Papaz Koca Yusuf heybetine ve kılık kıyafetine anlam veremez. Ve O Kilise bahçesine Gömer. Dna ile tespit edilmiştir. bizim üstümüze düşüense ona rahmetle anmak


Hergeleci Mahmut ile maçı[kaynağı değiştir]

Paris'te Hergeleci Mahmut ile yaptığı karşılaşmanın acımasız olarak nitelendirilmesinin sebebi Fransız spikerin seyirciyi heyecanlandırmak için olayları korkunç ve pehlivanları barbar olarak nitelendirdiği yönünde benim bildiğim. Bir pehlivan diğerinin paçasına dalarsa diğeri o bırakana kadar paçasına dalanın koltuk altına ve boynuna doladığı kollarıyla onu sıkabilir. Bu müsabakada da Hergeleci Mahmut Koca Yusuf'un paçasına dalar ve Yusuf rakibinin kulağından kan gelinceye kadar onu sıkar. Spiker de bu sırada pehlivanlar hakkında barbar Türkler birbirlerini öldürmeye çalışıyorlar şeklinde betimleme yapmıştır. aynı 'ölümü' bölümünde olduğu gibi 'rivayetler bu yöndedir' şeklinde yazarsak daha uygun olur diye düşünüyorum.Gambaege 00:25, 9 Kasım 2011 (UTC)

Çolak Mümin[kaynağı değiştir]

Çolak Mümin Pehlivan'ın kolunun zamanında yanlış kaynamasından dolayı sakat olduğu ve normal insanlardan daha farklı şekilde kullanabildiği ve bu sayede de rakiplerinin beklemediği hareketler yaparak onları altedebildiği de rivayetler arasındadır. Koca Yusuf'u da bu sayede yenmiştir.Gambaege 00:25, 9 Kasım 2011 (UTC)