Tartışma:Kenan Doğulu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Lütfen VPBanner şablonu yerine Tartışma şablonunun |proje= parametresini kullanınız.

Doğum Yeri[kaynağı değiştir]

İzmir olarak değiştirilen doğum yeri yanlıştır.Kenan Doğulu'nun doğum yeri İstanbul, Cihangir'dir. (İstanbul Özel Cihangir Hastanesi)


Kaynak[kaynağı değiştir]

Kenan Doğulu sayfasındaki bilgiler Kenan Doğulu Resmi Sitesi'nden alınmıştır,resmi sitedeki biyografi dışındaki bilgilerin çoğu tarafımca eklenmiştir.


İsim[kaynağı değiştir]

Kenan Doğulu'nun yasal ismini düzeltmek, ve sadece aile arasında kullanılan "Cihan" ismini Vikipedi/Wikipedia maddelerinden çıkarmak için izlenmesi gereken adımları öğrenebilir miyim? Umaluna34 (mesaj) 10.02, 22 Nisan 2021 (UTC)

Haklısınız, röportajda sadece göbek adı olduğu belirtiliyor, oradan yola çıkılarak birçok vikipedi politikası ihlal edilip çıkarımlarda bulunarak buraya o isim konmuş sonra da yayılmış. İkinci gösterilen kaynak da zaten burada yazılan şeyin birebir kopyası. Şurada bahsedilen durum olmuş: https://en.wikipedia.org/wiki/Circular_reporting#Circular_reporting_on_Wikipedia O yüzden düzelttim, geri eklenmemesi gerekir.
Bu arada düzenlemenizi geri aldığım için kusura bakmayın istemeden oldu aynı sırada yapmışız düzenlemeyi çakışma olduTehonk (mesaj) 09.30, 3 Mayıs 2021 (UTC)
Yalnız size şunu söyleyebilirim, vikiden kopyala-yapıştır yapan birçok haber sitesi yüzünden, bu isim, onları kaynak göstererek buraya ileride tekrar tekrar eklenecektir. O yüzden bu sayfayı izleme listenize alıp böyle bir ekleme yapan olduğunda tartışma sayfasını gösterip, kaynak diye gösterilen haber sitelerinin hiçbirinin kaynak niteliğinde olmadığını, hepsinin Viki'de düzeltilmeden önce yer alan metnin kopyası olduğunu anlatıp geri almanız gerekir.Tehonk (mesaj) 10.19, 3 Mayıs 2021 (UTC)
göbek adi "middle name" degil mi? https://tureng.com/en/turkish-english/g%C3%B6bek%20ad%C4%B1 Middle name ve nickname Inglizcede farklidir. Xia mektup 11.13, 3 Mayıs 2021 (UTC)
Hayır, öncelikle Türkçe Vikipedi'de, Türkiye'de yaşayan Türk birisi söz konusu olduğu için İngilizce'nin konuyla bir ilgisi yok zaten. Bizim kültürümüzde göbek adı diye bahsedilen şey genelde kimlikte yazmaz, daha çok bahsettiğiniz "nickname" şeklinde kullanılır, kimlikte yazanlar ikinci isim ya da üçüncü isim vesairedir. Kaynak olarak gösterilen röportajdaki ufacık bölümden de bunun dışında bir çıkarımda bulunmak mümkün değildir.Tehonk (mesaj) 17.27, 3 Mayıs 2021 (UTC)