Tartışma:Hüsamettin Arslan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

bilgi sosyolojisi üzerine uzmanlaşmış bir sosyologdur.güçlü bir retorikle bilgiyi adeta öğrencilerinin kafasına çakar.derslerinin hiç bitmemesini istersiniz.oldukça rahat kişiliğiyle size güven verir.oldukça geniş bir alana yayılmış olan bilgisiyle sizi büyüler.bizleri epistemik cemaatin kapısından içeri ite ite içeri soktuğu için kendisine minnettarız.onun entelektüel şakirtleriyiz.

Akademisyen-bilim adamı[kaynağı değiştir]

Bence ayrı şeyler. Felsefeci veya teolog da akademisyendir ama bilim adamı değildir. Hüsamettin Arslan'ın bilim adamı olarak adlandırılmaktan çok memnun olacağını sanmam. Prosure 21:12, 25 Aralık 2005 (UTC)

  • Köy çeşmesine de yazdım , Sosyoloji bilim ise bu işle uğrasanlar bilim adamı olmaz mı? Başkaları ne düşünüyor acaba?----Selkem 21:18, 25 Aralık 2005 (UTC)
  • Zaten "Akademisyen" ile "Bilim adamı" aynı manaya sahip değil. Sözlükte, akademisyen sözcüğü "Üniversite ve yüksek okul öğretim elemanı" olarak açıklanıyor. Her bilim adamı akademisyen değildir, her akademisyen de bilim adamı değildir. - Kubra 21:28, 25 Aralık 2005 (UTC)
  • Sonuç olarak ne yapalım? Hüsamettin Arslan akademisyen mi olsun yoksa bilim adamı mı , ya da kategorilerde ikisi de kalsın mı? Bundan sonra ayrım için nasıl bir ölçüt kullanalım? Fikirler ?----Selkem 21:37, 25 Aralık 2005 (UTC)